Zdroj: Eglo

Vhodné osvětlení (nejen) do dětského pokoje

08. 12. 2021 Sdílet

Dětský pokoj je pro děti jejich královstvím, místem, kde by měli trávit nejvíce času, ať už při hře, učení se nebo spaní. Měla by být útočištěm, kde se cítí příjemně, šťastně a bezpečně. Vhodnou atmosféru pokoje dotváří rozhodně i svítidla. Jak zajistit, aby se děti ve svém pokojíčku cítili dobře a zároveň prospíval i jejich zdraví?

Barva a dekorace dětského pokojíčku je ta jednodušší část výbavy, protože v těchto věcech mají naše ratolesti své preference. Horší to bývá s osvětlením, které pro děti tak důležité není, nicméně to je jedna z nejdůležitějších částí pokoje. Nesprávný zdroj světla může totiž dítěti spíše uškodit než pomoci. Špatné světlo může vyvolávat bolesti hlavy nebo zhoršit zrak. Pro zamezení této hrozby přitom stačí kombinace různých druhů svítidel, aby se dítěti dopřálo správně světlo při jakékoliv činnosti.

Pracovní koutek se stolní lampou

Zdroj: Eglo

Centrální osvětlení

Základem každého pokoje, nejen toho dětského, je centrální osvětlení. To zajišťuje dostatek světla při každé činnosti. Nejvhodnější jsou
stropní lampy, se širokým úhlem vyzařování a nízkým jasem. Je také vhodné volit osvětlení s vysokým výkonem, aby se dětem „nekazili“ oči.
Děti by se ve svém pokojíčku měly cítit bezpečně a příjemně, tak je neváhejte přizvat k výběru svítidla, aby si mohly design vybrat podle svého vkusu, a právě centrální svítidlo bývá světelnou dominantou pokoje.

Stropní svítidlo na ovládání

Zdroj: Eglo

Doplňkové osvětlení

Ať už naše dítě ve svém pokoji píše úkoly, hraje na piano nebo skládá puzzle, tak je třeba k dané činnosti pořídit doplňkové svítidlo, aby si ze svých koníčků a učení neodneslo bolehlav. Vhodným doplňkovým osvětlením jsou lampy s ohýbatelným ramenem, aby se světelný kužel dal namířit tam kam potřebujeme. Jestli zvolíme lampu stolní, nástěnnou či stojací je již čistě na nás… či našemu potomkovi.

Pracovní koutek so stolní lampou

Zdroj: Eglo

Při aranžování stolní lampičky na psací stůl mysleme na to, zda je naše dítě pravák či levák. Praváci by měli mít lampičku na levé straně a leváci zase na pravé, aby lampa nevrhala přes ruku stín na pracovní plochu. Pozor, toto neplatí pouze pro pracovní stůl našich dětí, ale také náš!

Chytré děti a chytré osvětlení

Děti jsou často s ovládáním technologií daleko před námi. Proto stojí za zvážení, zda jim nedopřát trochu zábavy a podpory zdraví v podobě chytrého osvětlení. Společnost EGLO přináší technologii chytrého osvětlení EGLO Connect, díky které lze světlo ovládat skrze chytrý telefon nebo dálkové ovládání. Měnit můžeme tón, teplotu i intenzitu barvy, takže vaše dítě bude moci vyjádřit svou náladu i pomocí barvy nebo nastavit si ideální osvětlení pro studium i hraní.

Stropní svítidlo na ovládání s aplikací

Zdroj: Eglo

Ať už vybavujete dětský pokoj či svůj vlastní, tak se vyplatí sáhnout po kvalitě. Společnost EGLO vám přináší kvalitní svítidla se srdce Tyrolska s dopravou zdarma a zárukou 5 let na LED svítidla.

Více se dozvíte na www.eglo.cz.

Zdroj: PR článek společnosti Eglo

Kategorie: Spotřebiče
Tagy: Chytré ovládání dětské pokoje LED osvětlení osvetleni
Sdílejte článek