FOTO CUCKOOLAND

4 podoby romantického stylu v obývacím pokoji

25. 05. 2018
Diskuze (0)
Sdílet

Obývací pokoj je místem, kde se má odpočívat a dobíjet energie. Místo vzájemných interakcí, které nemusí být vždy tak úplně mírumilovné, může být zahaleno do pláště něžnosti, když jej zahrnete romantickým dekorem. Přírodní dřevo, bílá barva, pastelové tóny a květiny budou dobře ladit a naladí i vaši náladu na smír, souznění a pocit sounáležitosti.

FOTO WILKO

STYL 1: květinový

Florální motivy, voňavé řezané květiny ve váze, měkké polštáře a vzdušnost jsou hlavními atributy tohoto interiéru. Přírodní dřevo je jakousi samozřejmostí, jen v surovém stavu vynikne jeho dokonalá nedokonalost a krása. Jemnost je dotažena k finále použitím subtilních tvarů, jemných rámečků a průzračného skla. V pokoji plném květin ať už ve vázách, nebo hliněných květináčích se člověk nechá snadno ukolébat tichým tikotem hodin k nicnedělání.

FOTO BORÅSTAPFOTO BORÅSTAPETERETER

STYL 2: noblesní

Kachlová kamna, bílé záclony, vysoké stropy a dveře, kterými byste mohli klidně vejít do pohádky, navozují pocit bezpečí a rodinné atmosféry. Tady se můžete kochat svými úspěchy a sdílet prožívanou radost, nebo se schovat před nepříznivým počasím a časem. Stěny jsou vymalované pastelovými barvami, které spolu vzájemně ladí a vytvářejí zářivý celek. Aby nebyl interiér přeslazený, můžete ho doplnit jednoduchými obrazy v tenkých černých rámech.

FOTO IKEA

STYl 3: severský

Přímost a strohá jednoduchost jsou typické pro severské interiéry a skandinávský venkov. Rustikální nábytek je doplněn jednoduchým designem dekoračních předmětů. V oblibě jsou samozřejmě svíčky, které prosvětlí dlouhé zimní večery, kdy je venku nevlídně a člověk by mohl mít sklony k zasmušilosti. V tom případě je lepší si zapálit svíček raději několik a ponořit se do dobré knihy. Horký čaj v krásném šálku a teplý pléd budou jako společníci chvíli stačit.

FOTO BORÅSTAPETER

STYL 4: koloniální

Daleké cesty za dobrodružstvím v leckom vyvolávají romantické představy. Koloniální období není přesně to, na co by mohly být tehdejší mocnosti pyšné, nicméně interiér z těchto dob má stále něco do sebe. Proutěná křesla, výrazný dekor na stěnách, suvenýry z cest a truhla plná cestopisů se do takového interiéru hodí. Chybí už jen sklenice top whisky a dobrý doutník a začne se vzpomínat.

TEXT: MARTINA PAULOVÁ
FOTO: ARCHIV FIREM
ZDROJ: časopis HOME

Kategorie: Design interiérů
Tagy: kachlová kamna obývací pokoj proutěná křesla romantický styl severské interiéry
Sdílejte článek

Diskuze