Zdroj: Itay Banit

Vkusná proměna rodinného domu ukazuje, jak vytvořit bílý interiér, aby nepůsobil sterilně a nudně

23. 11. 2022
Diskuze (0)
Sdílet

Mladí manželé se třemi malými dětmi se po období stráveném v zahraničí vrátili do rodné země. Koupili si dům obklopený lesy. Protože interiér domu nesplňoval jejich očekávání, oslovili designérku, aby provedla extrémní proměnu.

Podle slov architektky bylo cílem proměny vytvořit svěží, lehký, prosvětlený, moderní a uvolněný prostor. Měl to být přesný opak domů, ve kterých rodina bydlela během pobytu v zahraničí. Byly to obvykle přeplněné domy s koberci od stěny po stěnu a tmavými dřevěnými prvky.

„Přáli si lehký uvolněný prostor, ve kterém by melodie a proudění byly tiché a jemné. Jakési bílé plátno, na kterém by mohli vytvářet nové životní zkušenosti,“ popisuje představy majitelů Keren Niv-Toledano.

Přečtěte si také:
V novém domově majitelka navázala na krásu toho původního, přimíchala provensálský šarm a čistotu Skandinávie

Meziposchodí pro děti a herna v suterénu

Ještě dřív, než začala designérka pracovat na zařizování nové domácnosti, stavbu čekala absolutní očista. Pryč šla celá původní infrastruktura, koupelny i kuchyň. Vstupní podlaží dnes zabírá otevřený prostor spojené kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. O čtyři schody výše je meziposchodí, kde se nacházejí dětské pokoje a toaleta pro hosty. Vedle schodů byly v minulosti položeny květináče, dnes tu je příjemné zákoutí na lenošení.

Schodiště v hale - Dům Sen v bílém v Izraeli

Vedle schodů byly v minulosti položeny květináče, dnes tu je příjemné zákoutí na lenošení. Zdroj: Itay Banit

V nejvyšším podlaží je domácí fitness a hlavní ložnice s hygienickým zázemím a balkónem. Ani suterén nezůstal nevyužit. Těší se z něj hlavně děti, protože se tu skrývá bezpečný prostor na hraní a trávení volného času u knihy.

Styl „vintage“ a jemné odstíny

Autorka interiéru má ráda čistotu a bílou barvu, stejně jako majitelé domu. Díky vzorům a tvarům ve venkovském stylu, a též kombinací s jemnými odstíny modré či fialové, vzniká zajímavá hra. Vynikají přírodní materiály, včetně kamene, dřeva a tkanin ve stylu „vintage“.

Dětský pokoj - Dům Sen v bílém v Izraeli

Na meziposchodí se nacházejí dětské pokoje a toaleta pro hosty. Zdroj: Itay Banit

Prostor v každé místnosti harmonizují rostliny a květiny. Z doplňků si určitě všimněte tvaru a materiálů svítidel, osazení umyvadel v koupelnových skříňkách či dekorování stěn v místnostech určených pro děti.

Společný prostor prosvětlila nová okna

Denní zóna zahrnuje pohovku a dvě křesla s typicky evropskými tkaninami, konferenční stolek dekorují umělecká díla a knihy o designu. Prostor na sezení vymezuje etnický koberec. Lehké bílé závěsy místnosti zútulňují. Jídelní kout zvýrazňuje koberec ve stylu „vintage“ v sytě fialových odstínech a dřevěný nábytek.

Obývací pokoj - Dům Sen v bílém v Izraeli

Denní zóna zahrnuje pohovku a dvě křesla s typicky evropskými tkaninami, konferenční stolek dekorují umělecká díla a knihy o designu. Zdroj: Itay Banit

Celý prostor přízemí začal po proměně dýchat díky umístění velkých rohových oken, která umožňují zahradě proniknout do interiéru. Protože okna jsou prakticky na každé stěně přízemí, prostor je nádherně prosvětlen.

Okna i nad linkou, pracovní pult z mramoru

Kuchyňská část přízemí si zachovává čistotu a otevřenost díky dolním skříňkám s pracovní plochou, které jsou umístěny podél dvou kolmých stěn. Nad nimi jsou místo klasických horních skříněk okna. Uprostřed se nachází ostrůvek s úložným prostorem, pracovní plochou, ale i s místem na sezení.

Kuchyňská linka bez horních skříněk - Dům Sen v bílém v Izraeli

Kuchyňská část si zachovává čistotu a otevřenost díky dolním skříňkám s pracovní plochou, které jsou umístěny podél dvou kolmých stěn. Zdroj: Itay Banit

U vstupu do kuchyně je sestava vestavěných skříní a skříněk. Pracovní povrchy jsou z mramoru. Všechny truhlářské práce v domě nesou jemné výrazové prostředky a jsou navrženy na míru.

Pastelové odstíny v koupelnách i na svítidlech

Hlavní ložnice je ztělesněním přání majitelů „vytvořit tichý, přímo meditativní prostor“. Kromě koberce je všechno zbarveno jemnými pastelovými odstíny. Koupelna rodičů zahrnuje fialovou umyvadlovou skříň, dětská koupelna zase skříňku s umyvadlem v jemné, světle modré barvě. Pastelových odstínů si můžete všimnout i na svítidlech a doplňcích. Celý dům je obklopen zelení.

Koupelna ve fialové barvě

Koupelna rodičů zahrnuje fialovou umyvadlovou skříň. Zdroj: Itay Banit

Sen v bílém

architektonický ateliér: Keren Niv-Toledano Interior Design
lokalita: severní Izrael
plocha pozemku: 600 m2
plocha domu: 230 m2
realizace: 2022

Sabína Zavarská
Foto: Itay Banit

Kategorie: Design interiérů
Tagy: bílý nábytek moderní interiéry pastelové barvy vintage styl
Sdílejte článek

Diskuze