foto hawaj

Jak si zařídit pracovnu, aby se vám doma skvěle pracovalo

10. 09. 2018 Sdílet

Práce z domova neboli tzv. home office se v poslední době stává trendem a v mnohých firmách i zaměstnaneckým benefitem. Spousta lidí ovšem při práci z domova bojuje s nulovou disciplínou a se sníženou produktivitou. Patříte mezi ně? Přečtěte si, jak si svou „home office“ zařídit, abyste z práce z domova vytěžili maximum.

Umístění počítače

Začneme světlem, protože právě na něm závisí vaše energie a produktivita a v neposlední řadě také zdraví vašich očí, které při práci na počítači dostávají opravdu zabrat. Ulevíte jim už jen tím, že svůj počítač umístíte kolmo k oknu (nikdy ne zády ani rovnoběžně), aby světlo nevytvářelo rušivý efekt.

Správné osvětlení je základ

Do kanceláře je nejvhodnější studenější bílé světlo s teplotou chromatičnosti v rozmezí 4 – 6 000 Kelvinů, jelikož vás nabudí a lépe při něm udržíte pozornost. Váš zrak nejvíce potěší centrální LED osvětlení s nastavitelnou teplotou a intenzitou. Přímo u PC pak oceníte nastavitelnou LED lampu a nalepovací LED pásky, které zmírňují světelný kontrast mezi monitorem a okolím.

Zdravé sezení aneb investujte do kancelářského křesla/židle

Abyste zmírnili zdravotní následky sedavého zaměstnání, investujte do kvalitního kancelářského křesla nebo židle. Rozdíl mezi kancelářskou židlí a křeslem spočívá zejména v úhlech. Křeslo na rozdíl od židle mívá pevně danou opěrku i sedák a nelze s nimi tedy manipulovat, zároveň ale bývá pohodlnější.

Zatímco pohodlné kancelářské křeslo se hodí spíše pro občasný home office, pro intenzivní práci z domova sáhněte raději po kvalitní kancelářské židli. Kancelářská křesla i židle, které vám přinesou zdravé sezení, seženete na eshopu Hawaj.

Správná kancelářská židle by měla mít:

• Nastavitelnou výška židle, sedáku i opěrky hlavy
• Odpovídající nosnost úměrnou váze i výšce uživatele
• Nastavitelný nebo alespoň vypolstrovaný zádový opěrák
• Bezpečnostní kolečka

Minimalismus: méně je někdy více

Když opomineme Einsteina nebo Steva Jobse, v jejichž chaotických pracovnách se rodily revoluční myšlenky a inovace, raději ve své pracovně dejte přednost minimalismu. Množství dekorací a zbytečností vás totiž může zbytečně rozptylovat. Snažte se proto udržovat stůl uklizený a mějte na něm opravdu jen kancelářské potřeby, kávu a třeba rámeček s fotkou.

Obklopte se přírodou

Možná jste si všimli, že v přírodě se vaše mysl otevírá, napadají vás úžasné myšlenky a mnohdy právě ve společnosti lesů, hor nebo oceánu sršíte kreativitou. Co si tedy vnést kousek přírody i do pracovny? Zdi v tlumených odstínech zelené vás uklidní a v kombinaci se dřevem a živými květinami vytvoří tu správnou atmosféru. Bílá barva spolu se sklem sice evokuje sterilitu, ale pomáhá se soustředit. Vyhněte se naopak tmavým a křiklavým barvám, které by vás od práce mohly vyrušovat.

ZDROJ: PR článek společnosti WEBTIP s.r.o.

Kategorie: Nábytek
Tagy: kancelářské křeslo kancelářske prostory kancelářské stoly kancelářské židle pracovny Zůstaň doma
Sdílejte článek