I do malého bytu se může šikovnou rekonstrukcí všechno vejít

14. 11. 2019
Diskuze (0)
Sdílet

Na začátku byl typický panelákový byt 2+1 s podlahovou plochou dvaačtyřicet metrů čtverečních. Noví majitelé ho koupili v původním stavu a v rámci rekonstrukce chtěli dosáhnout nejen vyšší praktické, ale i estetické úrovně bytu.

dubové parkety v presdini

Foto: Tomáš Dittrich

Přeměnu měla na starosti bytová designérka Ivana Šustrová. Základním cílem rekonstrukce bylo co nejefektivnější využití podlahové plochy a prosvětlení bytu.

Majitelé trvali na výměně všech povrchů, přáli si plnohodnotnou kuchyni se stolem pro čtyři osoby a maximální možný úložný prostor, včetně místa pro dvě horská kola.

Navzdory nevelké podlahové ploše to stále nebylo všechno. Pro domácí bylo důležité i místo na přespání návštěv, prostor pro nácvik tance a dvě pracovní místa.

rozkládací jídelní stůl

Foto: Tomáš Dittrich

Prostor bytu spojila dubová dýha

Na první pohled se může zdát nereálné všechno toto napasovat do dvoupokojového bytu. O to více překvapí výsledek, kde nenajdete ani stopu po chaosu či přesycenosti. Všechno má své místo a své funkce, někdy několik najednou.

Podlahové krytiny nahradily efektní dubové parkety, které jsou jednotné v celém bytě. V kuchyni hravě navazují na dlažbu. Designérka ladila vestavěný nábytek i kuchyň do světlých barev s akcentem dubové dýhy. Tímto způsobem se malý prostor bytu propojil a opticky zvětšil.

rozkládací jídelní stůl

Foto: Tomáš Dittrich

Sklopný stůl, velké zrcadlo a nábytek na míru

Další zvětšení představovalo spojení obývacího pokoje a kuchyně. Prostor odlehčuje a prosvětluje velké zrcadlo na stěně, které domácí mohou podle potřeby zakrýt závěsem. Prostor šetří i sklopný rozkládací jídelní stůl. Když majitelé potřebují prostor na tanec, stačí stolek sklopit a odestřít zrcadlo mezi kuchyní a obývacím pokojem.

Sedačka splňuje dvě funkce – po rozložení se promění v lůžko pro návštěvy. Všechny truhlářské prvky v bytě jsou řešeny na míru, podobně i koupelnový nábytek, který kontrastuje s cementovými impregnovanými obklady.

Sedačka splňuje dvě funkce – po rozložení se promění v lůžko pro návštěvy

Foto: Tomáš Dittrich

Modrá interiér osvěžila

Přirozené světlo se po rekonstrukci dostalo i do chodby – prostřednictvím světlíků pod stropem. Jemné barvy v bytě osvěžují modré odstíny. Jsou ideálním doplněním přírodního dubu a bílé barvy v bytě, navíc s ní sympatizují i majitelé. Kola našla své místo na stěně chodby.

koupelna

Foto: Tomáš Dittrich

Byt Ládví ve zkratce

architektonické studio: DESIGNIST – Ivana Šustrová, www.designist.cz

podlahová plocha: 42 m2

lokalita: Praha, ČR

realizace: 2017

stavba: DEKBET

bytový textil: Inspire Decor

truhlářská výroba: Nebeský

Sabína Zavarská
Foto: Tomáš Dittrich

Kategorie: Design interiérů
Tagy: dubová dýha nábytek na míru panelákový byt rekonstrukce bytu Sklopný stůl
Sdílejte článek

Diskuze