Robotický vysavač, který si poradí i s rohy

Robotický vysavač, který si poradí i s rohy

08. 09. 2014
Diskuze (0)
Sdílet

Na český trh míří nový robotický vysavač, který zaujme nejen svou inteligencí, ale i sací silou a bezproblémovou údržbou. Uklidí zcela automaticky a prakticky bez vašeho zásahu.

Vorwerk Kobold VR200 je novou generací robotického vysavače. Charakteristický je především spolehlivou orientací. Tu umožňuje moderní laserová navigace, která snímá své okolí 1800x za vteřinu a okamžitě vytváří mapu okolního prostoru. Tato technologie se nazývá SLAM (Simultaneous Localisation and Mapping) a v současnosti se využívá také u prototypů autonomních vozidel (tedy aut bez řidiče) společnosti Google. Speciální, důmyslně umístěné ultrazvukové senzory znemožňují pád robota například ze schodů či náraz do nábytku.

Díky inteligentní navigaci pracuje robot systematicky a nevynechá tak žádné místo.

Díky inteligentní navigaci pracuje robot systematicky a nevynechá tak žádné místo. zdroj: VORWERK CS k.s.

Rozpozná včas překážky a umí se jim vyhnout, případně je objet, aniž by do nich narazil.

Rozpozná včas překážky a umí se jim vyhnout, případně je objet, aniž by do nich narazil. zdroj: VORWERK CS k.s.

Co ho odlišuje od srovnatelných produktů jiných značek, to je charakteristický tvar písmene D, se kterým se dostane prakticky do všech rohů. Odpružený přední nárazník zajistí šetrný kontakt s vybavením domácnosti. Robota konstruktéři vybavili speciálním podvozkem, který umožňuje překonávání překážek až do 2 cm výšky (tedy zejména prahů), dálkovým ovládáním a profilem sníženým o 1 cm, který mu umožňuje přístup i pod většinu nábytku. Devizou je také jeden z nejvyšších sacích výkonů na trhu, až trojnásobný oproti konkurenci.

Díky speciální konstrukci si poradí s překážkami vysokými až dva centimetry. Nemusíte se tak bát kolize s kusovým kobercem či prahem.

Díky speciální konstrukci si poradí s překážkami vysokými až dva centimetry. Nemusíte se tak bát kolize s kusovým kobercem či prahem. zdroj: VORWERK CS k.s.

Snížený profil umožňuje robotovi zajet i pod relativně nízké sedačky, komody či skříně.

Snížený profil umožňuje robotovi zajet i pod relativně nízké sedačky, komody či skříně. zdroj: VORWERK CS k.s.

Li-Ion 14,4 V baterie s kapacitou 84 Wh zaručí chod robota až po dobu 90 minut, pokud se její kapacita sníží pod limitní úroveň, robot se sám vrátí do dobíjecí základny a po doplnění energie opět pokračuje v úklidu na místě, kde před tím skončil.

Filtr o celkovém povrchu 300 cm2 zvládne zadržet 85 % nečistot, které se shromažďují ve speciálním boxu na prach o objemu 530 ml. Bezúdržbový motor byl vyvinut Vorwerkem speciálně pro tento model a je vyráběn v německém Wuppertalu.

Praktické madlo usnadňuje manipulaci s robotem.

Praktické madlo usnadňuje manipulaci s robotem. zdroj: VORWERK CS k.s.

Pomocí dálkového ovládání můžete robota ovládat, aniž byste se ho dotkli. Do budoucna je pak v robotu připraveno zařízení, které umožní jeho ovládání (po stažení speciální aplikace) prostřednictvím smartphonu či tabletu.

Pomocí dálkového ovládání můžete robota ovládat, aniž byste se ho dotkli. Do budoucna je pak v robotu připraveno zařízení, které umožní jeho ovládání (po stažení speciální aplikace) prostřednictvím smartphonu či tabletu. zdroj: VORWERK CS k.s.

Rotující kartáček se dostane do každého rohu a zanechá ho perfektně uklizený.

Rotující kartáček se dostane do každého rohu a zanechá ho perfektně uklizený. zdroj: VORWERK CS k.s.

Vorwerk Kobold VR200 bude k dispozici od 15. října 2014 za cenu 19 495 Kč, a to buď prostřednictvím obchodních zástupců Vorwerk, distribučních míst společnosti nebo prostřednictvím online obchodu na www.vorwerk.cz. Pokud vás zajímá, co vše tento přístroj zvládne, objednejte si jeho předvedení zdarma na bezplatné zákaznické lince 800 168 987 nebo webové stránce http://kobold.vorwerk.cz/cz/nase-vyrobky/nove-produkty-vorwerk-kobold/.

Zdroj: materiály společnosti Vorwerk

Kategorie: Novinky Spotřebiče
Tagy: domácí spotřebiče domacnost robotický vysavač Vysavače
Sdílejte článek

Diskuze