Zdroj: Laufen

Jak správně vybrat koupelnovou baterii?

16. 09. 2022 Sdílet

Při zařizování koupelny věnujeme hlavní pozornost zejména dominantním prvkům, jakými je vana či úložné prostory. Neméně podstatné jsou ale také sebemenší detaily dotvářející a zdůrazňující celkový design místnosti. Jedním z nich jsou i baterie.

Výběr baterií do koupelny si zaslouží stejnou pozornost, jakou věnujeme koupelnové keramice. Spolu s umyvadlem nebo vanou tvoří designový celek a je proto důležité, aby se navzájem doplňovaly. Vedle vizuální stránky je stejně podstatnou složkou kvalita. I proto jsou baterie Laufen oblíbenou volbou. Nabízí to nejlepší z designu, využívají nejmodernější švýcarské technologie a poskytují maximální uživatelský komfort.

Jak baterie vybírat?

Ať už volíme baterii pro umyvadlo, sprchu, vanu či bidet, před samotnou návštěvou koupelnového studia je podstatné vědět, jaký typ baterie je ideální. Konstrukce a prostor koupelny určují, zda jsou vhodnější nástěnné, podmítkové či stojánkové baterie. Podomítkové jsou například oblíbenou volbou v méně rozměrných koupelnách, protože je těleso ukryté za obklady a vidět je pouze výtok a ovládání baterie. Šetří tedy tolik cenné místo a jejich konstrukce zároveň přináší méně starostí s údržbou. Z hlediska manipulace lze vybírat z pákových, kohoutkových nebo bezdotykových baterií. Volba záleží na osobní preferenci a pohodlí.

Moderní umyvadlo v koupelně

Zdroj: Laufen

Design jako nezbytnost

Jakmile je určen typ baterie, je na místě zvážit designové provedení a sladění s konceptem koupelny. Baterie používáme denně a bereme je jako samozřejmost, už dávno ale nejsou jen nutným doplňkem. V koupelnovém designu jsou vnímány jako cenný a klíčový prvek dotvářející celkovou atmosféru místnosti. Designéři věnují jejich návrhu značnou pozornost, ať už se to týká linií a konstrukce, volby materiálu nebo barevného provedení. Důkazem jsou baterie Laufen, na jejichž vzniku se podílejí přední evropští designéři. Výsledný produkt je designérským dílem sám o sobě.

Moderní umyvadlo v koupelně

Zdroj: Laufen

Pozornost je třeba věnovat i materiálu. Nejčastějším typem jsou baterie chromované a je to logické, v náročném koupelnovém prostředí jsou zárukou dlouhodobé odolnosti. V posledních letech se ale začaly výrazně prosazovat vodovodní baterie v různých barevných variantách. Jejich vznik umožnily tzv. PVD povrchy. Jakkoli to zní složitě, jde o jednoduchou technologii, kde je barva již součástí kovu, nikoliv samostatnou folií nebo nátěrem. PVD povrch je velmi tvrdý, odolný vůči korozi, oděru a vysokým teplotám. Technologie zároveň zajišťuje, že se barva nemůže ani s ubíhajícími léty loupat. Díky této pokročilé technologii vznikají nadčasové a jedinečné koupelnové baterie dodávající zvláštního ducha každé místnosti.

Dizajnová batéria na vanu

Zdroj: Laufen

O technologie jde především

Kromě typu a designu baterie jsou při výběru určující i kvalitní technologie. Baterie jsou denně zatěžovány a musí odolat řadě nepříznivých účinků, ať je to opotřebování, koroze a usazování vodního kamene či pravidelná údržba čistícími přípravky. Nejkvalitnější produkty si s tím ale snadno poradí. Právě proto jsou při výrobě baterií Laufen používány pouze prémiové švýcarské materiály. Konstrukce baterií čerpá z dlouholetých zkušeností a zároveň zahrnuje nejnovější inovace. Produkty díky tomu poskytují dlouhou životnost a zakomponované inovativní prvky pak snižují spotřebu vody až o 30 %. Vybrané baterie Laufen pak disponují speciální kartuší Ecototal, která zajišťuje jejich úspornost a šetrnost. Omezovač teploty pak zároveň šetří energii nutnou pro ohřátí vody.

Koupelnové baterie značky Laufen jsou k vidění v pražském showroomu LAUFEN space Prague v blízkosti náměstí I. P. Pavlova.

Zdroj: PR článek společnosti Laufen CZ

Kategorie: Koupelny
Tagy: Designová kolekce koupelnové vybavení sprchová baterie vodovodní baterie
Sdílejte článek