Jakou vybrat matraci, aby záda nebolela?

Jakou vybrat matraci, aby záda nebolela?

01. 10. 2018 Sdílet

V posledních několika letech si začali lidé uvědomovat, že kvalita matrace je ze zdravotního hlediska velice důležitá . Současný trh nabízí nepřeberné množství druhů, a proto není vůbec jednoduché vybrat optimální variantu, neboť každý má zcela jiné požadavky a preference. Rozmýšlet se tedy budete nejen nad tvrdou, nebo měkkou matrací, ale také nad materiálem.

Ještě, než koupíte nějaký model, doporučujeme přečíst si následující rady.

Jestliže jste se tedy rozhodli investovat do matrace, nic neuspěchejte, protože seženete matraci jak za pár stovek korun, tak i za několik tisíc korun. Zapomeňte na supermarket, raději si zajděte do specializovaného obchodu. Do pokoje pro hosty, kde přespávají nocležníci pouze občas, klidně levnější provedení zvolte, nicméně na každodenní spaní se nekvalitní matrace příliš nehodí.

Jakou tvrdost matrace zvolit?

Taková matrace vám poslouží zhruba deset až patnáct let, takže se jedná o dlouhodobou investici. Obecně se doporučuje, že člověk s vyšší váhou by měl sáhnout po tvrdší matraci. Stejné pravidlo platí i v opačném případě. Pokud vážíte méně, poohlédněte se spíše po měkčí alternativě. V neposlední řadě záleží na tom, v jaké poloze spíte po větší část noci. Jestliže naboku, hodí se vám spíše měkčí matrace. Pokud však na zádech či břiše, zaměřte se na matrace tvrdší.

Při výběru je nezbytné zohlednit věk. Záleží tedy na tom, zda se jedná o matraci pro dítě, staršího jedince a podobně. Pro staršího člověka je ideální volbou měkčí a elastičtější matrace, pro dítě a jeho zdravý vývoj zase s vyšší tvrdostí.

zdroj ProSpanek.cz

zdroj ProSpanek.cz

Jaký vybrat druh matrace?

Dávno nejsou na trhu pouze jedny matrace. Výrobci začali používat celou řadu moderních materiálů – studená pěna se vyznačuje perfektní elasticitou, tvarovou stálostí a dlouhou životností, paměťová pěna se zase výborně přizpůsobí anatomii těla, stabilizuje páteř a poskytne jí optimální polohu. Pro ekologicky smýšlející zákazníky jsou připravené matrace z bio pěny vyrobené z přírodních směsí.

zdroj ProSpanek.cz

zdroj ProSpanek.cz

Kde se dají koupit matrace, rošty a postele?

Jestliže chcete změnit lůžko od základů, zřejmě si koupíte nejen matraci jako takovou, ale také nový rošt a možná i postel, ideálně potom kvalitní postel z masivu . Pokud hledáte spolehlivý internetový obchod, kde koupíte vše od lůžkovin přes matrace až po postele, doporučujeme podívat se na webovou stránku ProSpanek.cz, kde najdete produkty rozdělené do přehledných kategorií. Zavítáte tedy do skupiny, která vás zrovna zajímá, a tak nemusíte procházet všechny produkty.

Ve zmíněném e-shopu najdete zboží od značek Perdomire a TEMPUR, jež jsou velice žádané pro své ojedinělé vlastnosti. Spokojení budete s kvalitou, ba dokonce i designovou stránkou. Jestli si nevíte rady, obraťte se na zákaznickou podporu, kde vám jejich specialisté pomohou.

ZDROJ: PR článek společnosti ProSpánek SE

Kategorie: Nábytek
Tagy: čalouněné postele Dřevěné postele Matrace do postele Polohovací rošty postele z masivu
Sdílejte článek