Vždy čerstvá a podle vašeho gusta. Připravte si kávu snů s Philips 5000 LatteGo

Vždy čerstvá a podle vašeho gusta. Připravte si kávu snů s Philips 5000 LatteGo

05. 10. 2018 Sdílet

Už dávno uvažujete nad tím, že byste si domů pořídili opravdu kvalitní kávovar? Takový, který vám připraví pokaždé čerstvou a omamně voňavou kávu, pro kterou si pravidelně chodíte do kavárny za rohem? A který vám umožní si s kávou také trochu pohrát podle sebe? A zároveň nebude náročný na údržbu? Ideální volbou je pro vás plnoautomatický kávovar.

Káva je zdravá, káva je lahodná a vy si bez ní nedokážete svůj život dost dobře představit. Z jakého jiného nápoje byste čerpali tolik antioxidantů nebo vitaminů skupiny B? A který jiný nápoj by vás tak chránil před cukrovkou, cirhózou jater, mrtvicí nebo Alzheimerem? A který jiný nápoj vám dokáže zlepšit náladu jen při pouhém pomyšlení na něj? Většina milovníků kávy si ji dopřává několikrát denně, ovšem už jen podstatně menší skupinka chce s její přípravou trávit drahocenný čas. Pokud také patříte mezi většinu, oceníte plnoautomatický kávovar, který pracuje za vás. Taková je i podzimní novinka, Philips 5000 LatteGo.

Philips 5000 LatteGo FOTO Philips

Někdo to rád horké

Jeho obsluha je jednoduchá: žádné zdlouhavé přípravy, jednoduše nasypete do zásobníku zrnka své oblíbené kávy. Zásobník je mimochodem vybaven speciálním aroma těsněním, které zrna udržuje čerstvá a voňavá po celou dobu, co jsou v něm uložená. Pak už jen stačí jen jediný stisk tlačítka, a o zrna se postarají extrémně odolné a přesné keramické mlýnky. Díky nim máte jistotu, že se na rozdíl od těch kovových nepřehřejí a díky tomu zachovají bohaté aroma i lahodnou chuť kávových zrn. Vybrat si můžete jeden ze šesti nejoblíbenějších kávových nápojů – včetně espressa, cappuccina nebo latte macchiata.

Někdo to ale raději horké, nebo třeba silnější. A přesně těmto milovníkům kávy vychází Philips 5000 LatteGo vstříc. Pokud jim standardní nastavení espressa nebo latte macchiata nevyhovuje, mohou libovolně experimentovat – tedy přidávat a ubírat sílu nápoje, jeho objem i teplotu nebo jemnost mletí kávy. A své experimenty mohou provádět tak dlouho, dokud neobjeví tu nejdokonalejší možnou kombinaci. A až ji objeví, mohou si ji uložit do přednastavené paměti a od příštího šálku si ji připravovat opět jen jediným stiskem tlačítka.

Philips 5000 LatteGo FOTO Philips

Někdo to rád s pěnou

To nejlepší nakonec: jedním stiskem vytvoříte s Philips 5000 LatteGo i tu nejlepší mléčnou pěnu pod sluncem. Vysokorychlostní napěňovací komora míchá mléko se vzduchem v optimálním poměru a poté ho v podobě lehké lahodné pěny opatrně nalije do šálku, aniž by pěna „ozdobila“ i vaši kuchyňskou linku. Navíc nemusíte přemýšlet, kolik mléka do napěňovací nádoby nalít – i pokud ho nalijete víc, než potřebujete, můžete ho v nádobě díky víčku snadno uchovávat v ledničce. Napěňovač má také pouze dvě části, které snadno opláchnete pod tekoucí vodou, případně je obě můžete vložit do myčky nádobí. Zatímco mléčné systémy jiných kávovarů disponují poměrně složitou spletí nejrůznějších trubiček a je vcelku náročné je udržovat čisté, s tímhle napěňovačem je údržba opravdu hračka.

Philips 5000 LatteGo FOTO Philips

Stejně tak je velmi jednoduchá i údržba celého kávovaru. Snadno vyjmutelná a pod tekoucí vodou omyvatelná je i spařovací jednotka a o víc se starat nemusíte. Philips 5000 LatteGo je totiž vybaven patentovaným vodním filtrem Philips AquaClean, takže nemusíte řešit vodní kamen. Filtr využívá speciálního filtračního procesu, který usazování vodního kamene zabraňuje. Pokud jej tedy budete měnit pravidelně podle upozornění kávovaru, můžete si vychutnat až neuvěřitelných 5000* šálků, aniž byste kámen museli řešit.

Více na www.philips.cz/lattego.

*Skutečný počet šálků závisí na zvolených variantách kávy a frekvenci mytí a čištění.

ZDROJ: PR článek společnosti Philips

Kategorie: Spotřebiče
Tagy: domácí kávovary káva plnoautomatický kávovar
Sdílejte článek