S Fiskars si záda nezničíte hned při první sněhové nadílce

Sněhová nadílka s sebou přináší i námahu spojenou s jejím odklízením. Vynaloženou námahu však můžete velmi zefektivnit.

13Pomocí vhodných nástrojů od Fiskars a správné techniky si totiž můžete ušetřit mnoho času i bolavá záda.

Odklízení sněhu je sice zdravá aktivita na čerstvém vzduchu, při které spálíte mnoho přebytečných kalorií, ale jen v případě, že dodržíte několik základních pouček. Jinak si velmi snadno přivodíte nějaké svalové zranění nebo se minimálně „vyšťavíte“ za pár minut. Nejdůležitější je výběr a použití vhodného nářadí. Doporučujeme produkty Fiskars, jelikož díky jejich vlastnostem budete muset vynaložit daleko méně síly a způsobíte si menší námahu. Všechno nářadí Fiskars je totiž navrženo s ohledem na pohodlí uživatele.

Náčiní Fiskars určené na úklid sněhu je lehké, pevné, odolné a dodržuje ergonomické standardy, které zabraňují nepřirozenému držení nástroje a hrbení se při práci. Díky kovovým hranám a protipřilnavým kopečkům jsou lopaty odolné proti přichycení sněhu k povrchu lopaty.

Tip 1

Důležité je správné nářadí. V závislosti na velikosti plochy a množství sněhu si vyberte vhodnou velikost hrabla. Dbejte na to, aby byl výrobek co nejlehčí – což produkty Fiskars splňují, váží průměrně 1,6 kg – a aby délka násady odpovídala vaší výšce. K základnímu vybavení pro odklízení sněhu patří hrablo na sníh a škrabka na odstraňování ušlapaného sněhu a ledu.

FOTO Fiskars

FOTO Fiskars

• Lopaty na sníh a odhrnovače jsou dobré pro čištění menších ploch a odhazování sněhu.
• Velký shrnovač sněhu s rukojetí je užitečným nástrojem, pokud potřebujete sníh shrnout na jedno místo bez použití lopaty nebo jiných nástrojů.
• U odhrnování větších ploch je zase zcela bezkonkurenční dvouruční shrnovač. Při jeho použití můžete využít i sílu vašich nohou a snížíte tlak na paže a ramena.

Tip 2

Než začnete s odklízením, rozmyslete si, kde budete sníh hromadit. Nedávejte jej na silnici, protože tam bude překážet. Vyberte takové místo, na kterém nebude sníh nikomu vadit.

Tip 3

Nejlepším materiálem pro posyp chodníků je štěrk nebo písek. Na jaře je ale nutné jeho zbytky zamést a odklidit. V mnoha regionech je zakázáno používat posypovou sůl, která poškozuje rostliny a životní prostředí.

Tip 4

Při odklízení sněhu noste teplé zimní oblečení. Nejlepší jsou prodyšné oděvy, oceníte je především při odklízení sněhu hrablem. Pokud by se totiž vlhkost hromadila na kůži, mohli byste se nachladit.

Tip 5

Pokud je sníh mokrý, nezvedejte hrablo se sněhem, ale jen jej odtlačte pryč. Práci na velkých plochách velmi usnadňují speciální hrabla na sníh. Pokud to není možné, naberte na hrablo pouze malé množství sněhu a pokrčte při zvedání kolena.

Lopata na sníh Fiskars SnowXpert™ s lehkou hliníkovou násadou je v místě držení potažena oranžovou vrstvou plastu. Ergonomicky navržené držadlo nabízí pohodlný a pevný úchop i pro ruce v těch nejsilnějších rukavicích. Hlava lopaty je lehká a zároveň dostatečně tvrdá pro snadné odhazování prašanu i těžkého sněhu.

Všechny výrobky SnowXpert jsou unikátní tím, že v kovové liště mají zapuštěn odolný drát, který zvětšuje pevnost a trvanlivost výrobku až dvojnásobně proti běžnému nářadí.

FOTO Fiskars

FOTO Fiskars

Ze stejného designu a konstrukce vychází i shrnovač sněhu Fiskars SnowXpert™, který efektivně odstraňuje sníh přímo od země. Jeho provedení šetří vaše záda a výrazně usnadňuje práci, když odklízíte větší množství sněhu z velkých prostranství.

FOTO Fiskars

FOTO Fiskars

Jedním ze základních a všestranných pomocníků je i hrablo Fiskars SnowXpert™, se kterým díky zesílené hliníkové liště snadno odstraníte přimrzlý sníh i odklidíte zasněžený chodník nebo příjezdovou cestu.

FOTO Fiskars

FOTO Fiskars

ZDROJ: PR článek společnosti Fiskars

Komentovat