Celoskleněné dveře – Přirozené světlo v celém interiéru

29. 04. 2014
Diskuze (0)
Sdílet

V současném interiérovém designu získává sklo na popularitě. Dovoluje přirozenému světlu pronikat do místnosti a jako transparentní materiál umožňuje průhledy mezi jednotlivými obytnými zónami. Sklo otevírá prostor. Jednoduchou aplikací jak dosáhnout dojmu z otevřeného prostoru a zároveň […]

V současném interiérovém designu získává sklo na popularitě. Dovoluje přirozenému světlu pronikat do místnosti a jako transparentní materiál umožňuje průhledy mezi jednotlivými obytnými zónami. Sklo otevírá prostor.

Jednoduchou aplikací jak dosáhnout dojmu z otevřeného prostoru a zároveň zachovat hranice jednotlivých místností jsou celoskleněné dveře. Celoskleněné dveře mohou být průhledné a plně lesklé nebo matné, s částečným dekorem nebo v barevném provedení. Záleží na majiteli domu či bytu, zda zvolí interiérové dveře s mléčným sklem (Matelux®), aby zachoval diskrétnost prostoru za nimi, nebo čiré (Planibel® Clear), aby vytvořil nenápadné přechody.

Ušetřete místo

Posuvné dveře umožňují lepší využití prostoru. Tuto otázku řeší především obyvatelé malometrážních bytů. Posuvné dveře nahrazují klasické otočné dveře tam, kde pro otvírání není dostatek místa. Z praktického hlediska umožňují vytvoření soukromí či společnosti, a to dle individuální nálady obyvatelů domu. Zároveň jsou velmi elegantní a poskytují vzhled luxusního designu. Vedle svých estetických kvalit nabízí sklo také široké praktické výhody. Jednoduchá údržba a odolnost vůči běžným chemikáliím používaných v domácnosti staví sklo nad ostatní materiály.

Posuvné dveře ze skla jsou bezpečným řešením, vyrábí se z tepelně tvrzeného skla tloušťky 8 mm, které splňuje bezpečnostní požadavky a navíc je odolné proti poškrábání.

Kování a posuvné systémy

Akcentem celoskleněných dveří je kovaní. Pokud je promyšleně vybráno, podtrhne stylovou jednotu s prostorem. Z širokého výběru posuvných systémů pro celoskleněné dveře lze vybrat dvě základní skupiny. Do první skupiny posuvných dveřních systémů patří posuvný systém Puristo®. Viditelná vodící tyč je umístěna přímo na stěně, odhaluje estetiku technických detailů a zdůrazňuje funkčnost tohoto systému. Posuvný systém Planeo® je zástupce druhé skupiny posuvných systémů s elegantní krycí lištou. Nadčasový vzhled a velice úzké provedení posuvů umožňují maximální a efektivní využití prostoru v interiéru. Technické detaily jako například spolehlivá ochrana proti vypadnuti závěsů, jsou samozřejmostí pro oba typy posuvných systémů, stejně tak jako dostupnost technologie SoftClose, která tiše a samočinně zastaví dveře.

Dopřejte si nový komfort bydlení s elegantním a prostorově úsporným řešením celoskleněných dveří s posuvným systémem. 

Foto: ©Griffwerk

Foto: ©Griffwerk

Posuvný systém Puristo® 

 Foto: ©Griffwerk


Foto: ©Griffwerk

Posuvný systém Planeo® a mléčné sklo Matelux® 

Foto: ©AGC Glass Europe

Foto: ©AGC Glass Europe

Vzorované sklo Oltreluce®

 

Škála výrobků společnosti AGC zaručuje vždy to pravé sklo pro každou aplikaci.

Sklo se saténovou povrchovou úpravou Matelux®
Matelux® slouží jako jemný světelný filtr a poskytuje určitou úroveň soukromí. Mezi hlavní výhody skla Matelux® patří snadná údržba a vysoká úroveň světelné prostupnosti.

Vzorované sklo Oltreluce®
Oltreluce® jemně filtruje různé podoby světla, přičemž odvážně staví na odiv svůj moderní vzhled. Kolekce představuje tři vzory: WAVES (vlny), CIRCLES (kruhy) a SPACE (prostor).

Neutrální sklo Planibel® Clear
Planibel® Clear se vyznačuje především svou vysokou úrovní světelné prostupnosti. Dokonalé plochy velkých rozměrů dovolí světlu vstoupit do vaší domácnosti.

Sklo dekorované sítotiskem Artlite®
Artlite® nabízí širokou škálu vzorů různé úrovně průhlednosti s možností potisku téměř celé skleněné plochy. Potisk na skle slouží především k navození požadované atmosféry a dodá interiéru atraktivní nádech. 

Pro více informací o výrobcích společnosti AGC Glass Europe a o dalším využití skla v interiéru navštivte webové stránky www.YourGlass.com nebo nás kontaktujte: 

AGC Fenestra a. s., člen AGC Group

Salaš 86
763 51 Zlín
Tel.: 577 100 632
e-mail: fenestra@eu.agc.com
www.agc-fenestra.cz 

AGC Moravské Budějovice s. r. o., provozovna Žďár

Strojírenská 1
591 01 Žďár nad Sázavou
Tel.: 566 625 001
e-mail: zdar@eu.agc.com
www.agc-moravskebudejovice.cz 

AGC Processing Teplice a. s., provozovna Kryry

Tovární ul.
439 81 Kryry
Tel.: 415 235 534
e-mail: kryry@eu.agc.com
www.agc-kryry-processing.cz 

AGC Hradec Králové a. s., člen AGC Group

Kotrčova 615
503 01 Hradec Králové
Tel.: 495 212 430
e-mail: hradeckralove@eu.agc.com
www.agc-hradeckralove.cz 

Foto: ©AGC Glass Europe, ©Griffwerk
ZDROJ: PR článek společnosti AGC Glass Europe

Kategorie: Novinky Rekonstrukce bytu
Tagy: dvere materialy sklo
Sdílejte článek

Diskuze