Kuchyně ve venkovském stylu

Kuchyně ve venkovském stylu

08. 06. 2019
Diskuze (0)
Sdílet

Venkovská kuchyně má vonět po bylinkách a čerstvém chlebu. Má v ní být teplo, které v zimě dokáže vytvořit jen dřevo v kachlových kamnech. Na otevřených policích se má vyjímat malované kameninové nádobí a mlýnek na mák. Že tohle všechno nemáte? Nevadí, inspirujte se a dejte své kuchyni venkovskou atmosféru šikovnými doplňky.

FOTO SANDBERG

Kouzlo domova

Kuchyně byla tradičně srdcem domu, kde se nejen vařilo, ale i žilo. Neblahý trend malých úzkých kuchyní v bytech v panelácích, který se přenesl i do rodinných domů je naštěstí pryč. Vrátili jsme se k otevřeným velkým prostorům, které svým způsobem koncepčně napodobují staré tradice. Jsou sice vybavené sofistikovanými spotřebiči, ale v jádru zůstávají místem, kde se schází celá rodina.

Někdy je v nich velký jídelní stůl, jindy jsou propojené s obývacím pokojem, ale je v nich každopádně živo. Pokud vás venkovský styl oslovuje a máte rádi jeho dekorativnost, neváhejte a zařizujte. Určitě najdete tu pravou míru rustikálnosti a vytvoříte útulné místo.

Otevřenost je ve venkovsky zařízené kuchyni častým prvkem. Aby také ne. Tradičně se tu hodně a často vařilo a peklo, a tak hospodyňka potřebovala mít vše rychle po ruce. FOTO KOHLER

Stohovatelná přepravka z borovicového dřeva (Esschert Design), 26,9 × 18,9 × 37 cm, 349 Kč, www.veselazena.cz

Utěrka Coquettes (Gien), 100% bavlna, 50 × 70 cm, cena 500 Kč, www.luxurytable.cz

Kuchyňský servírovací stolek Förhöja, bříza, 100 × 43 cm, 2 490 Kč, www.ikea.cz

Kuchyňské vybavení může být nejen praktickou záležitostí, ale i krásnou dekorací. Dřevo a kamenina jsou materiály, které do venkovské kuchyně patří a dodávají jí tu správnou zabydlenost. FOTO KITCHEN CRAFT

TEXT: MARTINA PAULOVÁ
FOTO: ARCHIV FIREM
ZDROJ: časopis HOME

Kategorie: Design interiérů
Tagy: Venkovská kuchyně
Sdílejte článek

Diskuze