FOTO Hager Electro s.r.o.

Vypínače jako u babičky vs. technologie pro 3. tisíciletí

11. 10. 2018 Sdílet

Každému vyloudí na tváři úsměv. Kulaté, otočné, z černého bakelitu. Jakmile je uvidíte, ihned je poznáte. „Přesně tyhle vypínače měla moje babička ve sklepě / ve stodole / v kuchyni...“ Doplňte podle sebe. Ale sentiment stranou! Tyto vypínače sice dodnes hrdě nosí design ze 30. let 20. století, ale pod retro vzhledem dřímá high-tech přístroj, který splní všechna přání současnosti!

Vypínače berker od společnosti Hager Serie 1930 z bakelitu nebo Serie 1930 Porzellan Made by Rosenhal z pravého porcelánu ztělesňují důkaz, že krása a praktičnost se nevylučují. Tyto otočné vypínače sbírají designová ocenění po celém světě a díky svému retro vzhledu se staly miláčkem architektů. Technologie skrytá uvnitř ale za designem nezaostává. Nemusíte se obávat, že spínače Serie 1930 nedokáží splnit všechny požadavky dnešní doby. Co byste tak doma potřebovali? Schodišťový spínač a datovou zásuvku? Žádný problém! Termostat? Máte jej mít! Dokonce i USB zásuvku vám do retro designu dokážeme zasadit. Pod nostalgickou podobou spínačů z dob našich babiček se skrývají špičkové technologie současnosti, a to dokonce v kvalitě Made in Germany. Nedělejte kompromisy mezi krásou a funkčností, když můžete mít obojí….

FOTO Hager Electro s.r.o.

FOTO Hager Electro s.r.o.

„Architekti se nám dělí na dva tábory,“ vysvětluje Thomas Grund, jednatel společnosti Hager v České republice. „Jedni si zamilovali bakelit, ti druzí nedají dopustit na porcelán. Ať už na Designbloku, na FOR ARCHu nebo na jakékoliv jiné regionální výstavě, vypínače Serie 1930 slaví úspěch už několik let v řadě. A mě těší, že nejen u odborné veřejnosti z řad architektů a designérů, ale že se líbí i lidem, kteří vybírají vypínače do bytu nebo na chalupu. Ano, nadšené výkřiky o vypínačích jako u babičky slýcháme často,“ usmívá se Thomas Grund a dodává: „Nás jako tradičního výrobce vypínačů jedině těší, když vidíme, jak vypínač přestává být nejen v očích architektů, ale především veřejnosti pouze nutným ovladačem osvětlení. Právem se posouvá směrem k pečlivě vybíranému designovému prvku, protože čím dál více lidí si uvědomuje, že správný výběr vypínačů může korunovat celý interiér a posunout ho směrem k dokonalosti.“

FOTO Hager Electro s.r.o.

FOTO Hager Electro s.r.o.

V minulém roce představila společnost Hager ještě jednu materiálovou inovaci u velice populární Serie 1930. K bakelitu a porcelánu přibyl černý plast s matnou, sametovou povrchovou úpravou, tzv. Softtouch. Tento elegantní vypínač je součástí výrobního programu Hager Manufaktura, tzn. jedná se o zakázkovou výrobu, kde každý kus je originál.

FOTO Hager Electro s.r.o.

FOTO Hager Electro s.r.o.

A když je řeč o inovacích, nelze opomenout jednu skoro až revoluční. Inovaci, která posunula retro otočné vypínače o několik světelných let do budoucnosti. Bezrámečkové otočné spínače berker R.classic patří do nejmladší „rebelské“ řady vypínačů Generace R. a nevypadají jako nic, co jste viděli kdy předtím. Nemají rámeček, zato mohutnou 7 mm podložku, díky které je na stěně nikdo nepřehlédne! Materiálům vévodí ušlechtilá ocel, hliník, bílé a černé sklo nebo vysoce kvalitní bílý či černý plast, používaný třeba i v automobilovém průmyslu. Ve stejném duchu a designu doprovází vypínače R.classic samozřejmě i kompletní sortiment silových i datových zásuvek, stejně jako všech ostatních domovních přístrojů, které v domě nebo v kanceláři můžete potřebovat. Vypínače R.classic příjemně navazují na tradici původních otočných vypínačů, ctí ji, ale nebojí se její vzhled posunout dál. Výborně se vyjímají nejen v moderních prostorách, ale překvapivě dobře si rozumí i s retro interiéry, kde představují příjemné oživení.

FOTO Hager Electro s.r.o.

FOTO Hager Electro s.r.o.

FOTO Hager Electro s.r.o.

FOTO Hager Electro s.r.o.

www.hager.cz/vypinac

Zdroj: PR článek společnosti Hager Electro s.r.o.

Kategorie: Rekonstrukce bytu
Tagy: bakelit elektroinstalace otočné spínače porcelan retro styl vypínače
Sdílejte článek