Elektrický sušák Einar
Zdroj: P.M.H.

Elektrické sušáky P.M.H. s nízkou spotřebou energie

06. 03. 2023 Sdílet

Elektrické sušáky jsou v dnešní době nejen velmi praktickým a stylovým doplňkem vaší koupelny, ale jsou v době drahé energie i nejekonomičtějším řešením. Jejich praktičnost spočívá zejména v jednoduché montáži bez jakýchkoliv příprav a plnění.

Elektrický sušák ručníků je moderní náhradou koupelnového radiátoru s elektrickou topnou tyčí, jaký je mezi nimi tedy rozdíl? Pokud si vyberete koupelnový radiátor, který nechcete připojit na centrální otopnou soustavu, ale pouze na elektriku, pak potřebujete samotný radiátor naplnit a zvlášť dokoupit topnou tyč. Topné tyče mají dle velikosti žebříku výkony od 200 W do 800 W. Zatímco sušák funguje na tzv. suché bázi, kde topným médiem je topný odporový kabel v radiátoru, výkony těchto sušáků se dle modelu pohybují od 28 W do 70 W. K sušáku již nemusíte dokupovat žádné příslušenství.

Elektrický sušák Bosse

Zdroj: P.M.H.

P.M.H. nabízí celou řadu elektrických sušáků v různých velikostech a designech. Nejoblíbenějšími z nich jsou modely Lasse, Bosse a Einar. Tyto tři sušáky jsou specifické jejich funkcemi Booster a Časovač. Při zapnutí funkce Booster je elektrický sušák v provozu na maximální výkon po dobu 2 či 4 hodin, poté se automaticky vypne. Při použití funkce Časovač je sušák v provozu na maximální výkon po dobu 2 či 4 hodin, poté se automaticky vypne a časovač se znovu aktivuje automaticky po 22 hodinách (2h časovač) či 20 hodinách (4h časovač) po vypnutí. Tyto funkce vám zajišťují, že sušák nebudete mít zbytečně zapnutý i několik dní, bez toho abyste o tom věděli.

Elektrický sušák Bosse

Bosse Zdroj: P.M.H.

Pokud vám koupelnový radiátor slouží pouze jako sušák mokrých ručníků a není hlavním topným tělesem ve vaší koupelně, je pro vás elektrický sušák ekonomičtějším řešením. Abychom vám to potvrdili, máme pro vás příklad, kolik vás usušení ručníku opravdu stojí. Tyto příklady jsou založeny na předpokladu, že ručník usušíte za 2 hodiny provozu sušáku na maximální výkon a jsou počítány při ceně elektřiny 7,2 Kč/kWh.

Název sušáku Rozměr Výkon [W] Spotřeba za 2 hod provozu na max. výkon [Kč] *
Einar EI1 90×1680 28 0,4
Lasse LA1 560×830 42 0,6
Bosse BO1 330×1230 70 1

*při ceně elektřiny 7,2 Kč/kWh

Pokud byste chtěli klasický koupelnový radiátor na elektrické vytápění v podobných rozměrech jako jsou elektrické sušáky, bude maximální doporučený výkon topné tyče 200–300 W. Tady vás 2hodinový provoz 200 W topné tyče stojí 2,9 Kč a 300 W topné tyče 4,3 Kč.

Elektrický sušák Lasse

Zdroj: P.M.H.

Všechny tyto sušáky umožňují instalaci se skrytým připojením na pravé nebo levé straně nebo pomocí kabelu. Kabel se zástrčkou je vždy součástí balení. Sušáky jsou k dispozici ve dvou barevných provedení, leštěné nerezové oceli a matné černé.

Elektrický sušák Lasse

Lasse Zdroj: P.M.H.

Kromě výše uvedených modelů P.M.H. nabízí ještě tři další elektrické sušáky: Venus, Fenix a Kares.

Protože oblíbenost elektrických sušáků mezi zákazníky stoupá, P.M.H. aktivně pracuje na rozšíření řady těchto elektrických sušáků a firma by měla ještě tento rok představit 3 nové modely. Celou nabídku elektrických sušáků naleznete zde: Elektrické sušáky | Úsporné a moderní řešení do každé koupelny (pmh-co.cz).

Zdroj: PR článek společnosti P.M.H.

Kategorie: Koupelny
Tagy: elektrické sušáky koupelna koupelnové radiátory
Sdílejte článek