Zdroj: Geberit

Koupelna přizpůsobená přirozenému biorytmu člověka

07. 12. 2023 Sdílet

Lidské tělo je od přírody nastavené tak, aby se přizpůsobovalo jednotlivým částem dne. Spánkový cyklus člověka pomáhá ovlivňovat hormon zvaný melatonin a na jeho vylučování má významný vliv množství světla. Večer po setmění, se ho vylučuje nejvíce, díky čemuž snáze usneme. Naopak vyšší množství světla potlačuje jeho vylučování.

Problémy se spánkem v dnešní době trápí mnoho lidí. Ráno se budí unavení, přes den jsou ospalí a v noci mají problém usnout. Vědci zjistili, že jednou z příčin, proč je tento problém tak rozšířený, je náš zvyk používat i ve večerních hodinách mobilní telefony, počítače a televize.

Všechny tyto přístroje totiž vylučují tzv. modré světlo, které dává našemu tělu signál, že je stále ještě den, na základě čehož tělo nezačně vylučovat hormon zvaný melatonin.

Koupelna

Zdroj: Geberit

Obecně se proto doporučuje nepoužívat několik hodin před spaním přístroje, které modré světlo vyzařují. Pomoci může i používání tlumeného světla ve večerních hodinách. Stačí, když si místo silného stropního světla zakoupíte stojací nebo stolní lampy, případně jiné sekundární zdroje světla.

Osvětlení zrcadlové skříňky lze ovládat také pomocí aplikace Geberit Home, kde si můžete naprogramovat automatickou změnu typu osvětlení podle vámi zvoleného času. Osvětlení ve vaší koupelně tak může přirozeně kopírovat změny vnějšího světla.

Po úspěšném naladění na večerní režim může být na konci dne nepříjemné, pokud nás oslepí silné světlo v koupelně.

Koupelna

Zdroj: Geberit

Poté, co se podaří naladit na spánkový režim může být velmi nepříjemné, pokud nás při večerní hygieně znenadání oslní silné světlo v koupelně. Společnost Geberit se rozhodla jednou provždy tento problém vyřešit a vytvořila jedinečnou zrcadlovou skříňku s integrovaným osvětlením Geberit ComfortLight, které je přizpůsobené přirozenému biorytmu člověka.

Skříňky jsou vybaveny čtyřmi světelnými zdroji s nastavitelnou intenzitou i teplotou světla. Na vrchu skříňky se nachází horní nebo nepřímé osvětlení místnosti, níže se nachází přímé zrcadlové světlo, osvětlen je i vnitřek skříňky a její výklenek.

Koupelna

Zdroj: Geberit

Na spodní straně je osvětlení umyvadla. Kombinace více zdrojů světla vytváří autentický obraz bez stínů a zároveň dokáže osvětlit celou koupelnu. Ovládání funkce stmívání je jednoduché a intuitivní.

Při jasnějším světle se teplota světla automaticky sníží, zatímco tlumené světlo je teplejší. Koncept osvětlení nabízí čtyři nastavitelné světelné programy, které poskytují to správné světlo pro každou potřebu:

  • Pracovní světlo je jasné světlo vhodné zejména pro ranní úkony v koupelně. Díky modrému nádechu nám pomáhá s probouzením a zároveň dokonale osvětlí i ten nejmenší detail obličeje, což usnadní ranní rituály, jakými je například nanášení make-upu nebo holení.
  • Standardní světlo je neoslňující světlo vhodné pro běžné činnosti v koupelně.
  • Světlo svíčky je tlumené světlo s teplým nádechem, které pomáhá navodit příjemnou atmosféru a připravit tělo ke spánku.
  • Orientační světlo slouží k pohybu v koupelně v noci. Po návratu do postele nebudeme mít díky němu problém znovu rychle usnout.

Osvětlení zrcadlové skříňky lze ovládat také pomocí aplikace Geberit Home, kde si můžete naprogramovat automatickou změnu typu osvětlení podle vámi zvoleného času. Osvětlení ve vaší koupelně tak může přirozeně kopírovat změny vnějšího světla.

Koupelna

Zdroj: Geberit

Zrcadlovou skříňku ComfortLight ze série Geberit ONE lze namontovat buď klasicky na omítku nebo je možné díky speciálnímu montážnímu namontovat ji i pod omítku. Skříňka zapuštěná do zdi poskytuje více volného prostoru a působí elegantně.

Vybrat si také můžete mezi skříňkou s celotělovými dvířky nebo můžete zvolit verzi s výklenkem. Výklenek slouží k uložení věcí, které chcete mít vždy po ruce, popřípadě do něj můžete umístit drobné dekorace.

Chcete vidět, jak by zrcadlová skříňka vypadala ve vaší koupelně? Vyzkoušejte Konfigurátor umývacího prostoru společnosti Geberit a sestavte si koupelnu přesně podle vašich představ.

Fotogalerie

Zdroj: PR článek společnosti Geberit

Kategorie: Koupelny
Tagy: geberit koupelnový nábytek Od partnerů
Sdílejte článek