Zdroj: CALEB SIMPSON

Video: Dívka žije v bytě o velikosti 7 metrů čtverečních a platí za něj 14 tisíc Kč měsíčně

22. 05. 2024
Diskuze (0)
Sdílet

Představte si, že byste vstoupili do bytu a měli pocit, jako byste vkročili do spíže. Zdá se to neuvěřitelné, ale mladá dívka, která žije v bytě o rozloze pouhých 7 metrů čtverečních v rušném New Yorku, to tak vnímá každý den. Platí za něj 14 000 Kč měsíčně a navzdory malému prostoru zde má vše, co potřebuje.

Při vstupu do bytu vás překvapí, jak efektivně je prostor využit. Navzdory miniaturní rozloze zde najdete obývací pokoj s televizí, gauč, kuchyň a dokonce i postel. Každý kousek nábytku a zařízení má své přesné místo, což vytváří pocit útulnosti a komfortu.

Obývací pokoj

Obývací pokoj je zároveň i místem pro hosty. Malý gauč lze rozložit a poskytuje tak pohodlný nocleh. Televizor je strategicky umístěn tak, aby jej bylo možno sledovat z gauče.

Televizor je strategicky umístěn tak, aby jej bylo možno sledovat z gauče.

Televizor je strategicky umístěn tak, aby jej bylo možno sledovat z gauče. Zdroj: CALEB SIMPSON

Kuchyně

Kuchyně je malá, ale plně funkční. Najdete zde vše potřebné pro přípravu jídla – vařič, malou lednici a umyvadlo. Každý kout je maximálně využit, což umožňuje přípravu jednoduchých jídel bez pocitu stísněnosti.

Ložnice nad bytem

Postel se nachází nad tímto malým bytem a vedou k ní malé schody. Tento nápaditý design využívá vertikálního prostoru, což přidává bytu další dimenzi. Ložnice poskytuje soukromí a pohodlí, oddělené od obývací části.

Postel se nachází nad tímto malým bytem a vedou k ní malé schody.

Postel se nachází nad tímto malým bytem a vedou k ní malé schody. Zdroj: CALEB SIMPSON

Proč žít v takovém malém prostoru?

Rozhodnutí žít v tak malém bytě v New Yorku nebylo náhodné. Dívka se rozhodla pro tento životní styl, aby ušetřila peníze a mohla víc cestovat. Vysoké nájemné ve městě ji přimělo hledat kreativní řešení, jak maximalizovat svůj rozpočet a zároveň si užívat všech výhod života v jednom z největších světových metropolí.

Život v bytě o rozloze 7 metrů čtverečních přináší výzvy, ale také výhody. Přestože prostor neumožňuje velká setkání s přáteli, stává se útulným místem pro odpočinek po dlouhém dni.

Pokud vás zajímá, jak to vypadá v takovém malém bytě a jak se tam žije, podívejte se na video níže. Ve videu vám dívka ukáže, jak je zařízení uspořádáno a podělí se o své zkušenosti s bydlením v takovémto unikátním prostoru.

FOTOGALERIE

Zdroj: https://www.youtube.com/CALEB SIMPSON
Foto: https://www.youtube.com/CALEB SIMPSON

Kategorie: Design interiérů
Tagy: malé byty zařizování interiéru
Sdílejte článek

Diskuze