Mixování budoucnosti: vysokorychlostní a ve vakuu

31. 08. 2018 Sdílet

Stolní mixér připraví lahodné koktejly, nápoje, směsi pro sorbety nebo zmrzliny, populární smoothie, ale také krémové polévky, omáčky či lehká těsta na palačinky a mnoho dalšího. Díky tomu, že zpracují celé suroviny bez odpadu, zažívají stolní mixéry boom stejně jako před lety odšťavňovače nebo přenosné smoothie.

V kurzu jsou vysokorychlostní mixéry s automatickými programy, avšak vrchol moderní technologie představují vakuové vysokorychlostní mixéry.

Mixování bez přístupu vzduchu je v současnosti nejdokonalejší metodou, která nemá obdoby a v nejbližších letech bude hlavním požadavkem ze strany spotřebitelů. Vakuum není jen pro gurmány, nabídne totiž lepší výsledek ve všech směrech.

MIXOVÁNÍ: KLASICKÉ & VE VAKUU

Rozdíl mezi běžným mixováním a mixováním ve vakuu poznáte ihned. U klasického mixování (i vysokorychlostního) je největším problémem oxidace, což však elegantně vyřeší vakuový mixér. Ten nejdříve z nádoby odsaje vzduch a poté potraviny rozmixuje. A výsledek?

„Delší trvanlivost nápojů či směsí, které si můžete připravit i několik hodin dopředu a to byste s běžným smoothie nebo mixérem neuměli. Suroviny díky vysokorychlostnímu mixování ve vakuu si udrží původní chuť, svěží barvu, mají absolutně dokonalou konzistenci a ztráta vitaminů a živin je minimální. To platí i pro velmi náročné potraviny náchylné na okamžitou oxidaci jako jsou jablečná šťáva, avokádo, mango. Navíc nedochází k separaci dužiny a vody, mixování je jemnější a surovinám ve vákuu rozhodně prodloužíte jejich čerstvost“, uvádí Pavel Šramota, produktový manažer značky CATLER.

Pokud jde o nabídku vakuových mixérů, pak značce Catler nelze upřít její prvenství.

Vakuový blendr CATLER

Vakuový blendr CATLER

VYSOKORYCHLOSTNÍ VACUUM BLENDER CATLER VB 8010

Vakuový blendr CATLER umí zpracovat suroviny bez přístupu vzduchu. Díky speciálnímu tvaru nádoby a způsobu broušení nožů rozmixujete – smoothie, koktejly, těsta, sorbety, zmrzliny, ale také horké polévky a omáčky – přičemž můžete volit ze standardního nebo vakuového mixování.

Vakuový blendr využijete i pro skladování potravin – speciální přenosná skladovací nádoba Fresh Cup umožní zavakuovat choulostivé potraviny a uložit v chladničce, čímž prodloužíte jejich čerstvost.

KOVOVÉ TĚLO, SILNÝ MOTOR A BŘITY JAPONSKÝCH NOŽŮ

Vakuový mixér má robustní kovové tělo a silný motor s příkonem 1 500 W / max. 26 500 otáček/min. Japonská technologie tvarování a broušení nožů stejně jako speciálně tvarovaná nádoba z materiálu TritanTM jsou zárukou skvělého výsledku. A přitom pořád pracuje tiše.

Mixér nabídne volbu 10 rychlostí a 5 automatických programů:
• Vakuový režim – vhodný pro mixování ovoce nebo zeleniny s malým obsahem vody, výsledkem je méně pěny a zamezení oxidace
• Automatické režimy – nabízí přípravu smoothie, zmrazených dezertů, horkých polévek a pyré
• Manuální režim – nastavení času a rychlosti podle osobních preferencí a receptů
• Režim čistění

Součástí mixéru je speciálně tvarovaná 1,5litrová tritanová nádoba a nádoba pro skladování potravin Fresh Cup (odsajete vzduch, uchováte v lednici). V zadní části těla mixéru je prostor pro uskladnění právě nepoužívaného víka včetně šňůry.

Cena: 6 990 Kč

ZDROJ: PR článek značky CATLER

Kategorie: Spotřebiče
Tagy: mixéry vakuové mixéry
Sdílejte článek