Láhev Sodastream v ruce v lese
Zdroj: Internet Mall

SodaStream: Je opravdu ekologický?

29. 09. 2021 Sdílet

Mnoho domácností si s vidinou finanční i plastové úspory pořizují zařízení zvané SodaStream. Jedná se o spotřebič, který promění kohoutkovou vodu v neochucený nápoj s bublinkami nebo v sycenou limonádu s různou příchutí. Je SodaStream ale skutečně ekologický a jaké jsou jeho výhody?

Zaměřeno na PET lahve

V roce 2017 obletěla svět zpráva, že produkce PET lahví roste takovým způsobem, že je státy ani nestíhají recyklovat. A to bohužel i v zemích, kde si můžete nezávadnou vodu stočit přímo z kohoutku. Průměrná česká domácnost ročně vyhodí přibližně 1200 PET lahví od sycených limonád.
Za týden si pak čtyřčlenná rodina donese domů až 17 litrů sycených nápojů. Poslední dobou se však stále více prosazují návyky udržitelného způsobu života v podobě konzumace kohoutkové vody nebo využívání SodaStreamu.

Ekologické výhody SodaStreamu

SodaStream se snaží vymanit svět ze záplavy plastových lahví tím, že nabízí alternativu k perlivé vodě v „petkách“. Jedna náplň bombičky do SodaStreamu vystačí na výrobu až 80 litrů nápoje, což odpovídá přibližně 180 plechovkám limonád o objemu 0,44 l. Bombičku lze následně doplnit a je znovu připravena k použití. Uhlíková stopa produktů SodaStream je navíc až o 70 % nižší než ta, kterou zanechává výroba jiných bublinkových nápojů prodávaných v PET lahvích.

TIP

Bombičky do SodaStreamu můžete snadno vyměnit v jednom z výdejních míst. Těch je v ČR více jak 3 000.

Proč si pořídit Sodastream

SodaStream je uživatelsky přívětivý spotřebič, který najde své uplatnění prakticky v jakékoliv domácnosti. Zároveň jde o vkusný a designový kousek, který se bude na kuchyňské lince hezky vyjímat, k dostání je hned v několika barevných variacích. Oblíbí si jej nejen váš partner či partnerka, ale také děti, které tolik milují sladké sycené limonády. Tentokrát jim je však můžete připravit zdravě, ekologicky, a ještě ke všemu ušetřit pár korun na dovolenou Last Minute Řecko.

Zdroj: PR článek společnosti Internet Mall, a.s.

Kategorie: Kuchyně Spotřebiče
Tagy: domácí perlivé vody ekologicky ekologie sodastream voda
Sdílejte článek