Zdroj: Gavri

Zbavte se plísně v domácnosti, která ohrožuje vaše zdraví

16. 11. 2021 Sdílet

Ideální teplota a vlhké místo, to je prostředí, kde se životu nebezpečným plísním tolik daří. Uvolňují do vzduchu nebezpečné spory, které mohou být příčinou alergických reakcí. Odhalit ji můžete poměrně snadno, a to i díky jejímu nepříjemnému zápachu.

Pokud se vám plíseň na zdi doma vyskytne, rychle ji odstraňte a rozhodně ji nepodceňujte. Boj s plísní může být nekonečný. Plísním můžete předcházet snižováním vzduchu, skvělým pomocníkem tak bude nejenom odvlhčovač.

Bílé umyvadlo s kamennou stěnou a svíčkami

Zdroj: Pixabay.com

Nebezpečná plíseň a kde se vyskytuje

Plísním se nejvíce daří tam, kde teplota dosahuje alespoň 20 °C a vlhkost vzduchu přesahuje 60 %. V takovém prostředí se rychle rozmnožuje a uvolňuje své spory do okolního ovzduší. Pro osoby s oslabenou imunitou tak takové prostředí představuje velké riziko. Nejčastěji se s ní setkáte na zdech koupelen ve spárových liniích, nebo napadne vanu či sprchový kout. Oblíbeným prostředím plísní jsou také kuchyně. Černé skvrny či tečky vám už napoví, o co se jedná, ale ne vždy je plíseň viditelná. Zaručeně ji vždy prozradí nepříjemný zatuchlý zápach. Při růstu totiž produkuje těkavé organické látky, které dráždí sliznice dýchacích cest. Při dlouhodobé expozici v takových podmínkách vážně poškozuje plíce.

Vlhkost na skle

Zdroj: Pixabay.com

Snížení vlhkosti vzduchu je řešením

Vzdušná vlhkost je ideální prostředí pro vznik plísní. Účinnou prevencí je nejen pravidelné větrání, ale spolehlivým přítelem v boji může být odvlhčovač vzduchu. Zvláště pokud se vám nadměrně tvoří plíseň na zdi, je jeho pořízení na místě. Snižuje vlhkost vzduchu v domácnosti, kterou plíseň potřebuje ke svému životu, čímž zamezí jejímu dalšímu rozmnožování. Čistička vzduchu s ionizátorem si ale s likvidací sporů dokáže hravě poradit. Navíc dokáže absorbovat nejrůznější nečistoty a alergeny z ovzduší. Boj s plísní je totiž zdlouhavý proces, a navíc má tendenci se vracet. Proto bychom měli myslet na prevenci, než bude pozdě.

Zdroj: PR článek společnosti Gavri s.r.o.

Kategorie: Koupelny
Tagy: čistička Doplňky do koupelny plisen plíseň v koupelně pohlcovač vlhkosti sprchové kouty vlhkost vzduchu
Sdílejte článek