Příjemně působící luxus aneb bydlení pro náročné

16. 11. 2019
Diskuze (0)
Sdílet

Byt, který si mladí manželé vybrali v nedávno dokončeném bytovém domě v multifunkčním komplexu Waltrovka, si také sami zařídili. Měli vysoké nároky, a tak dosáhli i vysoké míry příjemně působícího luxusu, který je velmi funkční a sympaticky neokázalý.

Koženou pohovku Rolf Benz doplňuje kulatý odkládací stolek

Byt je krásně světlý díky proskleným plochám a pyšní se ohromným výhledem do okolí. Koženou pohovku Rolf Benz doplňuje kulatý odkládací stolek. FOTO JIŘÍ HURT

Na míru prostoru i lidem

Do developerského projektu zasáhli majitelé velmi razantně a nespokojili se s běžným standardem. Na podlahu koupelen a toalet, stejně jako chodby a kuchyně, vybrali velkoformátovou dlažbu, stěny koupelen jsou obloženy velkoformátovými obklady, v ložnicích nechali položit dřevěné parkety a na stěnách využili benátský štuk a betonovou stěrku. Interiérové dveře jsou z bíle lakovaného masivu, některé prosklené mléčným sklem.

vestavný krb na biolíh

V obývacím pokoji vestavný krb na biolíh značky Safretti Nemo. FOTO JIŘÍ HURT

Tento nadčasový základ pak doplnili nábytkem vyladěným do teplých přírodních tónů zkombinovaných s neutrální šedou a teplým dřevem. V materiálech dali majitelé opět přednost těm přírodním, ať už je to kůže na sedacím nábytku, dřevěná dýha v případě na míru vyrobené kuchyňské linky, nebo přírodní kámen Silestone na obkladech a pracovní desce.

Byt je vyšperkovaný i po technické stránce, nechybí zde klimatizace Daikin ani ovládání topení, žaluzií i světla díky inteligentnímu systému Haidy. Pozadu nezůstala ani terasa, kde se majitelé rozhodli pro zábradlí z bezpečnostního skla a podlahu z tropického dřeva. V části u obývacího pokoje je hliníková pergola pro příjemnější pocit z posezení venku.

Obývací pokoj, jídelna a kuchyně tvoří jeden velký světlý prostor

Obývací pokoj, jídelna a kuchyně tvoří jeden velký světlý prostor vybavený pečlivě zvoleným designovým nábytkem. Na stěně je fotografie, která Waltrovku dokonale charakterizuje. FOTO JIŘÍ HURT

byt v novostavbě

užitná plocha 110,4 m²

dispozice 3+1 a dvě terasy

lokalita Praha, Jinonice

bytwaltrovka.cz

TEXT: MARTINA PAULOVÁ
FOTO: JIŘÍ HURT
ZDROJ: časopis HOME

Kategorie: Design interiérů
Tagy: byty dřevěné parkety novostavby Waltrovka
Sdílejte článek

Diskuze