Smart osvětlení v kuchyni na domácí párty
Zdroj: LEDVANCE

SMART+ WiFi od LEDVANCE: Vaše osvětlení tak chytré jako vy

24. 10. 2022 Sdílet

Propojené osvětlení hraje v prostředí inteligentní domácnosti Smart Home ústřední roli a nabízí nové možnosti designu pro útulný domov a pocit bezpečí. Nové portfolio chytrého osvětlení SMART+ od LEDVANCE nabízí komplexní škálu řešení pro nejrůznější využití – od obývacího pokoje až po zahradu.

Co je SMART+ a jak funguje?

SMART + WiFi je ta nejsnazší cesta k chytrému osvětlení. Zapotřebí je pouze následující: světelný zdroj nebo svítidlo SMART+ WiFi, router (který již má bezpochyby většina domácností), bezplatnou aplikaci LEDVANCE SMART+ WiFi – a můžete začít!

Osvětlení můžete klidně ovládat na dálku z pláže na druhém konci světa. Stačí se připojit na WiFi, nebo mít přístup k internetu. Můžete si také nastavit intenzitu světla dle vlastních požadavků. U většiny produktů je možné plynule přecházet mezi různými odstíny bílé barvy a umožňuje-li to svítidlo, můžete si také zvolit jakoukoliv barvu, kterou bude svítidlo svítit.

Společnost LEDVANCE navíc disponuje širokým portfoliem produktů, ze kterého si můžete vybrat světelné zdroje a svítidla jak pro vnitřní, tak pro venkovní použití.

Hlavní výhody systému LEDVANCE SMART+ WiFi jsou:

  • Energeticky úsporná LED technologie
  • Rychlá a velmi jednoduchá instalace svítidel a zdrojů
  • Funguje bez speciální brány (stračí stávající WiFi síť)
  • Pro plnou funkčnost stačí stávající WiFi se sítí na nejběžnější frekvenci 2,4 GHz
  • Bezplatná aplikace LEDVANCE SMART+ WiFi (potřebuje Android 4.4 a vyšší, nebo iOS 10.0 a novější) – U některých svítidel prodloužená záruka (až na 5 let)

Aplikace SMART+ WiFi: Mnohem víc, než jen „zapnutí“ nebo „vypnutí“

Nikoho nepřekvapí, že SMART+ WiFi lze použít k ovládání jednoduchých funkcí, jako je například stmívání, teplota světla nebo barva světla. Tento intuitivní systém však zvládne mnohem víc.

Mobilní aplikace LEDVANCE na smart osvětlení

Zdroj: LEDVANCE

Nejprve si v aplikaci přiřadíte svítidla do domácnosti – každé z nich je možné ovládat odděleně a můžete je přiřadit do již existující domácnosti nebo vytvořit zcela novou. Můžete zároveň také přidávat další uživatele, kteří je budou ovládat společně s vámi, nebo si ponechat možnost ovládání některých z nich samostatně.

Je jen na vás, jak si svítidla v aplikaci naprogramujete. Nastavování jednoduchých příkazů, ale i složitějších podmínek není žádný problém. Nastavte dny a časy, kdy chcete, aby se svítidla zapínala/vypínala a v jakém režimu se mají spustit.

Osvětlení pro širokou škálu nálad – vytváření světelných scén

Studené bílé světlo na práci nebo teplé ambientní osvětlení, když jste doma na gauči u televize? Nebo třeba barevné světlo jako stvořené pro domácí večírky? Nastavte si prostřednictvím aplikace, jak budou svítidla v bytě svítit.

Smart osvětlení v suterénu

Zdroj: LEDVANCE

Osvětlení pro duševní pohodu

Díky osmi výchozím nastavením v aplikaci je možné přizpůsobit osvětlení našim měnícím se potřebám v průběhu celého dne („cirkadiánní rytmus“). Ráno například jasné a stimulující světlo a večer v době odpočinku tlumená teplá bílá.

Smart osvětlení v pohodlí domova

Zdroj: LEDVANCE

Osvětlení reagující na počasí

Systém SMART+ WIFI je dokonce schopen reagovat na aktuální počasí: V závislosti na meteorologických datech může aplikace automaticky rozsvítit osvětlení v případě, že prší, nebo zcela zhasnout, pokud venku svítí slunce.

Smart osvětlení při cvičení jógy

Zdroj: LEDVANCE

Osvětlení, se kterým usínáte i vstáváte

Díky funkci fade-in se pomalu zvyšuje osvětlení ráno, když vstáváte a naopak v době, kdy je čas jít spát, intenzita osvětlení postupně klesá (funkce fade-out). Časy lze dle vlastních požadavků nastavit a použít pro libovolný počet požadovaných dnů.

Smart osvětlení v ložnici

Zdroj: LEDVANCE

Aplikaci LEDVANCE SMART+ WiFi je možné integrovat do aplikací pro ovládání chytrých domácností jako jsou Amazon Alexa nebo Google Home.

Produkty LEDVANCE SMART+ jsou k prohlédnutí tady.

Zdroj: PR článek společnosti Ledvance

Kategorie: Spotřebiče
Tagy: Chytré ovládání inteligentní domácnost Inteligentní osvětlení LED osvětlení mobilní aplikace Od partnerů
Sdílejte článek