Dům se žaluziemi
Zdroj: CLIMAX

Solární venkovní žaluzie: stiňte slunce díky slunci

21. 05. 2024 Sdílet

Všichni hledáme pro všechno efektivní a finančně nenáročná řešení – platí to i pro oblast exteriérového stínění. Své domy si teď můžete vybavit novinkou – solárními žaluziemi. Proč si je pořídit? Důvodem je snadná instalace bez nutnosti elektrických přívodů a energetická nezávislost.

Jednoduchá instalace a energetická nezávislost

Montáž venkovních žaluzií není složitá, ale obvykle vyžaduje stavební úpravy, jako je vrtání a vedení elektrických kabelů. To však neplatí pro solární žaluzie od společnosti CLIMAX. Tento revoluční produkt přináší zásadní úsporu času i peněz díky instalaci bez stavebních úprav. Motor, solární článek s baterií a přijímačem jsou dodávány v setu, který je součástí samotné žaluzie. Díky tomu je nainstalujete bez složitých zásahů snadno a rychle.

Venkovní žaluzie jsou skvělým estetickým a funkčním doplňkem. Účinně stíní ostré slunce a zároveň odvětrávají teplý vzduch.

Venkovní žaluzie jsou skvělým estetickým a funkčním doplňkem. Účinně stíní ostré slunce a zároveň odvětrávají teplý vzduch. Zdroj: CLIMAX

Úspory na provozních nákladech

Solární pohon pro venkovní žaluzie znamená nulové provozní náklady. Žaluzie jsou napájeny sluneční energií, což eliminuje potřebu elektrické energie z rozvodné sítě. To vám nejen šetří peníze, ale také přispívá k udržitelnosti vašeho domova. A také k stabilnějšímu a méně nepředvídatelnému rodinnému rozpočtu.

Kvalita na míru a dlouhá životnost

Aby se vám investice do solárních pohonů vrátila, je důležité vybírat venkovní žaluzie s dlouhou životností. CLIMAX, renomovaný výrobce s tradicí, nabízí kvalitní výrobky na míru. Nesprávně vyměřené a neodborně instalované žaluzie mohou časem padat, přetrhávat se nebo se zasekávat ve vodicích lištách. Kvalitní stínění na míru pro vás znamená dlouhou životnost a bezproblémový provoz.

Hliníkové žaluzie od CLIMAXu dokáží odrazit až 85 procent slunečních paprsků.

Hliníkové žaluzie od CLIMAXu dokáží odrazit až 85 procent slunečních paprsků. Zdroj: CLIMAX

Automatizace pro maximální komfort

Automatizované venkovní žaluzie jsou klíčové pro efektivní stínění. Integrací stínění do chytré domácnosti si umožníte nastavovat režimy, které se spouštějí v určitých časech. Stahování a vytahování na dálku tak řídíte přes mobilní telefon. Vše ale můžete nechat na techniku – čidla reagující na změny okolních podmínek zajistí, že žaluzie budou vždy optimálně nastaveny, čímž se maximalizuje jejich efektivita.

Efektivní stínění a cirkulace vzduchu

Hliníkové žaluzie poskytují účinné stínění před slunečními paprsky, čímž udržíte interiér chladným. Když slunce nesvítí přímo do oken, žaluzie umožňují cirkulaci vzduchu, což zásadně přispívá k příjemnému prostředí uvnitř i v letním období. Důležitá je ale jejich rychlá reakce na měnící se podmínky během dne – proto své žaluzie svěřte automatizaci, obejde se i bez vaší přítomnosti doma.

Venkovní žaluzie umožňují regulaci soukromí i bez ztráty světla.

Venkovní žaluzie umožňují regulaci soukromí i bez ztráty světla. Zdroj: CLIMAX

Soukromí a ochrana před UV zářením

Další výhodou venkovních žaluzií je zvýšené soukromí a ochrana před UV zářením. UV záření může rychle degradovat materiály a snižovat jejich životnost. Předokenní žaluzie chrání interiér a zároveň umožňují přirozené světlo, aniž byste museli být vystaveni pohledům zvenčí.

Výběr typu žaluzií

  • Typ Z: Nejvýraznější zatemnění, nejprodávanější typ.
  • Typ C: Tichý provoz ve větru, možnost naklápění na obě strany.
  • Typ T: Kombinuje tichost a odolnost typu C s vysokým stupněm zatemnění typu Z.
  • Typ F: Minimalizuje velikost vytažené žaluzie a cenu díky rovné hraně.

AR aplikace pro jistý výběr

Nevybírejte, vyzkoušejte. CLIMAX AR aplikace umožňuje vizualizovat přímo na svém domě, jen s pomocí mobilního telefonu, jak by stínicí technika vypadala v reálném prostředí vaší nemovitosti.

Exteriérové žaluzie Z-90 Noval od CLIMAXu vám přinesou pohodlí spolu s ochranou proti UV záření.

Exteriérové žaluzie Z-90 Noval od CLIMAXu vám přinesou pohodlí spolu s ochranou proti UV záření. Zdroj: CLIMAX

Aplikace umí simulovat pohyby slunce, funkce stínicí techniky a také dává možnost zvolit barevné provedení.

Venkovní žaluzie jsou ideálním řešením pro každý dům nebo byt. S venkovními žaluziemi od CLIMAXu budete mít efektivní a stylové stínění, které šetří energii a přispívá k udržitelnosti vašeho domova. Stiňte efektivně, stiňte s CLIMAXem.

Venkovní žaluzie jako je C-80 od CLIMAXu je ekologickým způsobem chlazení interiéru.

Venkovní žaluzie jako je C-80 od CLIMAXu je ekologickým způsobem chlazení interiéru. Zdroj: CLIMAX

ZDROJ: PR článek společnosit Climax

Kategorie: Design interiérů
Tagy: solarni energie zaluzie
Sdílejte článek