solarni energie

Dům se žaluziemi
Design interiérů

Solární venkovní žaluzie: stiňte slunce díky slunci

Všichni hledáme pro všechno efektivní a finančně nenáročná řešení – platí to i pro oblast exteriérového stínění. Své domy si teď můžete vybavit novinkou – solárními žaluziemi. Proč si je pořídit? Důvodem je snadná instalace bez nutnosti elektrických přívodů a energetická nezávislost.

Solární ohřev vody
Vytápění

Vysoké náklady na ohřev vody? Nechte pracovat slunce

Slunce je téměř nevyčerpatelným zdrojem energie, která je dostupná prakticky neomezeně a zadarmo. Byl by hřích tuto možnost nevyužít! Jedním ze způsobů je solární ohřev vody.

Fotovoltaika
NED a pasivní domy

Fotovoltaiku můžete instalovat i na starší dům

Popularita fotovoltaických elektráren neustále stoupá a řada majitelů domů se zajímá o možnost instalace na starší nemovitosti. FVE lze instalovat i na starší budovy, je však třeba věnovat zvýšenou pozornost stavu střechy a původní elektroinstalaci.

Realize fotovoltaického systému na střeše rodinného domu
NED a pasivní domy

Na co si dát pozor při výběru dodavatele fotovoltaiky?

Zeptali jsme se Pavla Matějoviče, provozního ředitele společnosti SCHLIEGER.

Termické solární panely na domě
Vytápění

Úspora termickými solárními systémy De Dietrich

Aktuální situace na trhu s energiemi směřuje investory stále více k energetické soběstačnosti v maximální možné míře. Jednou z cest je využívání sluneční energie skrze termické solární systémy. Výrobce tepelné technologie De Dietrich nabízí hned několik řešení.

Rodina v bazénu na zahradě
Zahrada

Vlastní koupaní ve svém za jediný den

Hledáte rychlou a snadnou cestu k vlastnímu koupání? Láká vás průzračná hladina křišťálově čisté vody, radost vašich nejbližších, lákavé osvěžení i nekonečné vodní radovánky v příjemném soukromí vlastní zahrady? Přesně to si můžete užívat po celé léto, aniž byste utráceli balík peněz. Letní prázdniny se blíží, a tak téma koupání ve vlastním bazénu a pokud možno s nejrychlejší instalací je velmi aktuální. Ale jak dobře vybrat?

moderní rodinný dum se šikmou střechou
Stavební materiály

Solární střešní tašky Generon kombinuji design s výkonem

Betonové střešní tašky Terran Generon představují unikátní designové a současně energeticky účinné spojení výhod a předností betonových střešních krytin Terran a klasické střešní fotovoltaické elektrárny.

Elektrické podlahové vytápění v kuchyni
Vytápění

Elektrická podlahovka: Možnosti ověřené klasiky

Elektrické podlahové vytápění má své nesporné výhody a můžete po něm sáhnout i v této době. Ano, i přesto, že dnes by se měly při provozu domu co nejvíce využívat obnovitelné zdroje energie, mezi které ta elektrická nepatří. Anebo patří?

NED a pasivní domy

Vyplatí se stále investovat do fotovoltaiky?

Novela zákona o podporovaných zdrojích energie omezí státní podporu výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů, tedy i ze slunce. Někteří odborníci tvrdí, že stop státní podpory nejvíce zasáhne provozovatele menších, domácích elektráren. Opravdu se už nevyplatí do fotovoltaiky investovat?

Stavební materiály

Revoluční novinka pro solární architekturu

Společnost Schüco, světová jednička v oblasti opláštění budov, propojila své 60leté technologické prvenství ve výrobě kovových konstrukcí s odbornou znalostí fotovoltaiky a představením revoluční novinky v podobě okenních a fasádních systémů s tenkovrstvou solární technologií ProSol TF potvrdila své vedoucí postavení na trhu. Laicky řečeno, fotovoltaické panely už netřeba umísťovat jen na střechy s předepsaným sklonem a namířené nejlépe na jih, ale fotovoltaické moduly ProSol TF lze kotvit i na svislé plochy na všechny světové strany a vytvářet z nich architektonicky zajímavé fasádní a okenní systémy.