Koberec, který myslí na přírodu

Koberec, který myslí na přírodu

01. 10. 2019 Sdílet

Že se dá chodit po rybářských sítích z mořského dna, by asi málo koho napadlo. A že navíc díky použití tohoto materiálu pomůžete zachránit tisíce mořských tvorů, mezi které se řadí i vysoce ohrožené druhy jako jsou například mořské želvy, delfíni a tuleni, dělá z jeho vlastností jedinečné.

Ano, i koberec může být vyroben s ohledem na ochranu přírody. Pojďme se těmto kobercům podívat na chloupek.

Společnost Koberce BRENO vám nabízí novou kolekci koberců s názvem Sedna®. A není to kolekce ledajaká. K její výrobě byly použity zbytky rybářských sítí z mořského dna a použité PET plastové láhve. Vrchní vrstva, tedy ta, po které chodíte nebo na které odpočíváte je vyrobena z regenerovaného nylonu ECONYL®. Spodní vrstva, která slouží jako podklad koberce, ECO FusionBac, je vyrobený z 100% recyklovaných PET plastových lahví, což opět přispívá k ochraně přírody.

koberce

FOTO KOBERCE BRENO

Co je to regenerovaný nylon?

To, že je vlákno regenerovatelné, znamená jednoduše možnost převedení příze na nový nylonový výrobek. V našem případě původní výrobek, rybářská síť, je vyčištěna a nakrájena na menší kousky. Takto připravené kousky vstupují do rafinačního procesu, díky kterému se rozpadnou na původní surovinu. Ta je pak zahrnuta do výroby nového nylonového výrobku, jako je například kobercová příze ECONYL®.

Podívejte se na video ZDE a posuďte sami, jestli přírodě pomůžete také.

Co je to PET?

PET – polyethylentereftalát je termoplast, ze kterého se vyrábí plastové láhve, a které se po použití, v tom lepším případě, hromadí ve žlutých kontejnerech. Zpracování tohoto použitého výrobku spočívá v rozdrcení láhve na vločky, z této drtě po dalším zpracování vznikne regranulát a z toho se, v případě koberců, vyrábí vlákno.

koberce

FOTO KOBERCE BRENO

A výsledek?

Měkký, luxusní a odolný koberec, který poslouží nejenom vám, vaší rodině nebo v kanceláři vašim obchodním partnerům. Čemu poslouží především, je příroda, a to nakonec znamená, že zase slouží nám všem. Příroda slouží nám a není od věci jí pomoc vrátit. Koberce BRENO to vědí, přírody si váží a jdou nejenom s dobou jako takovou, tedy s dobou, která klade stále vyšší požadavky z řad zákazníků. Jdou také s dobou, ve které se přemýšlí nad věcmi hlouběji. S dobou, která chce být v souladu s přírodou.

koberce

FOTO KOBERCE BRENO

Jdete do toho také? Více informací o této novince vám rádi poskytneme na breno@breno.cz

ZDROJ: PR článek společnosti KOBERCE BRENO

Kategorie: Design interiérů
Tagy: koberce
Sdílejte článek