zdroj www.atypy.cz

Hliníková pergola se stahovací střechou jako elegantní a funkční zastřešení terasy

24. 05. 2018 Sdílet

Léto je v podstatě v plném proudu a spousta lidí se už těší na chvíle strávené ve vlastním posezení na zahradě. Není se čemu divit, pobyt na čerstvém vzduchu s přáteli člověka zbaví stresu a neustálého shonu. Jestliže máte doma terasu, určitě řešíte nějakým způsobem i zastínění. Slunce je v létě ostré, horké a dokáže i sebepříjemnější chvilky dokonale zhatit. Proto se vyplatí vsadit na funkční zastřešení.

Alternativ je hodně. Klasiku představují slunečníky, plachty anebo tradiční střešní konstrukce. My se v následujících řádcích zaměříme na nadčasové řešení v podobě hliníkové pergoly na míru.

Precizní řešení na míru

Jednou z hlavních předností, jež tento typ zastřešení nabízí, je realizace přímo na míru. Můžete si být jisti, že vaší terase bude slušet, a to v každém i sebemenším detailu. Jestliže se bojíte vysoké míry stínu i v době, kdy se nepoužívá, jsou vaše obavy zbytečné. Hliníková pergola se v zimě nevyužije a střechu lze bez problémů stáhnout dle potřeby. Tím pádem nedochází ani k jejímu poničení v důsledku zimního charakteru počasí.

zdroj www.atypy.cz

zdroj www.atypy.cz

Vydrží takřka všechno

Velkou výhodou této pohyblivé pergoly je i fakt, že dokáže odolat veškerým změnám počasí. Disponuje okapem a těsněním, takže bez potíží přečká i větší déšť s tím, že voda je odvedena do příslušných míst. Ani silné a dlouze svítící slunce nijak negativně nezapracuje na změnách tvaru, barev nebo čehokoli jiného. Dobrou zprávou pro majitele objektu ve větrných oblastech je i schopnost tohoto zastřešení odolat větru, a to až do rychlosti 117 km/h.

Bezúdržbová záležitost

Drtivá většina tradičních pergol a zastřešení vyžaduje pravidelnou údržbu. Jedná se především o natírání povrchu anebo hrubé odstraňování nečistot. U hliníkové pergoly nic takového nehrozí. Povrch je ošetřen takřka navždy a neulpívají na něm žádné částice. Navíc se na celý komplet vztahuje pětiletá záruka. A design? Přesvědčte se sami na atypy.cz.

ZDROJ: PR článek společnosti Atypy s.r.o.

Kategorie: Rady a Tipy
Tagy: hliníkové pergoly pergoly pohyblivé pergoly zastreseni zastřešení terasy
Sdílejte článek