živý plot zdroj Hornbach

Oživte svou zahradu – zástěnou a osvětlením

05. 10. 2017
Diskuze (1)
Sdílet

Zahrada je ozdobou každého domku nebo chalupy. Přírodní zelený prostor můžete oživit plotovou zástěnou a venkovním osvětlení. Toto zahradní vybavení vám zaručí ochranu soukromí a podpoří útulnou atmosféru. Rádi byste si takové příjemné zákoutí vytvořili i vy? Pak se nechte inspirovat zajímavými tipy odborníků z Hornbachu.

Přírodní zástěny chrání nejen soukromí, ale mohou se stát i originální ozdobou zahrady. Zajímavou atmosféru také vytvoří zahradní osvětlení. Rozsáhlou nabídku veškerého vybavení a zařízení pro zahrady naleznete v projektových marketech Hornbach se zárukou trvale nejnižších cen. Vybírat můžete například z hotových plotových zástěn, dřevin pro živý plot i venkovního osvětlení.

Pohledova ochrana zdroj Hornbach

zdroj Hornbach

Ochrana zahrady před pohledy i počasím

Pohledové ochrany na zahrady se skládají z dřevěných dílců o různých rozměrech. Jednotlivé kusy je možné sestavit v libovolně dlouhou zástěnu. Příkladem zahradní clony jsou dvoustraně hoblované plotové dílce Venga, které jsou vyrobeny z lazurovaného smrku s hedvábným leskem. Nabízí se v tmavě hnědé barvě s ozdobným ornamentem.

Stavba zahradní zástěny je jednoduchá a rychlá. Všechny součásti si můžete snadno zaříznout do požadovaných rozměrů. Řezné hrany poté obruste do hladka. Hlavičky šroubů dobře zapusťte, abyste zabránili případnému zranění. Zajímá vás přesný návod, jak si postavit na zahradě plot nebo zástěnu? Nechte se inspirovat odbornými návody a tipy z Hornbachu.

Vrbový plot zdroj Hornbach

zdroj Hornbach

Přírodní ploty

Návrat k přírodě je moderní. Pohledovou zástěnu na zahradě vytvoří i živý nebo přírodní plot. Rohože a vrbové ploty jsou jako okrasný prvek v zahradě ideální. Vrba je přírodním produktem, k dostání je v neošetřené variantě, tak i naolejované.

Živé ploty mohou sloužit nejen jako ochrana proti průhledům nebo větrům, ale i pro ozdobu. Jako živý plot můžete použít různé opadavé a stálezelené dřeviny. Pro pestře kvetoucí živý plot se dobře hodí například kanadský muchovník, dřišťál bradavčitý, trojpuk, zlatice, zákula, hlohovec, šeřík nebo třezalka.

Zahradni osvetleni EasyConnect zdroj Hornbach

zdroj Hornbach

Zahrada si zaslouží být vidět

Aby zahradu v noci nepohltila tma, osvětlete ji zajímavým zahradním osvětlením. V Hornbachu naleznete velkou nabídku zahradního osvětlení – od extravagantních a moderních, až po klasické či rustikální.

O stylovou atmosféru u jezírka, podél zahradních cest či jen jako nepřímé světlo pod rostlinami se postarají moderní prvky, jako jsou například světelné sloupy. Skleněné LED kameny můžete zase zasadit u cest, čímž vytvoříte zajímavé panorama. Tyto kameny, stejně jako světelné koule, jsou odolné proti vodě, hodí se tak i k okolí bazénu, jako podvodní osvětlení nebo na jezírkové břehy. Rafinovanost a praktičnost nabízí vodotěsné LED pásky, které lze použít jako světelné lišty na terase nebo zabudované v cestách, či jako světelné efekty v jezírku.

Zajímají Vás další rady a tipy na krásnou zahradu? Nechte se inspirovat aktualitami ze zahrady, které připravili odborníci z Hornbachu.

ZDROJ: PR článek společnosti Hornbach.

Kategorie: Rady a Tipy
Tagy: dřišťál hloh jezírko ochrana Od partnerů okolí bazénu osvetleni ploty stavba bazénu zahrada Zahradní jezírka živé ploty
Sdílejte článek

Diskuze

  • Taky jsme sháněli něco, čím sousedům zabránit ve šmírování. Nakonec jsme vybrali pěknou zástěnu a jsme spokojeni. Teď při letních grilovačkách máme pocit soukromí a zvědaví sousedé nám nekoukají přes plot 🙂

    Elis