FOTO HORNBACH

Renovujete kuchyň? Těchto 5 věcí vám pomůže a ušetří nervy

16. 04. 2018 Sdílet

Pokud už vás netěší vaření ve vaší staré kuchyni, nastal nejvyšší čas na změnu. Co říkáte? Sepsali jsme pro vás 5 věcí, které byste měli znát ještě před tím, než si vyhrnete rukávy a pustíte se do práce.

FOTO HORNBACH

FOTO HORNBACH

Kuchyňská linka

Vaše nová kuchyňská linka se vám musí líbit, to je bez debat. Vše si do posledního centimetru přeměřte a promyslete, zda pro vás je vhodná kuchyňská linka do „elka“ nebo se vám vejde jen podél zdi. Není snad nic horšího, než když si domů přivezete kuchyňské skříňky, které se vám do místnosti nevejdou. Co barva a materiály? Velmi důležitá otázka. Předem si udělejte rozpočet, ať si rovnou můžete vybírat vhodné spotřebiče, pracovní desku, dřez a baterii.

FOTO HORNBACH

FOTO HORNBACH

Pracovní deska je základ

Aby se vám v nové kuchyni pracovalo jedna radost, měla by být vaše pracovní deska uzpůsobena vaší výšce, přibližně ve výšce 90 cm. A šířka? Ta se standardně pohybuje okolo 60 cm, to bohatě stačí.

Při výběru samotného materiálu se zřejmě trošku zapotíte, možností existuje vážně spousta. Pokud hledáte skutečně tvrdý materiál, zvolte si žulu. Potěší vás, že ji nezničí teplo a na vybroušeném povrchu vás nebudou trápit otisky prstů. Co vás ovšem příliš nepotěší, je cena, ta je u žuly celkem vysoká.

V kategorii tvrdých materiálů najdeme také mramor, ale pozor, na rozdíl od žuly je mramor porézní. Co to znamená? Že ho musíte před používáním ošetřit penetračním nátěrem. Jen tak se nezničí. Mramor sluší moderním kuchyním a vy si můžete vybírat z mnoha barev.

Mezi nejoblíbenější materiály kuchyňských desek patří laminát. Může za to relativně nízká pořizovací cena, obrovský výběr barev, snadná údržba, tepluvzdornost a odolnost proti vodě. Abychom byli objektivní, musíme si říci také jednu velkou nevýhodu – škrábance. Když se vám na laminátové desce objeví, už se jich nezbavíte.

Jestli se řadíte mezi milovníky přírodních materiálů, zaměřte svou pozornost na dřevo. Vaření se stane zábavou. Ovšem pouze do doby, než na dřevěnou kuchyňskou desku položíte rozpálený hrnec, to totiž často znamená nenávratné poškození. Slzy v očích každé hospodyňky ze zničení kuchyňské linky představují také rýhy od nože. Pozor na ně. Ale nebojte, když novou desku ošetříte speciálním nátěrem, dřevo se stane odolnějším.

FOTO HORNBACH

FOTO HORNBACH

Kuchyňské dřezy

Nerez si dnes může pořídit už každý a to je moc dobře, protože nerezové dřezy jsou praktické, nezničí je vnější vlivy a vypadají skvěle. Mezi další možnosti patří také granitové dřezy a dřezy keramické. Ty jsou velmi oblíbené, odolné, ale počítejte s vyšší pořizovací cenou.

Dále si promyslete, zda vám postačí jen malý kuchyňský dřez, nebo využijete velký dvoudřez. Pokud máte kuchyň do písmene “L”, možná vás zaujme některý z rohových dřezů, ty vypadají opravdu stylově.

FOTO HORNBACH

FOTO HORNBACH

Dřezová baterie

Až si vyberete vhodný dřez, přichází na řadu dřezová baterie. Mezi nejoblíbenější v současné době patří ty pákové. Ale v retro kuchyních nesmí samozřejmě chybět kohoutkové, které jsou ovšem méně praktické. Svou pozornost zaměřte na baterie z mosazi nebo slitiny, právě ty jsou velmi odolné a poslouží vám řadu let. Práci vám například příjemně usnadní dřezová baterie s vytahovací hadicí.

Doplňky

To nejlepší nakonec. Základ kuchyně máte a teď se můžete vrhnout na detaily. Například hezký obraz na plátně z obyčejné kuchyně vykouzlí útulné místo, kde se bude cítit příjemně celá rodina. Najděte si takový obraz, do kterého se zamilujete na první pohled. Nezáleží na tom, zda to bude květina v květináči nebo vysmátá opice, záleží pouze na tom, že to bude váš styl. Vaše duše. Vaše nová kuchyň.

ZDROJ: PR článek společnosti HORNBACH

Kategorie: Kuchyně
Tagy: Dřezová baterie kuchyňská linka kuchyňské dřezy kuchyňské skříňky Od partnerů rekonstrukce kuchyně
Sdílejte článek