Co vás inspiruje?
Zdroj: Blum

Co vás inspiruje?

14. 11. 2022 Sdílet

Objevte skvělé nápady pro ještě vyšší kvalitu bydlení, s kreativními řešeními skříněk do každé místnosti bytu či domu, a rovněž tipy k tématům ergonomie, úložný prostor, pohyb a design.

Navštivte naše stránky a nechte se inspirovat. Na stránkách je možné různými způsoby filtrovat, aby hledání bylo co nejjednodušší. Například je možné se orientovat podle toho, do jaké místnosti chcete Váš nábytek umístit. Je ale také možné filtrovat podle využití skříněk.

Zde je malá ochutnávka co byste mohli najít, když hledáte informace k ergonomii.

Tajemství ergonomie

Shýbání se, natahování se, klekání – vše, co po nás každý týden vyžadují na hodině jógy, vše, co slouží k udržení zdraví, to si při každodenním používání kuchyně nikdo nepřeje. Zde by měly všechny pohyby probíhat v ideálním případě plynule a jít pěkně od ruky − jako při klasickém cvičení jógy Pozdrav slunci. Prozradíme vám tajemství uspořádání ergonomických a funkčních místností bytu či domu. A slibujeme, že s tak praktickým nábytkem se budete po léta cítit velice příjemně, dobře a fit.

Rozsáhlá pozorování lidí, provedená v rámci našeho průzkumu potřeb a našich studií, odhalila, že uživatelé kuchyní někdy v mnoha domácnostech zaujmou mimo jiné nepohodlné pozice s nesprávným držením těla, aby dosáhli na uložené předměty. Už se vám někdy stalo, že kvůli nějaké dobrotě, kterou jste si uložili až někam úplně dozadu, jste se museli do spodní skříňky vyloženě doplazit?

Kuchyňské skříňky

Zdroj: Blum

Nebo často vyzvedáváte šálky z horní skříňky tak, že přitom balancujete na jedné noze? Plánujete-li zrovna novou kuchyň, využijte příležitosti a neváhejte využít promyšlená řešení, která vám při každodenní rutinní práci výrazně uleví. Stačí se trochu poučit a vaše kuchyň může být nejen krásná, nýbrž i vysoce funkční – aniž by se prodražila!

Závěsné horní skříňky nabízejí optimální úložný prostor pro sklenky, nádobí, a spoustu dalších věcí. Přímé srovnání jasně ukazuje, že u horních skříněk s dvířky ční otevřená dvířka do místnosti a uživatele omezují. Uživatelky i uživatelé kuchyní se pak často musí opatrně proplétat mezi otevřenými dvířky a mají tak svou práci mnohem náročnější a komplikovanější. Zejména když jsou v kuchyni dvě osoby současně. To je potom většinou nad slunce jasné, že se alespoň jeden z nich pořádně uhodí do hlavy.

Horní skříňky do kuchyně

Zdroj: Blum

Naproti tomu se výklop otevře směrem nahoru a poskytne tak neomezený přístup a dokonalý výhled. V porovnání s otevřenými policemi je zde vše dobře chráněno před znečištěním a zamaštěním, a přesto dokonale po ruce. Výklop můžete v naprostém klidu nechat po celou dobu vaření otevřený; nikdy nebude stát v cestě a vše zůstane snadno na dosah. Zavírání bude měkké a tiché, výklopy, vybavené elektrickou technologií, dokonce zavřete stiskem tlačítka.

Horní kuchyňské skříňky s výklopem

Zdroj: Blum

Spoustu důmyslných řešení, která se v kuchyni osvědčila, lze skvěle využít i pro ostatní místnosti. Ukážeme vám pár inspirativních příkladů pro váš domov.

Navštivte naše webové stránky www.blum-inspirations.com.

Zdroj: PR článek společnosti Blum

Kategorie: Kuchyně
Tagy: horní skříňky kuchyňský nábytek uspořádání kuchyně
Sdílejte článek