zdroj Hornbach

Funkčnost, ze které se najednou stává něco mimořádného

18. 07. 2018 Sdílet

Smontovaný nábytek si umí koupit každý, ale vyrobit si vlastní originální kousek chce trochu šikovnosti a chuť tvořit vlastníma rukama. S HORNBACH edicí DÍLO si můžete postavit designérské Lounge křeslo, které navrhl uznávaný architekt Sigurd Larsen. Cesta k němu je snadná. Vše, co potřebujete, je kniha s návodem a originální materiál z HORNBACHU.

HORNBACH požádal Sigurda Larsena o navržení nábytku, který může postavit každý. Za dobu vzájemné spolupráce se změnil i pohled HORNBACHU na vlastní výrobky a nabízený sortiment, protože dánský architekt dokázal v každém jednotlivém výrobku nalézt víc než tu funkci, pro kterou se takový výrobek obvykle prodává. Předvedl, kolik stylu a elegance lze dostat z, na první pohled nenápadného, materiálu.

zdroj Hornbach

zdroj Hornbach

Originální materiály z HORNBACHU

Pro výrobu designérské židle jsou tedy použity originální materiály, které by tradiční výrobci nábytku nepoužili, jako například popruh, stavební překližka, zápustné šrouby, pouzdrové matice a olej na tvrdé dřevo. Vše najdete v Hornbachu nebo můžete koupit online a nechat pohodlně doručit domů.

zdroj Hornbach

zdroj Hornbach

Modrobílý popruh

Popruh se vyznačuje svojí mimořádnou odolností. Obvykle se používá pro upínání polstrovaného nábytku a je při tom většinou skrytý na spodní straně. Přitom popruh z polypropylenu má výrazné optické a dotykové přednosti. Je hladký na omak a neklouže. Další funkci má při přepravě předmětů: při nošení těžkých břemen si upnou dva nebo více nosičů popruh kolem těla a přenášeného předmětu. Tyto široké pevné pásy zkřížením vytvoří dekorativní sedák a opěradlo.

zdroj Hornbach

zdroj Hornbach

Stavební dřevo

Stavební překližka sestává z několika dohromady slepených vrstev dýhy. Jsou navrstveny na sebe a slepeny pomocí lepidla. Vrstvy jsou přitom umístěny otočené navzájem o 90°. Tím je zaručena tvarová stabilita, která je mnohem vyšší než například u masivního dřeva. Překližka existuje v nejrůznějších šířkách. Spojení několika vrstev vytváří na okrajích viditelné atraktivní proužky. Toto stabilní vrstvené dřevo vytváří štíhlý rám židle.

zdroj Hornbach

Důraz na detaily

Pro montáž nejsou použity běžné šrouby, ale nábytkářské. Zápustný šroub má závit a používá se pro spojení dvou dílů například ze dřeva. Při šroubování se celý zapustí do dřeva, jeho kuželovitá hlavička je vsazena do jedné roviny s povrchem. Při utahování šroubu se pomocí utahovacího momentu vytvoří vysoká přítlačná síla, díky čemuž je s menší námahou zajištěna silnější a stabilnější soudržnost. Na rozdíl od hřebíku lze šroubový spoj bez problémů opět povolit. Pouzdrová matice je kovový váleček se závitem uvnitř a funguje ve spojení se šroubem, jako pevný spojovací konstrukt. Hlava šroubu, která je umístěna na obou koncích spoje, může působit jako dekorativní prvek.

Olej na dřevo zdroj Hornbach

Zvýraznění přírodní kresby dřeva

Olej zvýrazňuje dřevo jinak než bezbarvý lak. Dřevěné póry se neuzavřou, ale zůstanou otevřené. A případně vzniklá vlhkost tak může opět uniknout. Kromě toho olej zvýrazňuje kresbu dřeva, díky tomu lze olejovat opakovaně. Dřevo je po naolejování hodnotnější, aniž by přitom ztratilo na své přírodnosti.

K výrobě je zapotřebí pouze běžné nářadí, žádné průmyslové stroje. Křeslo by si tak měl být schopný postavit doma každý, kdo má alespoň menší dílnu.

zdroj Hornbach

zdroj Hornbach

Knihu HORNBACH edice DÍLO, která obsahuje návod „krok za krokem“, šablonu a kovovou plaketu pravosti, je možné koupit za symbolických 199 Kč v kamenných marketech nebo online na: www.hornbach.cz/dilo, kde jsou i další doplňující videa a obrazový materiál k příběhu vzniku křesla. Návod je také dostupný zdarma online na: www.youtube.com/watch?v=QvG7hJs2beI&feature=youtu.be.

ZDROJ: PR článek společnosti HORNBACH

Kategorie: Nábytek
Tagy: bezbarvý lak Hornbach navržení nábytku Od partnerů stavební překližka
Sdílejte článek