Snadný úklid všech typů podlah

Snadný úklid všech typů podlah

19. 10. 2011
Diskuze (0)
Sdílet

Nevíte jak správně udržovat podlahy čisté? Už vás nebaví ždímat hadr v kýblu a hledáte snadný způsob čištění podlah? S moderními čističi jde práce snadno od ruky!   Údržba dřevěných podlah: důležitá pravidla Údržba a […]

Nevíte jak správně udržovat podlahy čisté? Už vás nebaví ždímat hadr v kýblu a hledáte snadný způsob čištění podlah? S moderními čističi jde práce snadno od ruky!

 

Údržba dřevěných podlah: důležitá pravidla

Údržba a péče o dřevěnou podlahu není tak snadná, jak by se mohlo zdát na první pohled. Je důležité vyvarovat se nadměrnému použití vody a dbát na správný výběr utěrky z mikrovláken, která povrch ochrání a zabrání předčasnému opotřebení.
 
Přirozený růst a struktura dřeva dodávají dřevěným podlahám jejich zvláštní ráz. Díky třem vrstvám laku jsou chráněny před vniknutím nečistot a tekutin. Čištění i údržba parket je proto jednoduchá a nevyžaduje větší námahu. Nesmíte však zapomenout dodržovat důležitá pravidla: nepoužívejte ocelové drátěnky, agresivní rozpouštědla a silné alkalické přípravky, které by mohly lakový film poškodit.
 
Pokud chcete předejít škrábancům na podlaze a zachovat tak dlouhou životnost podlah, umístěte kvalitní podložky před vchodem do místnosti a nohy nábytku opatřete plstěnými podložkami. Pokud hrubší nečistoty (kamínky, písek, prach) nejdříve odstraníte vysavačem a následně podlahu ošetříte vhodným typem mikrovláknové utěrky, bude čištění efektivní a zároveň šetrné k podlaze.
 
Mikrovlákno – je, nebo není hrozbou pro podlahu?

Rakouský časopis nedávno zveřejnil tvrzení, že utěrky/pady z mikrovláken poškozují povrch dřevěných podlah a mohou dokonce odstranit určité množství materiálu z povrchu. Ne však všechny utěrky jsou pro nás hrozbou. Mikrovlákno je syntetické, umělé textilní vlákno. Nejběžnější typy mikrovláken se vyrábějí z polyesterů, polyamidů nebo z jejich kombinace. Mikrovlákno se používá na výrobu tkaných, netkaných a pletených textilů, které se od sebe mohou lišit vlastnostmi, jako je měkkost, životnost a absorpce.
 
Bona čisticí pad/utěrka je vyrobena z kombinace polyesterových a polyamidových vláken. Tyto materiály nemají schopnost poškrábat nebo poškodit lakovanou podlahu. Pokud jsou hrubé nečistoty důkladně odstraněny, tak následné vytírání podlahy pomocí Bona čisticí utěrky z mikrovláken (Bona Pad modrý) je zaručeně bezpečné, účinné a žádným způsobem nepoškodí povrch podlahy.
 
Nezapomeňte však po každém čištění utěrku vymáchat pod tekoucí vodou a občas vyprat na 60 °C bez přidání aviváže nebo škrobu.

ČIŠTĚNÍ PODLAH SE STÁVÁ PŘÍJEMNOU PRACÍ

Čištění podlah dříve patřilo mezi nepříjemné domácí práce. Tradičním způsobem, jak udržet podlahu v čistotě, bylo: použít hadr, kyblík s vodou a univerzální domácí čisticí prostředek rozpouštěný ve vodě. S tím je konec! Díky novým čisticím prostředkům na parkety/tvrdé povrchy Bona nebudete muset chodit pro vodu. Stačí nanést prostředek na podlahu rozprašovačem a setřít mopem. Jistou výhodou čisticích prostředků Bona jsou:

• Ochrana a péče o podlahu.
• Účinné odstraňování skvrn, nečistot a špíny.
• Okamžité použití. Stačí nanést rozprašovačem a setřít mopem.
• Žádné rozpouštění ve vodě. Žádný kyblík.
• Netoxické, ekologické výrobky.

