Zdravá zahrada zábavně pro děti i dospělé

13. 07. 2010
Diskuze (0)
Sdílet

Rostliny napadené mšicemi a neopylené květy z nedostatku včel v okolí je zahradníkova noční můra. Dobrým pomocníkem na tyto problémy je užitečný hmyz. Chcete-li spojit užitečné se zábavou, zkuste si opatřit jeden z unikátních domečků […]

Rostliny napadené mšicemi a neopylené květy z nedostatku včel v okolí je zahradníkova noční můra. Dobrým pomocníkem na tyto problémy je užitečný hmyz. Chcete-li spojit užitečné se zábavou, zkuste si opatřit jeden z unikátních domečků pro berušky, zlatoočka či včelky samotářky. Děti mohou tento užitečný hmyz pozorovat ve speciálně konstruovaných „dětských“ domcích s přiloženým manuálem, který slouží také jako deníček pro malé pozorovatele. Pro větší zahrady a dospělé je možno zakoupit tyto domečky ve větších velikostech.  Dřevěné domečky mají atraktivní design, takže se mohou stát nejen užitečným, ale i zajímavým doplňkem vaší zahrady či balkonu. Jsou vyrobeny z masivního FSC dřeva.

Berušky a zlatoočka hubí mšice, včelky samotářky jsou nezbytné pro opylování květin, ovoce i zeleniny. Například beruška sní za svůj život až 4000 mšic. V moderních zahradách však domov často hledají jen těžko. Díky speciálním domečkům tak můžete přispět k ochraně tohoto užitečného hmyzu a zároveň prospět vlastní zahradě. Dětské verze domečků pak slouží nejen pro zábavu, ale zároveň dětem přiblíží zákonitosti přírody.

Domeček pro včelky samotářky je možné snadno rozložit a sledovat pak formace malých buněk, kde včely samotářky kladou vajíčka nebo jsou jinak aktivní. K vidění zde bývá také postupný vývoj larev. Domek je vyroben z kvalitního FSC dřeva a skládá se z oddělitelných buněk, které se mohou snadno vyčistit nebo zkontrolovat. Včelky samotářky nevytvářejí roje a nebývají agresivní. K domečku včelky lákají otvory, které jim nabízejí chybějící bezpečí a klid. Včelky samotářky jsou výbornými opylovači zahrady a pomohou i tam, kde je nedostatek včel a čmeláků.

Berušky, zlatoočka a další užitečný hmyz můžete přilákat, ubytovat a pozorovat jak v domečku, tak ve věži. Obojí je opět důmyslně konstruováno jak pro potřeby hmyzu, tak pro radost malých i velkých pozorovatelů a pomoc zahradě. Jedná se opět o dřevěné výrobky, které jsou vhodné jak na zahrady, tak i na balkony městských bytů. K přilákání berušek a dalšího užitečného hmyzu můžete použít speciální lákadlo na berušky a zlatoočka.

Tyto výrobky můžete pořídit v novém internetovém obchodě www.zelenadomacnost.com
Pořídíte zde také k přírodě šetrnější alternativy úklidových prostředků, či dalších, v domácnosti užitečných předmětů. Z každého nákupu na tomto internetovém obchodě je 5 % poskytnuto neziskovým organizacím. Je zde přitom několik možností a zákazník si tak sám může vybrat, na jaký z uvedených prospěšných projektů chce přispět. 

Orientační cena dětské varianty každého z výše uvedených výrobků činí 335 Kč a velkých domků od 350 Kč do 650 Kč

Celý přehled domků a více informací o nich najdete zde: http://www.zelenadomacnost.com/katalog/20-Bydleni-pro-uzitecne-zivocichy-na-zahrade/
Kategorie: Rady a Tipy
Tagy: Dětské domečky skodci Stavba zahradního domku zahrada Zahradní domek pro děti Zelená zahrada
Sdílejte článek

Diskuze