zdroj Hornbach

Jak zkrotit stromy a keře na zahradě

15. 09. 2017
Diskuze (0)
Sdílet

Aby zahrada vypadala dobře, je důležitá její pravidelná údržba v podobě řezání a stříhání. Výsledek musí být dokonalý a cesta k němu může být jednoduchá. Díky kvalitnímu zahradnímu nářadí for_q zvládnete údržbu snadno a jednoduše.

Zahradní přístroje for_q mají mnohostranné použití, jsou šetrné k životnímu prostředí a uživatelsky přívětivé. Akumulátorové nářadí lze navzájem snadno a inteligentně kombinovat, baterii z jednoho zařízení tak můžete použít i do ostatních přístrojů. Zahradní nářadí for_q si můžete koupit online a nechat pohodlně doručit až domů.

Nuzky na vetve s teleskopickou tyci zdroj Hornbach


Nůžky na větve s teleskopickou tyčí. Zdroj: Hornbach.

Řezání stromů

Chcete mít krásné stromy? Pak se nevyhnete pravidelnému stříhání. „Od poloviny léta do konce srpna je ideální doba na odstranění suchých, oslabených nebo nemocných větví, které se dají špatně rozpoznat v zimních měsících. Nevýhodou je, že se hojení ran po střihu v letních měsících velmi zpomaluje. Prořezat je tak vhodné ořešáky, jilm anebo břízy,“ radí Daniel Brychta, odborník z oddělení zahrady v projektových marketech Hornbach. Stopy po řezu by přitom měly být co nejmenší, spíše skryté a velmi hladké.

S nůžkami na větve for_q s teleskopickou tyčí ustřihnete pohodlně a bez větší námahy dokonce i větve v korunách stromu. Padnou příjemně do ruky a lze je díky nízké hmotnosti velmi snadno ovládat. Rukojeť je individuálně teleskopicky nastavitelná, a to až do délky 3,5 metrů. Právě správně zvolené nářadí výrazně ulehčí práci na zahradě, proto pečlivě vybírejte. Ve výběru je důležitá kvalita se zárukou trvale nejnižších cen, což se vztahuje na veškerý zahradní sortiment v projektových marketech Hornbach.

Aku nuzky na zivy plot zdroj Hornbach

Aku nůžky na živý plot. Zdroj: Hornbach.

Stříhání keřů

Většinu keřů je vhodné řezat na jaře, než začnou růst nové listy. „Nemusíte je stříhat každý rok, ale pouze, když jsou příliš husté, nebo když se značně sníží množství květů či plodů. Při malé úrodě mají totiž rostliny tendenci rychleji růst, proto je nutné odstranit dlouhé výhonky a keře tak prosvětlit. Živé ploty ale stříhejte každý rok,“ říká odborník z Hornbachu a dodává: „V zásadě by se při stříhání keřů mělo postupovat tak, aby se rostliny zmlazovaly směrem nahoru.“ Tak přijde dostatek světla i na spodní části rostlin a nezakrní.

Na stříhání a úpravu živého plotu jsou ideální aku nůžky na živý plot for_q, které mají otočnou rukojeť, takže jsou flexibilní a snadno ovladatelné. Mají ochranu nože pro obtížné řezy podél zdí a podlahy. Váží jen něco málo přes 3 kilogramy, což oceníte především při delším stříhání. Laserem broušené nože mají délku záběru 55 cm a tloušťku maximálně 22mm.

Drtič odpadu zdroj Hornbach

Drtič odpadu. Zdroj: Hornbach.

Biologický odpad

Jestliže jste rostliny, stromy a keře dostatečně zbavili živelně rostoucích výhonů, přichází na řadu drcení. S vhodným zahradním drtičem, jako je for_q FQ-ELH, to bude hračka. Nepokoušejte se vkládat materiál do drtiče násilím, mohli byste ho tím poškodit. Větší odřezky je vhodné zmenšit pomocí silnějších nůžek na větve s velkou pákou. Je-li materiál po prvním nadrcení příliš hrubý, můžete proces ještě jednou opakovat. Do přístroje nedávejte příliš mokrý či silně znečištěný materiál, tím se životnost nožů zkracuje.

Na závěr budete potřebovat ještě správný kompostér. Jak dosáhnout dobrého výsledku kompostování? „Při plnění dbejte na to, aby kompostovaný materiál byl co nejpestřejší a suchá vrstva se dobře promíchala s mokrou. Tím se vytvoří vyrovnané klima, které kompost potřebuje k tomu, aby se stal dobrým hnojivem,“ vysvětluje Daniel Brychta. Takto vzniklý hodnotný humus se vynikajícím způsobem hodí ke zkvalitnění namáhané zahradní půdy a obnovení jejího života.

Zajímají vás další rady a tipy na krásnou zahradu? Nechte se inspirovat odborníky z Hornbachu.

Zdroj: PR článek společnosti Hornbach

Kategorie: Rady a Tipy
Tagy: Hornbach Od partnerů řez ovocných stromů řez stromů řezání stromů stříhání stříhání keřů stromy do zahrady úprava živého plotu živé ploty
Sdílejte článek

Diskuze