Zdroj: ASKO

ASKO Big Cooling: Chlazení ve velkém stylu

19. 05. 2022 Sdílet

Jako šperk se bude v luxusní kuchyni vyjímat designový systém Big Cooling skandinávské značky ASKO. Rafinovaný profesionál pro chlazení ve velkém stylu spojuje v exkluzivním párovém spotřebiči s několika klimatickými zónami chladničku, mrazničku, bar i vinotéku s úctyhodnou kapacitou 850 l. Ukáže přitom jen tolik, kolik je potřeba: vaši sbírku vín a precizní řemeslné provedení z ušlechtilých materiálů.

Díky pokročilým technologiím se systém Big Cooling bezchybně postará o vše: od čerstvého ovoce, zeleniny, delikates až po slavnostní drinky, cenná vína nebo vlastnoručně ulovené ryby. K tomu se dokáže ještě proměňovat podle potřeby. Nese nezaměnitelný otisk inspirace skandinávskou přírodou a severským způsobem bytí.

Stejně jako další spotřebiče exkluzivní skandinávské značky ASKO, i profesionální chladicí systém Big Cooling si vzal inspiraci z toho nejlepšího, co s sebou nese život ve Skandinávii. Poučil se z bytí v krásné, ale drsné přírodě, v níž není zdrojů nazbyt a všude je daleko. Kde je někdy pro život zapotřebí slunce a sucho, jindy vlhko a stín. „Stejný princip platí i pro uchovávání jídla v chladničkách a mrazničkách ASKO. Big Cooling proto napodobuje přírodu a vytváří v chladničce i mrazničce několik mikroklimat, aby zajistil různým druhům potravin ty nejlepší podmínky pro skladování,“ říká k novince Daniel Ragín, ambasador značky ASKO. Systém Big Cooling je v nabídce jak ve volně stojícím provedení z broušeného nerezu, tak i jako vestavný spotřebič, který se diskrétně schová za jednotná dvířka kuchyňské sestavy.

Chlazení

Adaptivní vnitřní prostředí

Chladnička je vybavena adaptivní regulací teploty – chytré senzory pečlivě sledují způsob, jakým lednici používáte, a přizpůsobují tomu průběh chlazení. V praxi to znamená, že chladnička automaticky sníží svou teplotu ještě předtím, než ji otevřete. Nedochází ke zbytečnému kolísání teploty a jídlo se udrží až o pětinu času déle čerstvé. Rychlá a rovnoměrná distribuce studeného vzduchu Cool Flow+ pomáhá udržovat ideální podmínky v celém prostoru chladničky a mrazničky. Navíc umožňuje jídlo ukládat na kteroukoliv z polic a po otevření lednice zajišťuje rychlé obnovení teploty.

Automatická regulace vlhkosti udržuje ve speciálních, prostorných zásuvkách na ovoce a zeleninu vlhkost na optimální úrovni. Speciální membrána se automaticky otevírá při vlhkosti nad 90 %, naopak při poklesu vlhkosti pod 90 % se uzavírá a v zásuvkách vlhkost zadržuje. Jedná se o plně automatizovaný proces, který zabraňuje, aby se ovoce a zelenina vysušily nebo naopak podlehly hnilobě a zkazily se. Potraviny tak budou dlouho plné živin.

Vínotéka v chladničke

Zdroj: ASKO

Komfort

Interiérové LED je navrženo skutečně velkoryse. Lednice i mrazáky jsou vybaveny několika zdroji světla s minimální spotřebou energie. Osvětlují příjemným, estetickým svitem všechny části lednice, mrazáku i úložné zásuvky a usnadňují čtení štítků, dat minimální spotřeby nebo údaje o složení potravin. Integrovaný výrobník dokonale tvarovaných, čirých kostek ledu v obou spotřebičích pak pomůže proměnit slavnost i všední den na svátek. Díky připojení na vodovodní řad funguje naprosto automaticky. Pevný drátěný držák lahví udrží až 13 kg. Lahve s mlékem, omáčkami nebo nápoji můžete umístit podélně nebo příčně v závislosti na jejich velikosti.

Dvě teplotní zóny

Víno je živý produkt. Abyste si mohli tento malý zázrak dokonale vychutnat, potřebuje uchovávat při správné teplotě a vlhkosti v přirozeně proudícím vzduchu. Jinou teplotu vyžaduje bílé víno, jinou červené. Právě takové prostředí nabídne integrovaná vinotéka se dvěma individuálně nastavitelnými teplotami, aby si vaše uložená vína uchovala jedinečnou chuť i charakter.

