Kartell by Laufen: SaphirKeramik

28. 02. 2019 Sdílet

Kolekce Kartell by Laufen, která od svého vzniku v roce 2013 získala mnohá ocenění, se stala nedílnou součástí Laufen sortimentu a naplňuje potřeby i těch nejnáročnějších klientů. Za celou sérií stojí manželé Ludovica a Roberto Palombovi, kteří propojili bílou keramiku s designovým světem plastových doplňků.

Vznikla tak neotřelá kombinace, která se každoročně rozrůstá o další koupelnovou keramiku z materiálu SaphirKeramik, ale i o nové dekory a barvy koupelnových doplňků.

SaphirKeramik: Téměř neomezené designové možnosti

Série Kartell by Laufen je na první pohled rozpoznatelná propojením designového barevného světa plastu Kartell a tenkostěnné keramiky z revolučního materiálu SaphirKeramik. Ten přichází na řadu tehdy, když design vyžaduje tenké stěny a extravagantní tvary, kterých bylo dříve možné dosáhnout pouze použitím jiných materiálů. Inovativní receptura SaphirKeramik dává designérům možnost zpracování hran o šířce 2-3 mm, ostatní technologie dovolují hrany o poloměru 7 mm. Nový typ keramiky je také o poznání tvrdší a má vyšší pevnost v ohybu. Díky tomu jsou produkty vyrobené z něj až o polovinu lehčí, proekologická technologie ale také snižuje spotřebu surovin a energie.

FOTO Laufen

Materiál SaphirKeramik vynikne v kolekci Kartell by Laufen především u tenkostěnných umyvadel, která v sérii hrají prim. Najdete zde umyvadla v různých provedeních a velikostech, nedílnou součástí jsou umyvadla a umývátka s odkládacími plochami, které kombinují ostré geometrické linie. Oblíbené je také velkorysé umyvadlo o šířce 120 cm, které perfektně doplní prostornější koupelny nebo samostatně stojící umyvadlo se speciálním skrytým odpadem. Kontrast k obdélníkovým umyvadlům tvoří pak umyvadlová mísa s přesným kruhovým průměrem, která vynikne jako designový solitér.

FOTO Laufen

FOTO Laufen

Rimless technologie i místo šetřící sifon

V nabídce Kartell by Laufen nechybí ani toalety a bidety. Nedílnou součástí je kombinační klozet s rimless technologií, která zabraňuje usazování nečistot, a s místo šetřícím sifonem. Nespornou výhodou je snadná údržba a prvotřídní hygiena a také úsporné, ale výkonné splachování na 3 a 4,5 litru. Kolekci korunují vany, včetně samostatně stojící z materiálu Sentec.

Spojení kvalitního designu a čistého životního stylu se promítá také do elegantních baterií a pákových ovládání. V nabídce je umyvadlová baterie, stojánková baterie pro umyvadlové mísy k zabudování do nábytku, stejně jako bidetová baterie nebo dvouotvorová baterie s otočným výtokem a individuálně nastavitelným ovládáním. Mnohé z baterií pak disponují místem pro ukládání osobních nezbytností a skvěle tak doplňují i keramická umyvadla této kolekce s dalšími odkládacími plochami.

FOTO Laufen

FOTO Laufen

Kolekci uzavírají komplementární koupelnové skříňky a nezapomínejme na pestrobarevné transparentní plastové doplňky, které v kombinaci s keramikou vytváří vhodnou kombinaci pro každého milovníka neotřelého designu. Ať už se jedná o nástěnná zrcadla, odkládací plochy, poličky, regály nebo sedátka, tato ikonická kolekce nabídne vše.

FOTO Laufen

FOTO Laufen

Milánské ozvěny: dim sum inspirace

Na loňském Design Weeku v italském Miláně byla představena nová unikátní umyvadla z kolekce Kartell by Laufen, která jsou inspirovaná tradiční asijskou kuchyní. Hlavní myšlenkou je pak propojení tradiční asijské kultury s kulturou evropskou. Konkrétní inspirací byly návrhářům servírovací mističky pro čínské knedlíčky dim sum. Originální mističky jsou v různých tvarech i pestrých barvách, stejně jako umyvadla. Autorská dvojice Palomba tak díky materiálu SaphirKeramik dokázala posunout hranice na další metu tak, aby kolekce byla jak inovativní a objevná, tak zároveň stále maximálně funkční.

Novinky i stávající kolekce si můžete prohlédnout v Prague Gallery v blízkostí I. P. Pavlova.

www.laufen.cz

Zdroj: PR článek společnosti Laufen

Kategorie: Koupelny
Tagy: koupelnové doplňky umyvadla
Sdílejte článek