Loftové bydlení aktivního muže

29. 11. 2019
Diskuze (0)
Sdílet

Je mladý, zábavný, vyzařuje úspěch a radost z okamžiku i budoucích výzev. Řeč je o loftovém bytě nacházejícím se v blízkosti Lužánek v městské části Brno - střed. Podobně bychom ale mohli mluvit i o jeho majiteli, který zařízení svého domova s důvěrou svěřil do rukou ženy – architektky Nikoly Kopřivové – s jasným zadáním.

ležérní kožená sedací souprava

Výrazným dominantním prvkem interiéru je ležérní kožená sedací souprava Chesterfield ve stylu anglického gentlemana. Ve čtecím koutku se nachází ikonické křeslo Lounge chair od manželů Eamsových. FOTO JIŘÍ HURT

Kuchyně je úsporně zařízená

Kuchyně je úsporně zařízená a odpovídá celkovému ladění bytu. FOTO JIŘÍ HURT

Ve stylu životního nasazení

Byt je situován ve vnitrobloku objektu, který vznikl jako přístavba staré budovy. Většina nových bytů je řešena jako dvouúrovňové lofty. Nový majitel jednoho z nich přizval k jeho zařizování architektku ze studia Archami a dal jí volnou ruku.

Požadoval pouze bydlení v industriálním stylu, které do takového typu bytu opravdu sedí a které by odráželo jeho zájmy. Ačkoli jsme se s majitelem osobně nesetkali, dá se už z interiéru odhadnout, že jde o aktivního úspěšného muže, který dělí čas mezi své sportovní aktivity a práci, a to zřejmě v poměru vyrovnaném a úzce propojeném.

Neskrývá, že je golfista se smyslem pro humor, styl a hodnotu starých věcí, který oceňuje dobrý rum. Architektka Nikola Kopřivová si spolupráci s ním velmi pochvalovala: „Spolupráce probíhala velice příjemně, jelikož majitel bytu je osvíceným investorem, který vložil do architektky maximální důvěru při výběru všech povrchů, nábytků a dekorací, až po smetáček a lopatku.“

Malá pracovna je situována na galerii.

Malá pracovna je situována na galerii. Zařízení a dekorace jsou ve velké míře vyrobeny z kovu, který je pochopitelně oblíbeným materiálem industriálně laděných interiérů. FOTO JIŘÍ HURT

V bytě je i pár kousků, které jsou připomínkou předmětů, které má majitel spojené s dětstvím. Repasované židle a promítač, který dokonce předurčil volbu doplňkové – šalvějové – barvy, do interiéru vhodně zapadají. Byt je tedy odrazem minulosti i současného zaměření svého majitele, který může být pyšný na vyladěný styl.

Majitel měl zařízení jasnou představu. Nábytek a dekorace jsou zvoleny v industriálním ocelovém stylu.

V koupelně je použit černý obklad a sanita

V koupelně je použit černý obklad a sanita od firmy Hansgrohe. FOTO JIŘÍ HURT

Martinin pohled

Moc hezký a zajímavý byt plný inspirativních detailů. Na první pohled je jasné, že jde o bydlení pro aktivního muže, je tu cítit energie, dynamika, ale zároveň z něj mám pocit určité útulnosti a domácké pohody. Architektka odvedla skvělou práci, prostor je skvěle řešený, a ač není nijak velký, vešlo se v něj vše včetně pracovny. Přitom působí interiér vzdušně, harmonicky, k čemuž určitě přispívá i v podstatě subtilní nábytek v kombinaci dřeva a kovu. Kromě masivní kožené chesterfield pohovky, která sem výborně zapadá, se architektka vyhla objemným prvkům, a udělala dobře.

vstup do bytu

Vstup do pánského bytu dává tušit, že tady žije sportovec s vytříbeným vkusem a vyhraněnými koníčky. FOTO JIŘÍ HURT

Architekt

Ing. arch. Nikola Kopřivová,
koprivova@archami.cz,
www.archami.cz

loftový byt

lokalita Brno – střed

TEXT: MARTINA PAULOVÁ
FOTO: JIŘÍ HURT
ZDROJ: časopis HOME

Kategorie: Design interiérů
Tagy: industriální styl loftové bydlení lofty
Sdílejte článek

Diskuze