SPIRIT C1 keramika kachlový akumulační krb Romotop
Zdroj: Romotop

Chcete krb bez starostí a jednoduše? Odpovědí jsou designové krby

10. 05. 2024 Sdílet

Designové krby nabízejí rychlou montáž a jednoduchou integraci do různých prostorů, ať už se jedná o chalupu, starší nebo moderní dům. Proto tento typ výrobku vznikl, a zároveň platí, že ani v nejmenším není konkurencí těžkých akumulačních kamen. Ty mají své nezastupitelné místo a svého zákazníka. Co tedy odlišuje designové krby?

Jsou spojením současného designu, účelné jednoduchosti, technické propracovanosti a schopnosti dlouhodobě vyzařovat teplo. Navzdory kompaktním rozměrům vypadají podobně jako krby individuálně stavěné. Vynikají svým vzhledem, ale hlavně použitými technologiemi.

Kombinovaný způsob vytápění designových kachlových krbů je založen na předávání tepelné energie sáláním a současným prouděním ohřátého vzduchu. Ve spodní části krbu je nasáván studený vzduch, který postupně prochází celým vnitřním prostorem až nahoru a odtud již ohřátý pozvolna vystupuje do interiéru. Systém je navržen tak, aby sálání bylo prioritou a proudění vzduchu (neboli konvekce) pak příjemným doplňkem.

CARA C N 03 plech designový akumulační krb Romotop

CARA C N 03 plech designový akumulační krb Romotop Zdroj: Romotop

Vše funguje zcela automaticky, což je i splněným cílem konstruktérů, a také důvodem oblíbenosti tohoto výrobku. Jedním z nejnovějších trendů je integrace akumulačních tvarovek uvnitř krbu v blízkosti topeniště. Tyto komponenty vstřebávají tepelnou energii během topení a následně ji pak postupně vydávají zpět do svého okolí. V praxi to znamená, že i po vyhasnutí ohně můžete cítit příjemné teplo vyzařující nejen z těchto akumulací ještě dlouhou dobu.

Výrobce Romotop také klade velký důraz na ekologické požadavky a přísné limity emisí, které její výrobky splňují a v mnohých parametrech i převyšují. Respekt k přírodě a životnímu prostředí je závazkem.

CARA C 02 kamen designový akumulační krb Romotop

CARA C 02 kamen designový akumulační krb Romotop Zdroj: Romotop

www.romotop.cz

Komerční informace; zdroj: Romotop

Kategorie: Design interiérů
Tagy: designové krby romotop
Sdílejte článek