Mrazicí oddíly

Pohodlí až do samého konce

Součástí systému Big Cooling jsou i dvě mrazicí zásuvky s jemným chodem a tlumeným dovíráním. První najdete přímo pod chladicí částí a druhou, symetricky umístěnou, pod vinotékou. Jsou odolné a chytře navržené pro pohodlný přístup v celém objemu a využitelné do posledního centimetru. Díky pokročilé technologii No Frost se snadno udržují bez námrazy a v čistotě, uložené potraviny se k sobě nelepí a uchovají si původní strukturu, živiny, vlákninu i další cenné složky. Automatické funkce jako Auto Super Freeze se postarají o rychlé zamrazení vložených jídel, aby si uchovalo původní vlastnosti.

Spodní zásuvka v zeleninou

Zdroj: ASKO

Konvertibilní zásuvka

Různá roční období i životní příběhy přinášejí různé potřeby. Jednou potřebujete uskladnit spoustu zeleniny při sklepní teplotě, jindy stařené maso v teplotě kolem nuly pro velkou oslavu. Nebo zamrazit porce jídla pro spotřebu v delším časovém horizontu. Pod mrazicí zásuvkou vlevo i vpravo najdete párovou konvertibilní zásuvku s vlastní regulací teploty. Kterákoliv z nich může podle potřeby buď navýšit prostor pro chlazení čerstvých potravin nebo se během pouhých tří hodin proměnit v plnohodnotnou mrazničku.

Produktové tipy

Kombinovaná chladnička ASKO RFN2826S nabízí 445 l úložného prostoru, z toho 318 pro chlazení a 127 l pro mrazení. Pod designovým zevnějškem robustního spotřebiče tluče skandinávské srdce, inspirované severským vnímáním krásy i lásky k přírodě a lidem. Proto v chladničce i mrazničce najdete technologie, inspirované samotnou přírodou. O to, aby uložené potraviny zůstaly dlouho čerstvé, se postará adaptivní technologie spolu s rovnoměrnou distribucí vzduchu o ideální teplotě a vlhkosti, optimální vlhkost automaticky udržují i speciální prostorné zásuvky.

Kombinovaná chladnička s mrazničkou

Zdroj: ASKO

Pocit komfortu a luxusu umocňuje i integrovaný výrobník ledu, a také dokonalé řemeslné provedení z odolných materiálů, hladký chod i bezchybné osvětlení každého koutu i zásuvky spotřebiče. Nechybí mrazicí zásuvka a konvertibilní zásuvka s plynulou regulací teploty, která poslouží jako chladnička, nulová zóna nebo také plnohodnotná mraznička. K připojení na vodovodní rozvod. Stojí 189 990 Kč.

Ideálně ji doplňuje stejně velkorysá kombinovaná chladnička
ASKO RWFN2826S s integrovanou vinotékou se dvěma individuálně nastavitelnými teplotami, aby si vaše uložená vína uchovala jedinečnou chuť i charakter. Nechybí mrazicí zásuvka ani konvertibilní zásuvka s plynulou regulací teploty, která poslouží jako chladnička, nulová zóna nebo také plnohodnotná mraznička. A druhý výrobník stejnoměrných, průzračně čistých kostek ledu. K dokonalému komfortu přispívá hladký chod plnovýsuvných zásuvek s funkcí tlumeného dovírání i příjemné osvětlení celého prostoru spotřebiče několika úspornými světelnými zdroji. K připojení na vodovodní rozvod. Stojí 189 990 Kč. Oba spotřebiče jsou k vidění v designovém showroomu ASKO v Praze.

Comfort Program

Luxusní spotřebiče ASKO se dají pořídit v designovém showroomu ASKO v Praze nebo u vybraných prodejců, a to buď za jednorázovou úhradu, nebo jako součást prémiové služby Comfort Program s měsíčními platbami po dobu jejich plánovaného užívání. Tato služba zahrnuje i nadstandardní odborné poradenství při používání spotřebičů i každodenní asistenci při řešení nečekaných situací. Přináší zákazníkům ten nejvyšší možný komfort a je výhodná i při pronajímání luxusních nemovitostí.

Další informace: cz.asko.com

Zdroj: PR článek značky ASKO

Kategorie: Spotřebiče
Tagy: chladnicky chlazeni domácí spotřebiče kombinované chladničky mrazničky Od partnerů vinotéky
Sdílejte článek