Chladničky

Chladničky jsou pro uchování potravin, mohou být variabilní podle objemu a množstvím uloženého prostoru potravin různých rozměrů přihrádek, zásuvek a polic. Jsou opatřeny systémem alarmu otevřených dveří, dětskou pojistkou, a antibakteriální ochranou dveřního těsnění, která brání růstu plísní a tím brání deformaci těsnění, systémem optimální úrovně vlhkosti pro zeleninu a ovoce.
Chef Collection přináší čerstvý styl do evropských kuchyní
Chladničky

Chef Collection přináší čerstvý styl do evropských kuchyní

Ve spolupráci se špičkovými kuchaři, držiteli Michelinských hvězd, vytvořil Samsung sérii domácích spotřebičů špičkové kvality ušitou na míru evropskému zákazníkovi.

16 tipů jak ušetřit v kuchyni
Chladničky

16 tipů jak ušetřit v kuchyni

Na domácí rozpočet mají vliv nejen staré spotřebiče, které se většinou v kuchyni seskupují s bezohlednou energetickou hltavostí, ale i nesprávné návyky při vaření.

Co ohlídat při nákupu nového spotřebiče
Bílá technika

Co ohlídat při nákupu nového spotřebiče

Světoví výrobci se předhánějí v tom, kdo vyrobí úspornější spotřebič. Pro naši kapsu jedině dobře. Ale co pro přírodu? Poradíme vám, co ohlídat při nákupu nového spotřebiče, případně co brát v potaz, pokud zvažujete výměnu […]

Komfort moderní kuchyně
Chladničky

Komfort moderní kuchyně

Plynové sporáky atrouby se pomalu stávají historií, stejně jako se to před nimi stalo kachlovým kamnům acihlovým pecím. Svou obtížnou údržbou alimitovanou funkčností už nejsou dále schopné konkurovat nejmodernějším elektronickým kuchyňským spotřebičům. Dnešním kuchyním totiž nejvíce sluší designově doladěné varné desky, trouby adigestoře sminimálními nároky na údržbu amaximálně pohodlné zhlediska obsluhy. Dotykové ovládání, elektronické ukazatele, přesné ovládání teploty ačasu, vaření indukční, horkovzdušné či vpáře… to všechno společně vytváří komfort moderní kuchyně.

Chladničky

Varovný signál mrazáku a chladničky nás včas upozorní na možný problém otevřených dveří a tím vstupu teplejšího vzduchu. Super mrazení a chlazení je velmi vhodné po urovnávání nových potravin jak v mrazáku, tak v chladničce, moderní bez námrazový sytém No Frost, založený na nucené cirkulaci vzduchu ocení všichni, kteří neradi odmrazují. Barevné provedení je důležitou součástí pro design kuchyně. Může si vybrat od klasické bílé chladničky, béžové, hnědé, šedé, ocelové nebo černé chladničky, nerez, stříbrné až po pastelové. Důležitým faktorem je i hlučnost, která se pohybuje od 35 dB do 50 dB. Výrobce může být tuzemský nebo zahraniční, vždy záleží na našem vkusu nebo zkušenosti.

ChladničkyLednice

Monoklimatické chladničky

Vyrábějí se i v menších velikostech, proto se hodí ideálně do menších prostor, mohou být volně stojící nebo vestavěné chladničky. Výška se pohybuje od 174 do více 200 cm. Bývají vybaveny systémem různých odkládacích ploch a zásobníků. Energetická třída A, A+, A++, A+++ nebo C. Víceúčelový box Easy Store je vhodný k rychlému přístupu a uchovávání malých či choulostivých přísad či nezbytných ingrediencí. Mohou být vybaveny tzv. CrispZone zásuvkou, která je určena pro zeleninu a ovoce, které díky regulaci vlhkosti ionizátoru vzduchu v chladničce vydrží dlouho čerstvé. Mohou být vybaveny i mrazákem. Celkový objem chladničky se pohybuje od 200 do více než 325 litrů, objem mrazáku od 64 do více než 113 litrů.

