LED žárovky: Sázka na moderní a velmi úsporné osvětlení

LED žárovky: Sázka na moderní a velmi úsporné osvětlení

22. 05. 2018 Sdílet

Máte doma ještě stále klasické žárovky s wolframovým vláknem? Pokud ano, vězte, že právě ony mohou za vaše vysoké výdaje spojené se spotřebou elektřiny. Jedná se sice stále z hlediska pořizovací ceny o nejlevnější záležitost, nicméně z pohledu spotřeby se dostáváme úplně někam jinam. LED technologie je neporovnatelně úspornější a spotřeba elektřiny u LED žárovky je asi 10× nižší.

Proč je tomu tak a jaké jsou další výhody LED osvětlení? Čtěte dál, na obě otázky vám odpovíme.

Maximálně úsporný princip fungování LED zdrojů

LED technologie funguje úplně jinak, než je tomu u klasických vláknových žárovek. Díky přívodu elektřiny u nich dochází ke žhavení wolframového vlákna a hlavním produktem se stává teplo. Vzniká ho až 95 %, vedlejších 5 % jde na světlo. U LEDek je to přesně opačně. Hlavním produktem je světlo a tepla vzniká minimum. Ostatně stačí si na LEDku sáhnout, vřelá nebude. U klasické žárovky to rozhodně nezkoušejte, za několik vteřin totiž doslova žhne. Jinak standardní žárovku se spotřebou 60 W nahradíte klidně LEDkovou se spotřebou cca 7 W. U reflektorů lze nahrazovat ty klasické spotřebující 100 W LEDkovými se spotřebou 30 W.

Zdroj LEDart

Výdrž až 50 000 hodin!

Jste zvyklí na to, že vám čas od času praskne žárovka? Bude příjemné si rychle odvyknout. LED technologie totiž vydrží mnohem víc. Svítit dokážou třeba LED reflektory nebo LED žárovky klidně i 50 000 hodin. Přitom pro ně nepředstavuje žádný problém ani neustálé rozsvěcování a zhasínání. Bez potíží je lze dát světel ovládaných fotobuňkou.

Zdroj LEDart

Mnoho variací svítidel

Nikde není psáno, že si musíte kupovat jenom LED žárovky. Hodně oblíbené jsou také LED trubice, panely anebo pásky. Právě poslední jmenované vypadají skvěle v podhledech a také pod kuchyňskou linkou. Barevně lze volit tradiční studenou bílou, teplou bílou nebo žlutou. Není problém najít ale i jiné třeba barevné variace. Na ledakce.cz si jistě vyberete.

ZDROJ: PR článek společnosti LEDart s.r.o.

Kategorie: Spotřebiče
Tagy: led LED osvětlení LED žárovky zarovky
Sdílejte článek