Hliníkové konstrukce Schüco vytvoří komfortní zimní zahrady

18. 09. 2018 Sdílet

Zimní zahrady už nejsou jen zaskleným prostorem, v létě přehřátým a v mrazech neobyvatelným, ale komfortní obytnou místností s veškerým pohodlím - ať už díky moderním konstrukcím s tepelně izolačními trojskly, podlahovému vytápění nebo světlům zabudovaným přímo do střešní konstrukce.

FOTO Schüco CZ

FOTO Schüco CZ

Z architektonického i uživatelského hlediska jsou oblíbené hliníkové konstrukce, sestavené ideálně z tepelně izolovaných profilů štíhlých linií s možností výběru odstínu a funkčního provedení. Hliník je trvanlivý, pevný a nenáročný na údržbu. „U jednodušších konstrukcí zákazníkům doporučujeme inovovaný systém zimních zahrad Schüco CMC 50, pro složitější zimní zahrady pak Schüco FW 50+WI. Oba hliníkové systémy jsou tepelně izolované (s přerušením tepelného mostu) a zajišťují bezproblémový odvod kondenzátu ze zasklívacího systému do venkovního prostředí. Konstrukce jsou kompatibilní s velkoformátovými posuvnými či shrnovacími systémy Schüco,“ radí Ing. Petr Herynek ze společnosti Schüco CZ. Na výběr je hned několik variant, od klasických otvíravých oken s možností otevření a ventilace přes posuvné dveře až po shrnovací dveře s možností maximálního otevření. K pohodlnému a bezproblémovému otevírání velkých těžkých křídel přispívá i paralelně posuvný a sklopný systém PASK či elektrický posuv e-slide.

FOTO Schüco CZ

FOTO Schüco CZ

Kompatibilní systémy vytvoří různé tvary

Zmíněný tepelně izolovaný hliníkový systém Schüco CMC 50 pro konstrukce zimních zahrad je společně s terasovou střechou Schüco PRC 50 součástí systémové modulové platformy, která umožňuje architektonickou volnost a variabilitu zpracování. Z hliníkových systémů zimních zahrad Schüco lze díky kombinaci různých elementů vytvořit neotřelé půdorysné tvary, od zimních zahrad se strohou, rovnou pultovou střechou, až po polygonální modely v elegantním pavilonovém stylu.

FOTO Schüco CZ

FOTO Schüco CZ

Profily Schüco jsou velmi dobře zabezpečené, kompatibilní s automatizovanými systémy, zimní zahradu tak bez komplikací napojíte na centrální řízení rodinného domu. Konstrukce zimních zahrad mohou být vybaveny standardními dvojskly nebo trojskly, bezpečnostním sklem nebo protislunečním zasklením. Přehřívání prostoru v letních měsících lze jednoduše zamezit i použitím vhodné stínicí nebo ventilační techniky, například markýz, žaluzií či tónovaných skel s vysokým reflexním stupněm, a také správně zvolenou orientací zimní zahrady. Profily modulárního systému Schüco CMC 50 dosahují výborných hodnot tepelné izolace vnitřní nosné konstrukce i dílčích profilů, dle preferencí lze dosáhnout až hodnoty Uf HI-krokví < 1,0 W/m2K. Dobrá tepelná izolace snižuje energetické náklady, vede však současně ke zvyšování vlhkosti vzduchu, proto vyžaduje pravidelné větrání. Střešní ventilační okna zajišťují příjemnou výměnu vzduchu a brání hromadění vedra za slunečních dnů, do systému lze integrovat i elektrická střešní okna.

FOTO Schüco CZ

FOTO Schüco CZ

Zimní zahrady vytvoří vyrovnávací zónu

Zimní zahrady díky moderním technologiím nejenže rozšiřují obytný prostor, do kterého vnášejí více denního světla, v chladných měsících zároveň snižují závislost na externích zdrojích vytápění. Velkoformátový skleněný plášť funguje jako akumulátor slunečního tepla a snižuje tak spotřebu externího přívodu tepelné energie z konvenčního topného systému. Teplotní rozdíl mezi venkovním vzduchem a vlastním domem se zimní zahradou je nižší, než u domu bez zimní zahrady, čímž se vytváří ideální ochranná zóna mezi vnitřním a vnějším prostorem – takzvaná vyrovnávací zóna. Energeticky úsporný účinek je dán přes den i v noci – a to i bez přímého slunečního záření.

ZDROJ: PR článek a fotografie společnosti Schüco CZ

Kategorie: Rady a Tipy
Tagy: hliníkové konstrukce zasklení zimní zahrady zimni zahrady
Sdílejte článek