Americké chladničky

Tyto chladničky se vyznačují velkým rozměrem, proto jsou vhodné do velkých kuchyni, jsou opatřeny dvěma protilehlými dvířky, jedny jsou ke chladničce druhé k mrazáku. Výrobník ledu s možností drtič ledu je zabudovaný přímo ve dveřích, dávkovač vody a ledu je ovládán pouhým stisknutím tlačítka a zajistí tak stálý přísun chladné vody. Samozřejmostí je u tohoto typu integrovaný filtr vody. Energetická třída je A+ nebo A++. Celkový objem se pohybuje od 380 do 690 litrů. Různé rozměry výšky od 172 do 190 cm, objem lednice od 251 do 456 litrů, máme na výběr i různý počet dveří od dvou do čtyř. Variabilita počtu polic v lednici a přihrádek v mrazáku je samozřejmostí. Mrazák může být umístěn dole, nahoře nebo vedle, od toho se odvíjí také počet kompresorů.

Klasická lednice

Kombinované chladničky

Jde o kombinaci chladničky a mrazáku v jednom přístroji. Chladnička bývá umístěna různě pod i nad mrazákem. Mohou být vestavěné ale i samostatně stojící, které se hodí do větších prostornějších kuchyní a liší se různým objemem ledničky a mrazáku. Výhodou je i další odkládací plochy, které v kuchyni není nikdy dost. Bývají vybaveny systémem různých odkládacích ploch a zásobníků. Mrazák bývá vybaven různými přihrádky. Mohou být vybaveny systémem alarmu dveří a dětskou pojistkou. Energetická třída A+, A++ nebo A+++. Různé výšky od 122 do 187 cm, objem lednice od 133 do 223litrů, objem mrazáku od 17 do 84 litrů. Variabilita počtu polic v lednici a přihrádek v mrazáku je samozřejmostí. Mrazák může být umístěn dole nebo nahoře, od toho se odvíjí také počet kompresorů.

Přenosné lednice

Jsou určeny pro uchování potravin nebo nápojů na cesty na dovolenou nebo jen na piknik do přírody pro jejich malý rozměr a nízkou hmotnost. Pro snadnou manipulaci jsou opatřeny madlem nebo úchyty. Samozřejmostí je připojení přes autokonektor 12 V nebo připojení do sítě 230V. Objem se pohybuje od 25 do více než 60 litrů.

Přenosné chladničky

Vitríny a vinotéky

Chladicí vitríny mohou částečně nahrazovat klasické chladničky. Zpravidla jsou prosklené, a proto do nich můžeme ukládat nápoje, které se chystáme konzumovat nebo jednohubky, chlebíčky a zákusky připravené pro vaši návštěvu. Objem se pohybuje do 180 do 306 litrů. Provedení dveří je nerezové, plné, prosklené, prosklené s UV filtrem nebo prosklené tónované. Počet polic je od 3 do více než 9.

Vinotéky jsou ideální pro uchování kvalitních vín. Mohou být k dostání vestavěné nebo volně stojící. Energetická třída A, A+, B, C nebo D. Kapacita lahví je od méně než 35 do více než 191. Provedení dveří je nerezové, plné, prosklené, prosklené s UV filtrem nebo prosklené tónované. Počet polic je od 3 do více než 9.

Vinotéka

Příslušenství

Příslušenství ke chladničkám může být v podobě antibakteriálního filtru, podložek do zeleninových boxů, pohlcovače pachů, vnějšího vodního filtru, uhlíkového filtru, interního filtru pro americké chladničky, čistícího spreje, odmrazovacího spreje, chladících vložek. Teploměrů, žárovek, dóz na vejce, boxů na potraviny, misek na led., horizontální závěsné police na láhve,

Chladničky vestavěné nebo volně stojící i ty přenosné nám udržují potraviny a nápoje chlazené. Záleží jen na našem výběru od levných po luxusní, kterou moderní chladničku si do domácnosti vybereme.