sklo

Foto BoysPlayNice (2)
Design interiérů

Vypínače berker ovládají jedinečná svítidla v Atelieru BOMMA

Unikátní svým půdorysem, symbiózou původního na míru vyrobeného nábytku s kousky předních soudobých značek i na první pohled se vymykající dokonalým vyladěním interiéru – Atelier BOMMA neskrývá ambice stát se ikonou na designové mapě Evropy. Vzorový byt důmyslně proměněný v showroom zaplňují desítky svítidel české značky BOMMA, ovládané vypínači berker.

Nová generace střešních oken Velux disponuje ještě účinnějším systémem izolace (Velux ThermoTechnology™).
Rekonstrukce domu

Malý průvodce výběrem okna

Při výběru oken nás zřejmě bude v první řadě zajímat cena a vzhled. Ovšem o tom, kolik tepla nám jimi v zimě uteče a jaká bude pohoda uvnitř domu, rozhoduje spíše kvalita okenního profilu a zasklení. Pokud chceme, aby nám okna dobře a dlouho sloužila, musíme navíc věnovat důkladnou pozornost montáži.

Foto: ©AGC Glass Europe, celoskleněné dělící příčky, Planibel Linea Azzura
Stavební materiály

S Glastetikem objevíte svět dekorativních skel

Sklo je fascinující materiál, který se jako moderní stavební prvek objevuje stále častěji v oblasti interiérového designu. Nespornou výhodou skla jsou jeho jedinečné vlastnosti: odolnost, funkčnost, design, snadná údržba a široké možnosti využití. Navíc sklo v různých aplikacích odpovídá všem bezpečnostním normám a je často využíváno ve složitějších aplikacích.

Grafosklo obklad kuchyne zdroj J.A.P.
Novinky

Originální a odolný

Prostor za kuchyňskou linkou nemusí být vyplněn jen fádním keramickým obkladem, jehož spáry vybízí k usazování nečistot. Co takhle využít tuto plochu k ozvláštění celé kuchyně? Nápaditý a originální je skleněný obklad z Grafoskla, který může nést libovolný motiv dle vašeho vkusu.

Lacobel T Petrol Green, lakované sklo pro tepelné zpracování, skleněný obklad krbu. Foto AGC Glass Europe
Trendy

Proč je sklo žádaným prvkem v interiéru?

Když se řekne sklo, představí si i dnes spousta lidí cosi křehkého, průhledného, vhodného hlavně do oken. To ale už dávno neplatí!

Návštěvy domů

V budově z 19.století se podařilo vybudovat moderní a bohatě prosvětlené bydlení

Původně to byl dům pro služebnictvo jednoho ze zámku v anglickém městě Winchester, ale už pěknou řádku let chátral. Ujali se ho noví majitelé, kteří bytostně milují sklo a rozhodli se pro zásadní přestavbu a dostavbu tohoto tradičního cihlového domu. S pomocí britského AR Design Studia se jim podařilo v této budově z devatenáctého století vybudovat moderní a bohatě prosvětlené bydlení plné jejich oblíbeného skla.

zdroj: J. A. P." spol. s r. o.
Novinky

Dekorace v interiéru? Dveře!

Sklo je dnes velice oblíbené jako prvek, který od sebe oddělí dvě místnosti. Umožní vám zachovat vzdušnost a prosvětlení interiéru. A pokud pro dveře zvolíte pískované sklo, podtrhnete jimi celkový vzhled prostoru.

Foto: SAPELI
Stavební materiály

Každá druhá domácnost v Česku je otevřena celoskleněným dveřím, bojí se však jejich užitných vlastností

Snadné poškození, náročná údržba, vysoká cena nebo ztráta soukromí. Tyto aspekty byly nejčastěji zmiňovány v souvislosti s obavami z používání celoskleněných dveří v domácnostech, a to i přes to, že více než polovina Čechů si je dovede doma bez problémů představit. Každá desátá domácnost si je dokonce již pořídila nebo o nich reálně uvažuje. Údaje vyplývají z průzkumu, který si nechal zpracovat největší a nejstarší výrobce dveří u nás – společnost SAPELI.

Novinky

Transparentní elegance

Chcete od sebe nenásilnou formou oddělit dvě místnosti a zároveň toužíte po zachování vzdušnosti a prosvětlení interiéru? Umožní vám to celoskleněná stěna. Existují různé kombinace dveří s horními či bočními světlíky, takže si vždy můžete vybrat přesně ten typ, který je ideální pro váš interiér.

Dřevo, sklo, břidlice. Tři tradiční materiály v moderním pojetí, taková je chata, kterou na nizozemském venkově stvořilo studio Zecc ve spolupráci s designérem Roelem van Norelem. FOTO STIJN POELSTRA
Dřevostavby

Malý rekreačný domek jen ze dřeva, břidlice a skla

Nedaleko nizozemského města Utrecht postavilo architektonické studio Zecc malý rekreační domek jen ze dřeva, břidlice a skla. Variabilní fasáda s okenicemi umožňuje vytvoření soukromí i plné propojení interiéru s rozlehlou zelenou zahradou.