Dekorace

V průběhu celého života člověka provázejí květinové dekorace. Svébytné postavení mají na trhu především čerstvé květiny, u nichž není na překážku ani jejich krátká trvanlivost. Pokud přemýšlíte, jaká dekorace je vhodná právě do vašeho bytu či domu, věřte, že dekorace vytvořená z čerstvých květin se hodí do každého interiéru a navíc vám opravdu zvedne náladu.
Přivolejte si jaro do svých domovů pomocí fototapet
Dekor

Přivolejte si jaro do svých domovů pomocí fototapet

Mrazivé a pochmurné zimní dny brzy vystřídá slunce a rozkvetlá příroda. Dřív, než se tak stane, vneste už teď do svých domovů pozitivní energii, kterou jaro přináší a nechte ji trvale působit po celý rok.

Vyrobte si krásný velikonoční věnec na stůl, na stěnu nebo na dveře
Dekor

Vyrobte si krásný velikonoční věnec na stůl, na stěnu nebo na dveře

Tak, jako se probouzí jaro, i vy probuďte svou kreativitu.

Velikonoční inspirace
Dekorace

Velikonoční inspirace

O Velikonocích se dodržují různé tradice. Některé příjemnější, některé už méně. Určitě vás ale potěší to, že si konečně zase můžete vyzdobit svůj domov a vytvořit velikonoční náladu pomocí barevných kraslic, obilíčka, nebo dekoracemi v tlumených přírodních odstínech.

Inspirujte se! Adventní dekorace tradiční i netradiční
Dekor

Inspirujte se! Adventní dekorace tradiční i netradiční

S obdobím adventu má většina lidí spojené také dekorování svých domácností. Protože je ale současný svět zahlcen vánočními ozdobami všeho druhu, vybrali jsme pro vás to nejlepší.

Jak voní Vánoce? Vonný marketing útočí na Vaše emoce
Dekorace

Jak voní Vánoce? Vonný marketing útočí na Vaše emoce

Jakou vůni máte spojenou s Vánocemi? Přemýšlejte. Vzpomenete si na vůni babiččiných vanilkových rohlíčků? Právě jste se zhluboka nadechli? Pousmáli? Zavzpomínali? Tak právě takto fungují vůně. Vyvolávají emoce.

Vyšperkujte svůj interiér kousky a doplňky v pastelových barvách
Bytové doplňky

Vyšperkujte svůj interiér kousky a doplňky v pastelových barvách

Rozehrajte doma sonátu zimních dní na svůj způsob. Vyšperkujte svůj interiér kousky a doplňky v pastelových odstínech fialové, modré, ocelově šedé a doplňte je hřejivým leskem načervenalé mědi.

Vytvořte si zimní aranžmá v truhlíku
Bydlení je hra

Vytvořte si zimní aranžmá v truhlíku

Balkóny, terasy či atria by neměly zůstat bez zeleně ani během zimních měsíců. V průběhu zimy si můžete vytvořit nápadité zelené nebo i kvetoucí kompozice.

Útulný domov stvořený vlastníma rukama
Dekorace

Útulný domov stvořený vlastníma rukama

S příchodem prvního dítěte se střemhlav pustila do péče o rodinu a domov. Dnes čeká Markéta už své čtvrté. A jejich bydlení? To se neustále mění, přetváří podle nálady a rostoucího počtu obyvatel. Společnými jmenovateli […]

Interiér za babku
Bílé zboží

Interiér za babku

V době ekonomické krize není „king“ ten, kdo nesmyslně vyhazuje peníze oknem. Nová situace nás donutila k nastavení jiných hodnot. Před přáteli se již nechlubíme okázalým luxusem, ale nadšeně jim vypravujeme o výhodné koupi sedačky, která jako by […]

Škola interiérového navrhování X: Textilní dekorace oken
Bytové dekorace

Škola interiérového navrhování X: Textilní dekorace oken

Okno nás odděluje od venkovního světa a zároveň s ním udržuje jakousi kontinuitu. Pokud zařizujeme byt, může být jedním z klíčových bodů způsob jeho dekorování, který pak bude udávat charakter tohoto spojení.

