Co byste měli vědět, než si pořídíte zimní zahradu?

09. 05. 2017
Diskuze (0)
Sdílet

Toužíte po zimní zahradě? Před tím, než se pustíte do projektu, je dobré vědět, k čemu budete chtít zahradu využívat. Tomu pak přizpůsobíte už návrh projektu. Ušetří vám to spoustu zbytečných starostí.

Zimní zahrada vám poskytne prostor navíc. Můžete v ní relaxovat, pořádat party nebo využít jako přechod mezi vaším domem a vaší zahradou. Tohle vše a ještě mnoho dalšího je potřeba mít na paměti ještě předtím, než začnete stavět. Ideální je si na pomoc zavolat odborníky, kteří mají spoustu zkušeností a poradí vám.

Foto Profiltechnik

Foto Profiltechnik

Dejte na rady odborníků

V mnoha případech se lidé pro zimní zahradu rozhodují, až když mají hotový celý dům a zahradou chtějí získat prostor navíc. Se správným návrhem se ale nemusíte bát, že bude zimní zahrada vypadat jako skleník nalepený na zeď domu. Rozhodně se tedy do projektu nepouštějte sami a svěřte se raději profesionálům. Vyzkoušet můžete třeba českou firmu Profiltechnik, která se zimními zahradami zabývá už 20 let.

Prostor navíc nebo plnohodnotná místnost?

Zimních zahrad je hned několik typů. Na vás bude rozhodnout se, k čemu ji budete využívat a podle toho se určí typ zimní zahrady. Pokud ji budete využívat jako prostor navíc, mít v ní květiny nebo věci, které zrovna nepotřebujete, stačí vám minimálně izolovaná zimní zahrada. Druhou možností je využití zimní zahrady jako plnohodnotné místnosti, kde budete trávit váš volný čas nebo rodinné oslavy. V tom případě je ideální volbou plně izolovaná zimní zahrada s bezpečnostními izolačními skly.

Foto Profiltechnik

Foto Profiltechnik

Nezapomeňte na detaily

Další věc, na kterou byste neměli zapomenout, jsou detaily. Protože přesně ty dotvoří celý projekt zimní zahrady vašich snů. Co se týče vybavení, doporučujeme vám krb. Nic nevytvoří tak pohodovou atmosféru jako teplo a světlo ohně. Využijete ho nejen v zimě, ale i za chladnějších letních večerů. Z technických vymožeností si určitě pořiďte stínění, v létě totiž udrží v místnosti optimální teplotu, navíc je i na dálkové ovládání. Věděli jste, že existuje hned několik typů stěn do zimní zahrady? Nemusíte mít jen klasické skleněné stěny a jedny dveře. Aby celý prostor působil vzdušněji, nechte si do zimní zahrady zakomponovat skládací stěny. Nemají svislé profily, takže váš výhled nebude nic rušit a manipulace s nimi je velmi snadná.

Jakou zimní zahradu si vyberete, je samozřejmě na vás. Určitě si k tomu ale přizvěte odborníky, kteří vám pomohou se správně rozhodnout a celý projekt obstarají za vás. Pořiďte si zimní zahradu vašich snů a vyzkoušejte třeba českou firmu Profiltechnik.

ZDROJ PR článek společnosti Profiltechnik

Kategorie: Rady a Tipy
Tagy: bezpečnostní dveře zahrada zimni zahrada
Sdílejte článek

Diskuze