Revoluční novinka pro solární architekturu

Revoluční novinka pro solární architekturu

19. 09. 2011
Diskuze (0)
Sdílet

Společnost Schüco, světová jednička v oblasti opláštění budov, propojila své 60leté technologické prvenství ve výrobě kovových konstrukcí s odbornou znalostí fotovoltaiky a představením revoluční novinky v podobě okenních a fasádních systémů s tenkovrstvou solární technologií ProSol TF potvrdila své vedoucí postavení na trhu. Laicky řečeno, fotovoltaické panely už netřeba umísťovat jen na střechy s předepsaným sklonem a namířené nejlépe na jih, ale fotovoltaické moduly ProSol TF lze kotvit i na svislé plochy na všechny světové strany a vytvářet z nich architektonicky zajímavé fasádní a okenní systémy.

Inovativní kombinace tenkovrstvé fotovoltaiky a ověřených fasádních systémů Schüco je dokonalým naplněním firemního principu „Energie2 – energii šetřit a energii získávat“, v jehož rámci přináší společnost Schüco zcela nové a nadčasové možnosti v solární architektuře.

Tepelně izolující fasáda a okna řady Schüco ProSol TF
První rozsáhlou a atraktivní oblast s potenciálem pro využití semitransparentních tenkovrstvých modulů Schüco ProSol TF představují prostory oken, dveří, posuvných jednotek a teplých fasád. Modul v sobě kombinuje atraktivní design s produkcí energie a díky své transparentnosti představuje příjemné propojení vnitřního a vnějšího prostředí. Moduly ProSol TF plně splňují funkce konvenčních fasád plus přinášejí přidanou hodnotu plynoucí z tenkovrstvé fotovoltaiky, zmiňme především: tepelnou izolaci, ochranu proti povětrnostním vlivům, protisluneční ochranu, zvukovou izolaci a pohledovou ochranu. Pomocí laseru lze volit různé stupně transparentnosti, a to i v rámci jednoho modulu. K dispozici jsou také neprůhledné izolační panely, které lze aplikovat např. do meziokenních prostorů. Nový modul ProSol TF nabízí oproti původním konvenčním řešením svobodu designu. Velikost panelů lze volit různorodě na míru od 0,65 x 0,65 m až do 2,2 x 2,6 m bez spojovacích prvků, vyloučeny nejsou ani polygonní a okrouhlé tvary. Technologie přináší širokou škálu barevných variant a povrchových struktur, včetně možnosti zobrazení nejrůznějších obrazců či individuálních log na fasádě.

Provedení panelu: Dvojité nebo i trojité izolační sklo, jehož vnější vrstva nese tenkovrstvý modul ProSol TF o určitém stupni transparentnosti.

Solární výkon: 60 – 70 Wp/m² v odrazovém provedení a 50 – 55 Wp/m² v semitransparentním provedení (20% transparentnosti)

Studená fasáda řady Schüco ProSol TF

I pro prostory studených fasád, které nevyžadují transparentnost a průchod světla, přináší Schüco unikátní řešení. Moduly Schüco ProSol TF jsou efektivním a flexibilním systémovým řešením integrace tenkovrstvé solární technologie do velkoplošných odrazových fasádních ploch nových i sanovaných komerčních objektů. Perfektní sladění studené fasády a tenkovrstvých modulů Schüco ProSol TF garantuje maximální rozpočtovou stálost a jistotu plánování, výrazně urychluje instalaci a uvedení do provozu. Díky efektivnímu využívání světla a minimální závislosti na venkovní teplotě systém zaručuje maximální solární výkony. Standardizované řešení (panely jsou vyráběny v několika standardizovaných velikostech, avšak možnost individuálních rozměrů) vede ke snížení pořizovacích nákladů a umožňuje propojení s ostatními fasádními systémy a FV moduly. Hodnota objektu se díky lepší energetické bilanci i snížení emisí CO2 zvyšuje. Prvotní vyšší pořizovací náklady, které u tenkovrstvé technologie vznikají, jsou rychle amortizovány za vyprodukovanou energii. Panely umožňují potisk logem či jinými vzory.

Provedení panelu: Vícevrstvá skleněná konstrukce, kdy mezi předním a zadním sklem je umístěna fólie s tenkou vrstvou křemíku zapouzdřenou polyvinylbutyralem.

Solární výkon: 56 – 60 Wp/m² v odrazovém provedení (vztaženo k rozměru panelu 1,1 x 1,3 m)

Předsazená fasáda řady Schüco ProSol TF

Řada Schüco ProSol TF dosahuje výborných solárních výnosů a šancí efektivního zúročení také jako předsazená fasáda. Dosud nevyužité celistvé fasády nejrůznějších hal lze opatřit modulárně rozšiřitelným, kompletním a výnosným solárním paketem, aniž by bylo nutno zasahovat do stávající konstrukce objektu. Těmito panely „Ready to install“ lze během krátké doby výrazně zlepšit energetickou bilanci nejrůznějších průmyslových a skladovacích budov a jejich vliv na životní prostředí. Montáž je rychlá s minimální nosnou konstrukcí i minimálními zásahy do stávajícího objektu.
Solární výkon: 60 – 70 Wp/m² v odrazovém provedení

Protisluneční clona řady Schüco ProSol TF
Unikátní systém Schüco ProSol TF lze rovněž uplatnit jako zastínění nových i stávajících konvenčních fasád. Esteticky působivá protisluneční ochrana ProSol TF dosahuje vedle stínicí funkce vysokých solárních výnosů a přispívá k atraktivnímu vzhledu budovy. U závěsných panelů lze volit různé stupně transparentnosti i odrazové (neprůhledné) provedení, možnost individuálního opracování laserem, výběru nejrůznějších barevných variant a potisku modulů. Stavebnicový princip systémových komponentů zaručuje, stejně jako u ostatních typů fasády, jednoduchou montáž i maximální projekční a systémovou spolehlivost.

Solární výkon: 55 – 60 Wp/m² v odrazovém provedení a 44 – 50 Wp/m² v semitransparentním provedení (transparentnost 20 %)

Doplňující informace o okenním a fasádním systému ProSol TF společnosti Schüco naleznete na: www.schueco.cz/prosol-tf

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: fasada fotovoltaika solarni energie
Sdílejte článek

Diskuze