Kuchyňská linka
Zdroj: BLUM

Nábytek v pohybu – BLUM

25. 03. 2021 Sdílet

Na mnoha diskusních platformách sociálních sítí se diskutuje o nábytku, možnostech jeho realizace, designu, nebo se zde lidé přihlašují a sbírají inspiraci pro své vysněné kusy nábytku. Není výjimkou, pokud se na takových místech ptají lidé jeden druhého, na různé značky spotřebičů nebo materiálů. Pak se ale běžný uživatel, který chce získat přehled zamotá do toho, co který výrobce, a pod kterou značkou, vlastně dělá. Nezřídka jde i o značku Blum.

Není málo těch, kteří se domnívají, že firma Blum vyrábí nábytek. A přitom to tak není. To co vyrábí a umí Blum velmi dobře, na vysoké úrovni a v nejvyšší kvalitě je nábytkové kování, na které poskytuje dokonce doživotní záruku. Blum realizuje svou činnost na široké mezinárodní úrovni, i když své kořeny má regionální: rakouská výrobní firma Julius Blum GmbH představuje rodinný podnik v plném rozsahu.

Kuchyň s velkým ostrůvkem

Zdroj: BLUM

Společnost vyvíjí rozmanité typy kování pro snadné otevírání nábytku, a také jeho tlumené zavírání měkce a tiše. Do kuchyně – ale i pro všechny další místnosti domu nebo bytu. Dnešní moderní kuchyně propojují všechny obývané místnosti a často představují srdce domácnosti pro všechny její členy. Ovšem i ložnice, koupelna nebo kancelář se dnes mění z čistě užitných místností na prostory, v nichž vládne moderní životní styl.

Společnost Blum skvěle reaguje na aktuální trendy a přichází neustále s novými řešeními pro nábytkové kování, která potěší všechny uživatele nábytku, hlavně kuchyní. Nábytek otevřete lehkým ťuknutím a pak jej zase zavřete skoro bezhlučně. Nebo jsou to zásuvky, pro které je příznačný velice lehký chod. Ergonomické výhody poskytují výklopy; zůstanou stát v jakékoli požadované pozici. Vedle výklopů patří k dnešnímu standardu v kuchyních také například plné výsuvy.

Koupelna s vanou

Zdroj: BLUM

Tyto dva prvky společně vytěsnily a nahradily dvířka v horní i ve spodní skříňce. Dnes už se skoro žádný člověk, který si kupuje novou kuchyň, nechce těchto ergonomických výhod vzdát. Aktuální trend se v současné době ubírá směrem k „bezúchytkové kuchyni“. Realizovat tento trend se dá mimo jiné s inovativním elektrickým způsobem otvírání SERVO-DRIVE. Bezúchytkový nábytek tak otevřete jednoduchým ťuknutím na něj a s tlumením BLUMOTION se zavře měkce a tiše. Nejen že tak zdůrazníte individuální pojetí designu, ale je to také praktické.

Bíla kuchyň

Zdroj: BLUM

Jak bylo na začátku řečeno, je kování značky Blum natolik kvalitní, že na něj mohou poskytnout doživotní záruku. Zde se nejedná o život člověka, ale jde o životnost nábytku. Tu určuje první majitel nábytku. Dokud je přesvědčen o tom, že chce svůj nábytek používat, má nárok v případě závady kování na jeho bezplatnou náhradu. Záruka se nevztahuje na demontáž vadného kování ani na montáž nového kusu. Pokud tyto úkony uživatel nezvládne sám, musí si sjednat šikovného montážníka, truhláře, nebo třeba jen „hodinového manžela“, který s montáží pomůže.

Po dvouleté zákonné záruce, kdy takovou věc řeší výrobce a dodavatel nábytku, je možné se s žádostí o výměnu vadného kování obrátit přímo na firmu Blum. Vadný kus kování je nutné dopravit do sídla firmy Blum. Osobně, nebo vyplaceně poslat. Zde dojde k posouzení, zda se jedná opravdu o závadu kování nebo o poškození uživatelem a pokud je „reklamace“ uznána, je odpovídající náhrada za kování předána nebo zaslána zpět. Doživotní záruka tedy neznamená, že se s kováním nemůže nic stát, ale pokud k tomu dojde, nabízíme neobvyklý přístup k řešení závady závěsů, výklopů nebo výsuvů a to i dlouho po jejich pořízení.

Zdroj: PR článek společnosti Blum s.r.o.

Kategorie: Kuchyně
Tagy: dvere Ergonomie koupelnový nábytek kuchyň kuchyňský nábytek moderní interiéry nabytkove kovani
Sdílejte článek