Zdroj: SAPHO

Koupelna s dotekem zlata

02. 09. 2021 Sdílet

Zlatá je od nepaměti barvou luxusu, noblesy a elegance. I proto se s jejími odlesky znovu a stále více setkáváme také v interiérech domácností. Přestože jde primárně o barvu studeného kovu, každému prostoru dodává příjemné teplo. Zlatavě béžové, třpytivé, lesklé či matně zlaté tóny evokují odstíny slunečního spektra, díky čemuž mají pozitivní účinek na naši psychiku i unavené tělo. Koupelna je tak ideálním místem, kterému dopřát alespoň malý dotek zlata.

Zlatou lze využít na velké i malé ploše, vždy spolehlivě rozzáří daný prostor. U malých koupelen by však neměla být barvou dominantní, bohatě postačí místnost vyšperkovat pouze jedním zlatým prvkem nebo několika menšími detaily. Obrovskou předností zlaté barvy je její univerzálnost. Díky tomu ji lze velmi snadno zkombinovat téměř se všemi ostatními barvami. Například na honosnosti koupelně spolehlivě dodá její spojení s černou, bílou nebo královsky modrou. Decentní eleganci pak získá třeba v kombinaci s šedými či světle pastelovými odstíny.

Zlaté umyvadlo a zrcadlo

Zdroj: SAPHO

Velké popularitě se v současnosti těší také zlato – mramorová kombinace, která je některými designéry označována za tzv. styl „Nového věku“. Dosud byly zlaté či bronzové koupelnové prvky spojovány hlavně s historickou tradicí, objevovaly se tedy především ve stylových retro a vintage koupelnách. Nyní však zlatá barva nachází své uplatnění i v moderních, ale třeba také industriálně nebo rustikálně laděných interiérech. Z pohledu stylů tak pro zlato již neexistují žádná omezení a každý se může zcela svobodně rozhodnout, nakolik jej do své koupelny zařadí.

Zlatá baterie a koupelnové doplnky

Zdroj: SAPHO

Ani značka SAPHO, která tento rok slaví 30 let na českém trhu, nezůstává pozadu a věnuje zlatému trendu dostatečnou pozornost. Aktuálně vydává nový katalog GOLD, ve kterém naleznete širokou nabídku koupelnového vybavení v oslnivém zlatém provedení. Najdete zde například nádherná skleněná umyvadla na desku, závěsné WC či rozmanitou nabídku vodovodních baterií, sprchových sloupů a dalších designových doplňků v ohromujícím zlatém lesku.

Zlaté baterie

Zdroj: SAPHO

Za zmínku stojí také elegantní, ručně vyráběná, betonová umyvadla FORMIGO opatřená speciálním voděodolným nátěrem, jenž evokuje matně zlatou patinu. A nechybí ani stylová koupelnová zrcadla s originálními zlatými rámy, která perfektně doladí každou moderní i retro koupelnu.

Pokud chcete mít doma koupelnu, která má styl, zvolte SAPHO!

Zdroj: PR článek společnosti UBC s.r.o.

Kategorie: Koupelny
Tagy: Doplňky do koupelny koupelna mramorová koupelna umyvadla vodovodní baterie wc zlatá barva
Sdílejte článek