Základy péče o podlahu

• Dřevěné podlahy nečistěte mokrým mopem. Příliš velké množství vody může způsobit, že podlaha nabobtná, zdeformuje se a zešedne.
• Na lakovanou dřevěnou podlahu nepoužívejte vosk, olejové mýdlo ani jiné čisticí prostředky pro domácnosti. Mohou povrch podlahy zbavit lesku.
• Zamezte vnášení špíny a kamínků. Mohou mít stejné účinky jako brusný papír: obrušovat a ohlazovat povrchy lakovaných podlah.
• Podlahu pravidelně vysávejte nebo zametejte. Doporučujeme kompletní úklid 1x týdně.
• Setřete včas rozlité tekutiny pomocí Bona mopu a čisticího prostředku na podlahy.
• Na silně zatěžovaná místa u vstupních dveří a schodišť instalujte čisticí rohože. V žádném případě nepoužívejte gumovou nebo pryžovou podložku nebo neprodyšné rohože.
• Nohy nábytku chraňte filcovými podložkami.
• Zastřihávejte drápky svým domácím mazlíčkům. Správným zastřiháním předejdete rýhám a škrábancům na podlaze.

Bona Spray Mop je moderní revoluční novinkou v oblasti čištění podlah
– Čisticí prostředek na podlahy pro úklid všech typů podlah
 
Bona Spray Mop je čisticí mop s integrovaným čisticím prostředkem v rozprašovači. Je určen pro moderní ženy v domácnostech, které nechtějí ztrácet čas nepříjemným uklízením. K čištění nepotřebujete vodu ani kyblík. Prostředek se nerozpouští ve vodě. Stačí jen nastříkat a setřít.
 
Rozdíl mezi obyčejnými čističi a Bona Spray Mopu je v tom, že u běžných čističů strávíte čas nad chystáním kyblíku, stáčením vody a při opětovném ždímání hadru nanášíte na podlahu špinavý roztok, který již podlahu nečistí. Na podlahu roznášíte pouze usazenou špínu. Při čištění podlah běžnými čističi se používá příliš velké množství vody, které dřevěné podlaze škodí. Podlaha může postupem času nabobtnat a urychlí proces stárnutí (poškození).
 
Bona Spray Mop je unikátní prostředek, který jen vytáhnete ze skříně, nasprejujete na podlahu stlačením páčky na mopu a uklízíte. Pracujete ve vzpřímeném postoji a mop dosáhne i do méně přístupných prostor, a to díky otáčivé hlavě mopu. K čištění nepotřebujete vodu. Čistič ve Spray Mopu si dávkujete podle své potřeby na suchou Bona utěrku (tzv. Bona Pad modrý) a podlaha netrpí. Bona utěrka na Spray Mopu „uzamkne“ špínu dovnitř a již neroztírá usazenou špínu na podlahu.

Bona Čistič na parkety
– pro voskované, olejované, lakované dřevěné podlahy
 
I DŘEVĚNÁ PODLAHA MŮŽE STÁRNOUT DO KRÁSY, a to díky unikátnímu čisticímu systému – kompletní řadě výrobků péče o podlahy pro voskované, olejované a lakované dřevěné podlahy používané v domácnostech. Pomocí tohoto systému můžete snadno udržovat vaše dřevěné podlahy krásné a bezpečné.


Bona Čistič na tvrdé podlahy

– pro tvrdé typy podlah: laminátové podlahy, PVC, keramickou dlažbu, marmoleum, vinyl
 
Vzhledem k tomu, že v potřebách moderní architektury se na podlahách interiérů kombinují často různé materiály, roste pochopitelně potřeba účinných prostředků, které by všechny materiály dokázaly kvalitně ošetřit. Proto Bona nabízí i unikátní systém čisticích prostředků pro tvrdé povrchy.  Bona Čistič na podlahy odstraňuje skvrny a veškeré nečistoty, nezanechává nepříjemné stopy, mdlé plochy a podobně.

Naše výrobky nejsou toxické, a tak máte jistotu, že používáte to nejlepší pro vaši podlahu, pro svoji rodinu a chráníte životní prostředí.
 
Naše čisticí prostředky si můžete zakoupit na
www.bonaspraymop.cz.

BONA CR, spol. s r.o.
Sokolovská 100/94

186 00  Praha 8 – Karlín
tel. +420 236 080 211
www.bonaspraymop.cz

Kategorie: Novinky Spotřebiče
Tagy: mop podlaha uklid
Sdílejte článek

Diskuze