Monterky

Pracovní oblečení na zahradu a do dílny

07. 01. 2020 Sdílet

Fyzická práce na zahradě nebo v dílně je dobrým způsobem, jak si odpočinout po namáhavé mentální činnosti, nebo celoživotním a zároveň užitečným koníčkem. Aby vše začalo i skončilo s radostí, není od věci si pořídit vhodné pracovní oblečení od značky engelbert strauss, které vás ochrání před drobným i větším poraněním, zvládne rozmary počasí  a bude vám i slušet.

Dlouholetý zvyk českých kutilů a zahrádkářů vzít si na zahradu a do dílny to nejhorší, co najdete ve skříni, se naštěstí mění. Není to jen proto, aby člověk dobře vypadal, ale především proto, aby se při práci dobře cítil.

Při fyzické námaze se člověk snadno zapotí a při pauze na odpočinek pak ve starém svetru snadno prochladne. Otrhané džíny, které mohou být navíc trošku těšné, neochrání kolena a omezují v pohybu. Do sortimentu pracovního oblečení tedy vstupuje i móda a materiály používané pro výrobu outdoorového oblečení se skvělými funkčními vlastnostmi.

Pracovní džíny cargo POWERdenim

Kalhoty POWERdenim jsou trumfem mezi našimi pracovními džínami. Odolné, robustní a přitom flexibilní.

V závislosti na typu práce a ročním období je vhodné vybrat pracovní oděvy spolehlivých značek, které při práci zaručí tepelný komfort i bezpečí. Co se týče bezpečí, nestačí samozřejmě jen vhodné oblečení, ale u činností jako je zpracovávání dřeva, stříhání stromů či keřů nebo práci s pilou, bruskou či jinými stroji a nástroji je potřeba vybrat i vhodné ochranné pomůcky. Jak totiž vyplývá ze statistik České pojišťovny většina sezónních úrazů se přihodí právě při práci na zahradě, dílně nebo na chatě.

Co můžeme od pracovního oblečení očekávat?

U funkčních pracovních bund je to třeba voděodolnost, větruodolnost, prodyšnost, extra vysoký obsah barvy HIVI pro lepší viditelnost, maximální komfort při nošení díky nízké hmotnosti a flexibilitě strečových tkanin. Určitě se bude hodit i dobře promyšlený systém kapes, odvětrávacích otvorů, materiály odpuzující špínu, nebo speciální elastické vsadky v ramenních či zádových partiích, které umožní neomezený pohyb. Podobně můžete vybírat i pracovní kalhoty, pracovní vesty, šortky či další součásti oblečení.

Softshellová bunda e.s.motion

Softshellová bunda s odolným povrchem a teplou vnitřní podšívkou – použitelná za jakéhokoliv počasí a přitom zvlášť příjemná při nošení. Její funkční vlastnosti: vodoodpudivá, vodotěsná, prodyšná.

Výrobci samozřejmě nabízejí i letní a zimní varianty a tam, kde koupíte pracovní oblečení, najdete zcela jistě i ochranné pomůcky v podobě rukavic, brýlí, pokrývek hlavy apod. Až pak vyrazíte správně oblečeni pracovat na zahradu, do dílny nebo do lesa, budete mít nejen dobrý pocit z odvedené práce, ale i jistotu, že jste udělali maximum, abyste předešli úrazům či jen teplotnímu diskomfortu a pocitu, že vás všude něco tlačí, omezuje v pohybu, nebo vám fouká na záda.

Pracovní obuv Darak

Pracovní obuv Darak

Společnost engelbert strauss

Pracovní obuv, pracovní oděvy, ochrana bezpečnosti práce – poskytujeme vybavení našim zákazníkům z řemesel, průmyslu a služeb a také domácím kutilům.

Zdroj: PR článek společnosti engelbert strauss

Kategorie: Rady a Tipy
Tagy: pracovní oblečení
Sdílejte článek