rekonstrukce bytu

Kuchyně s dřevěnými rámy - Rekonstrukce starého bytu
Design interiérů

Rekonstrukce starého bytu odpovídá na otázku, jakého efektu se dá v interiéru dosáhnout sjednocením podlah a materiálů

Barcelonský byt v nejvyšším poschodí domu z roku 1900 potřeboval úpravu pro pohodlnější život čtyřčlenné rodiny. Nachází se v centru čtvrti Gracia a tak jako mnoho starých domů a bytů i on utrpěl mnohými „vylepšeními“ různých majitelů, která v konečném důsledku žádnými vylepšeními vůbec nebyla.

Hlavní prostor - Rekonstrukce bytu Stein2 v Bratislavě
Design interiérů

Zrekonstruovaný byt v pivovaru: laminát nahradili pravým dubem, atmosféru dotváří zděděný nábytek

Byt pro mladou rodinu na Bernolákově ulici v Bratislavě už na první pohled vyniká mezi moderními minimalistickými interiéry, na které jsme dnes zvyklí. Příběh jeho rekonstrukce vyplynul z několika jedinečných faktorů.

Květnové vydání časopisu HOME
Novinky

Šikovné přeměny, předělávky a vylepšení s nízkým rozpočtem. Květnový HOME je v prodeji!

Inspirujte se praktickými přeměnami v novém vydání časopisu HOME. Máme pro vás i nápady, jak oddělit prostor v interiéru nebo vyřešit atypickou kuchyň.

Byt s luxferovými stěnami v Praze
Design interiérů

Čeho dosáhli tím, že některé stěny panelákového bytu nahradili tvárnicemi ze sklobetonu?

Mladý pár několik let bydlel v pronajatém bytě na pražském sídlišti Ďáblice. Byt i lokalita se jim tak zalíbily, že si koupili totožný v sousedním paneláku. Avšak před nastěhováním chtěli byt upravit a rekonstruovat, aby plně vyhovoval jejich představám. Po menším výběrovém řízení oslovili architekty ze studia Papundekl.

Interiér - Světlý byt v Bratislavě
Design interiérů

Světlé a vzdušné bydlení pro mladý pár aneb Jak vypadá byt, který lze kdykoliv přestavět?

Z uzavřeného bytu „poctivě“ rozděleného na co nejmenší prostory – jak bylo kdysi zvykem – vzniklo světlé a vzdušné bydlení pro mladý pár. Po odstranění všech příček, které bylo možné zbourat, se byt poprvé naplno nadechl a velkorysá výměra krásně vynikla. Jak se toho podařilo architektům z ateliéru Kuklica Smerek dosáhnout a co je nejsilnějším bonusem bytu po proměně?

Multifunkční denní prostor - Rekonstrukce malého bytu v Košicích
Design interiérů

Malý panelákový byt proměnili ve velmi příjemné a zároveň praktické bydlení s vlastním stylem

Nevelký panelákový byt proměnily Diana s Patrícií na velmi příjemné a zároveň praktické bydlení s vlastním stylem. Jaký je jejich recept? Na to, abyste dosáhli výrazného efektu, toho není potřeba moc. Někdy stačí i malé změny a šikovné jednoduché nápady.

Denní zóna s kuchyní - Historický byt v Bratislavě
Design interiérů

Zachovalý starý byt se silným charismatem se pyšní zdařilou rekonstrukcí. Uhádnete, kde se ukrývá chladnička?

Starý byt v dobrém stavu, a to navíc v hlavním městě, je dnes hotový zázrak. Jeden z mála takových bytů se nachází v historickém domě od vídeňského architekta Ludwiga Baumanna. Prostorný světlý byt měl další výhodu – kromě krásy dobových prvků, které si zachoval, měl také prakticky řešenou dispozici. Nebyly zapotřebí žádné výraznější změny, pokud nepočítáme přemístění kuchyně. Rekonstrukci realizovali architekti Peter Jurkovič a Martin Želiar.

Rekonstrukce - Garsonka s pódiem v Praze
Design interiérů

Útulného bydlení v garsonce dosáhli multifunkčním vyvýšeným pódiem

Nezvyklá rekonstrukce původního 2 + 1 nechává vyznít otevřený prostor se specialitou, jakou v jiných bytech nevidíte – pódiem, které slouží hned více účelům. Nekompromisní řešení zrušení příček architekti ze studia Neuhäusl Hunal zjemnili použitými barvami a materiály. Ze stísněného bytu v přízemí v pražském Žižkově vzniklo vzdušné a nápadité bydlení pro kamaráda architektů.

Denní zóna - Byt s dřevěným jádrem v Praze
Design interiérů

Nečekaná proměna bytu s problematickou sedmdesátiletou komorou. Návod, jak z problému udělat výhodu

Byt v domě z konce čtyřicátých let v klidné části Prahy – v Bubenči – zdědila už třetí generace téže rodiny. K modernímu bydlení pro mladé lidi mu hodně scházelo. Měl málo světla, příliš mnoho dveří a uprostřed starou komoru, se kterou se nedalo hýbat. Na první pohled noční můra při využívání prostoru. Na druhý se ale zjistilo, že se to přece jen dá vyřešit...

Obývací pokoj - Byt Nový Svět v Bratislavě
Design interiérů

Díky minimálním zásahům zachovali výjimečnou atmosféru bytu

Většina současných rekonstrukcí starších bytů otevírá dispozici vybouráním několika příček. Rekonstrukce bratislavského bytu ze sedmdesátých let od architektů z ateliéru ARCHITEKTI mikulaj & mikulajova však ukazuje, že zmodernizovat takovýto byt je možné i bez větších zásahů. K projektu přistupovali tak, aby zachovali atmosféru a původní architekturu.