Nový modul Geberit DuoFresh. Inovativní jednotka odsávání zápachu Geberit pro WC – vhodná také pro stávající toalety.
Zdroj: Geberit

Nový modul Geberit DuoFresh. Inovativní jednotka odsávání zápachu Geberit pro WC – vhodná také pro stávající toalety.

15. 09. 2022 Sdílet

Nový modul Geberit DuoFresh je možné nainstalovat do všech splachovacích nádržek pod omítku řady Sigma. Kromě systému filtrace vzduchu je vybaven také orientačním světlem a soupravou pro vhazování WC tyčinek. Za určitých podmínek může být namontován také dodatečně do stávajících splachovacích nádržek.

Vlastnosti a funkce

Jednotka odsávání zápachu Geberit DuoFresh je vhodná pro novostavby a rekonstruované objekty a lze ji namontovat do toalety také dodatečně. Nezbytným technickým požadavkem pro dodatečnou montáž je nainstalovaná splachovací nádržka pod omítku Geberit Sigma 12 cm vyrobená po roce 2008 nebo Geberit Sigma 8 cm vyrobená po roce 2016.

Geberit DuoFresh odstraňuje nepříjemný zápach přímo z WC mísy. Nasává znečištěný vzduch přes splachovací trubku a ventil, čistí ho v keramickém voštinovém filtru a svěží vzduch vrací zpět do místnosti. Kromě toho obsahuje LED podsvícení splachovacího tlačítka, které slouží jako orientační noční světlo. Čidlo přiblížení zajišťuje automatické zapínání a vypínání odsávání zápachu i světla. Nastavení tohoto čidla je možné individuálně upravovat pomocí aplikace. O svěží vůni na toaletě se postarají tyčinky rozpuštěné ve splachovací vodě, které je možné do nádržky vhazovat přes soupravu integrovanou rovněž v modulu DuoFresh. 

Instalace a spotřební materiál

Instalace je jednoduchá a promyšlená. Jediným technickým požadavkem je připojení na 230 V. S výjimkou transformátoru (který se prodává pod samostatným prodejním číslem) se všechny komponenty instalují přes servisní otvor splachovací nádržky. V souladu s předpisy je transformátor uložen v oddělené krabici pro hrubou montáž se servisním otvorem. Kromě několika výjimek lze s jednotkou Geberit DuoFresh kombinovat všechna splachovací tlačítka řady Sigma. Starší tlačítka nejsou s odsáváním kompatibilní a musí být v případě dodatečné instalace vyměněna za novější typ.

Díky speciálnímu mechanismu lze jedním pohybem ruky ovládací tlačítko odsunout do strany a získat přístup k výměně spotřebního materiálu. Souprava pro WC tyčinky se nachází v dobře přístupné poloze hned za splachovacím tlačítkem. Keramický voštinový filtr je také pohodlně umístěný a jeho výměnu zvládne koncový uživatel sám. Jak keramický voštinový filtr, tak WC tyčinky je možné kdykoliv objednat ve specializovaném obchodě.

Více na www.geberit.cz

Zdroj: PR článek společnosti Geberit

Kategorie: Koupelny
Tagy: koupelnové vybavení toalety wc WC hygiena WC mísy
Sdílejte článek