Dekorace

Květiny jsou s námi při našem narození, doprovází nás na první školní den, narozeniny a svátky si bez nich prakticky už neumíme ani představit a stejně tak s námi i odchází. Krása čerstvých květin spočívá právě v jejich pomíjivosti, přirozené kráse, vůni, jemné textuře i zajímavých barvách a tvarech květů. V současné době se začíná čím dál tím vice lidí zabývat zahrádkařením a stejně tak i tvorbou dekorací, které nám zpestřují náš domov. Pokud vám tvorba aranžmá z řezaných nebo hrnkovaných květin není zcela cizí, zkuste si sami nějakou vytvořit.

dekroace - květiny

Díky snadné dostupnosti květinového materiálu mohou květinové dekorace zdobit interiér po celý rok. Je jen na vás, jaký typ zvolíte. Pro jaro, podzim a zimu jsou charakteristické dekorace z hrnkovaných květin typických pro dané období. Řezaným květinám oproti tomu holdujeme po celý rok, obzvláště od jara do pozdního léta, kdy se můžeme na sběr květin vydat na vlastní zahradu nebo třeba na rozkvetlou louku. Pokud vám floristická tvorba není vlastní a nepatříte mezi zručné všeuměly, vyzkoušejte některý z floristických kurzů. V nabídce jsou kurzy jak pro nováčky, tak i pro mírně pokročilé nebo profesionály. Bývají tematicky zaměřené například na svatební floristiku, tvorbu podzimních dekorací nebo třeba na výrobu vázaných kytic a vypichovaných aranžmá. Je tedy určitě z čeho vybírat!

dekorace - HOME

Květinové dekorace z řezaných květin

Tradiční dekorací z čerstvých květin jsou především klasické kytice vázané technikou do spirály. Jejich tvorba má svá jistá pravidla.

V posledních letech jsme zcela okouzleni krásou lučních květů, na což zareagovali samotní dodavatelé řezaných květin. V sortimentu tedy najdete i květiny, které na našich zahradách jinak pěstujeme jako letničky nebo se některé druhy vyskytují také přímo ve volné přírodě. Typ a druhové složení řezané kytice se liší v závislosti na typu interiéru, na cílové místnosti, do které dekoraci umístíme a také na našem vkusu.

Kromě kytic složených z více různých květů jsou také oblíbené jedno-druhové, které zvláště vyniknou v minimalistickém moderním interiéru. Luční kvítí a pestré kytice zase perfektně doplní venkovské bydlení nebo chalupu.

Kytice se hodí jak pro tvorbu každodenní dekorace, tak i pro výzdobu interiéru při zvláštních příležitostech, kterými jsou oslavy narozenin nebo svatební večírek. Další kategorií jsou vypichované kytice, jejichž základ tvoří pro vodu nepropustná podložka nebo nádoba vyplněná nasákavou aranžovací hmotou. Při koupi této hmoty nezaměňte aranžovací hmotu určenou pro čerstvé květiny s typem určeným pro sušinu, mají zcela odlišné vlastnosti. Vypichované dekorace slouží především pro výzdobu stolu. Mohou mít tradiční kruhový i podélný tvar a stejně jako tvorba kytic, má i tato dekorace svá jasná pravidla.

dekorace - HOME Bydlení

Dekorace z hrnkovaných květin

Během roku, zvláště během některých svátků, se často pouštíme do výroby kompozic z hrnkovaných květin. Tyto tematické dekorace se hodí stejně dobře pro exteriér i pro interiér domu. Jejich barevné a druhové zpracování se liší v závislosti na roční době a na daném svátku.

Zatímco na podzim sáhneme po chryzantémách, maceškách nebo vřesu, pro jaro jsou naopak typické rychlené cibulnaté a hlíznaté druhy včetně některých časných dvouletek. Kompozice se obvykle skládají také z četně zastoupeného floristického materiálu a dekoračních nádob. Velmi početnou skupiny floristických doplňků obstaráte na zahradě.

Dobře poslouží barevné pruty vrb a svíd, suchá stébla trav, kůra břízy, zajímavé výhony dřevin a stálezelené větvičky okrasných keřů. Fantazii se meze nekladou, pro každé období je typický zcela unikátní sortiment květin, který vás naláká k výrobě vlastních dekorací. Vydejte se do květinářství a pozvěte si kus přírody k sobě domů, i když venku třeba sněží nebo fouká silný vítr. Pestré barvy a jemné vůně vás zanesou do zcela jiného světa!

dekorace - květiny