Domov

Každý z nás by rád bydlel podle svých představ. Někdo si nechá poradit od přátel, někdo si na zařízení svého domu nebo bytu pozve profesionála a někdo vše zvládne sám, ale všichni chtějí to samé – příjemně a esteticky bydlet. Není ovšem jednoduché udělat v místě vašeho bydliště domov. Koupí nábytku to totiž nekončí. Co tedy udělat, abychom se doma cítili pohodlně, příjemně, uvolněně a dokonale, abychom náš dům byl i náš domov?
Život bez plastu aneb 9 kroků ke zdravější planetě
Domov

Život bez plastu aneb 9 kroků ke zdravější planetě

Plasty se staly neoddělitelnou součástí našich životů. Až takovou, že více než pět bilionů kusů končí jako odpad v našich oceánech! Je načase, abychom s tím něco udělali. Přidáte se?

Kočičí pasti: Běžné, ale nebezpečné situace pro zvědavé mazlíčky
Domov

Kočičí pasti: Běžné, ale nebezpečné situace pro zvědavé mazlíčky

Videa, kde kočka mile kouká z pračky nebo zaujatě zkoumá vánoční stromek, známe všichni. Obyčejné situace však mohou domácí mazlíčky opravdu ohrozit. Právě proto, že jsou běžné, si to však nemusíme včas uvědomit. Patnáct z nich vám pro jistotu připomínáme.

Zápachu z cigaret či připáleného jídla je konec: Účinné a ekologické tipy
Domov

Zápachu z cigaret či připáleného jídla je konec: Účinné a ekologické tipy

Měli jste na návštěvě kuřáka? Nebo jste připekli koláč? V tom případě určitě víte, že rychlost a intenzita, jakými nábytek načichne kouřem, je neuvěřitelná. Jak efektivně odstranit zápach kouře z vašeho bytu? Čím dříve se s nepříjemnými pachy vypořádáte, tím bude výsledek lepší.

Inovovaný praktický rotační třásňový mop Vileda TURBO 3v1 pro snadný a efektivní úklid
Domov

Inovovaný praktický rotační třásňový mop Vileda TURBO 3v1 pro snadný a efektivní úklid

Čistou podlahu doma udržíte snadno pomocí toho pravého pomocníka. Rotační třásňový mop Vileda TURBO 3v1 díky svým unikátním vlastnostem spolehlivě vyčistí všechny druhy tvrdých povrchů a dostane se i do těžko přístupných prostorů pod nábytkem a rohů.

Super praktický rotační třásňový mop Vileda TURBO pro snadný a efektivní úklid
Domov

Super praktický rotační třásňový mop Vileda TURBO pro snadný a efektivní úklid

Rotační třásňový mop Vileda TURBO spolehlivě vyčistí všechny druhy tvrdých povrchů a díky trojúhelníkové hlavici a otočnému 360° kloubu se dostane i do těžko přístupných prostorů pod nábytkem. Třásně z mikrovlákna rychle vyčistí podlahu a odstraní více než 99 % bakterií a virů* pouze pomocí vody bez nutnosti použití chemikálií.

Nové bydlení pro manželský pár v důchodu
Bydlení pro seniory

Nové bydlení pro manželský pár v důchodu

Nové bydlení manželského páru v důchodu, který se po osamostatnění dětí rozhodl přestěhovat z pětipokojového bytu do dvoupokojového.

Svépomocná výstavba pasivního domu krok za krokem
DIY

Svépomocná výstavba pasivního domu krok za krokem

Říká se, že postavit pasivní dům tak, aby správně fungoval, je věda. Proti tomuto zažitému stereotypu se rozhodli bojovat mladí manželé ve spolupráci s ateliérem Projekty domů a pustili se do stavby pasivního domu svépomocně.

Nadčasový industriál – tipy pro stylový domov
Design interiérů

Nadčasový industriál – tipy pro stylový domov

Industriální styl je oblíbený, zejména pro svou nadčasovost. Přesto působí velmi aktuálně a „in“. Přinášíme vám pár tipů na povedené kousky, s nimiž si ostudu rozhodně neutrhnete.

Styl zařízení vašeho domova

V první řadě je třeba si ujasnit, který styl zařízení se vám líbí nejvíce pro váš domov, který vás uklidňuje, baví a dělá šťastnými. Na základě tohoto rozhodnutí si můžete najít na internetu spoustu inspirativních obrázků, podle kterých pak můžete vybírat nábytek a doplňky. Obchodní domy také často nabízí ucelené řady nábytku v jednotlivých stylech, takže máte jednodušší rozhodování při výběru, stačí koupit vše z jedné řady. Jaké tedy styly jsou?

Stylů, ve kterých se dá zařídit interiér, domov je opravdu hodně. Tak moc, že nejdou všechny ani vyjmenovat. My si přiblížíme ty nejčastější, nejhezčí a nejpoužívanější.

Jeden z nejkrásnějších, nejlíbivějších a nejvyhledávanějších stylů je styl tradiční. Nadčasová klasika, která se snad nikdy neomrzí, vychází z útulných chalup našich předků. Nábytek ale nemusíte shánět po bazarech, zdařilé napodobeniny mají téměř ve všech obchodech s nábytkem. Není nutné, aby bylo všechno z dob našich babiček, vše se klidně může blýskat novotou, jde o ten útulný styl, který domov poskytuje, ne věk zařízení.

Nezapomeňte však, že je to styl obvykle vystavovací a zkrášlovací, čeká vás nákup romantických záclonek do kuchyně, květovaných nebo kostkovaných sedáků na židle v jídelně, ubrusů, košíčků a všeho proutěného, koberečků, květináčků a všech těch roztomilých věcí, bez kterých se neobejdete. Barvy, které tomuto stylu vévodí, jsou vanilková a krémová v čele, ale také barvy na kanafasu – červená, modrá a bílá, a dřevo. Na textiliích jsou hlavně květiny a červenobílá kostka.

Domov

Domov v severském stylu

V hodně detailech podobný tradičnímu stylu domova je styl severský. Je o něco jednodušší jak na doplňcích, tak barvách, ale vychází ze severských tradic, dominuje zde hlavně dřevo, z barev bílá, černá a šedá. Tento styl je dokonalý v jeho jednoduchosti, zařizování i použitelnosti. K tomuto základu totiž v jakémkoliv ročním období můžete přidat libovolnou barvu, která vás zrovna bude těšit, což ve většině stylů už pak není tak dobře proveditelné z důvodů použití barev.

Také je třeba zmínit jeho finanční stránku, tento styl není tak drahý, bílý nábytek je často jeden z nejlevnějších. Kuchyň je často bílá s dřevěnou deskou, bílé nebo šedé je i nádobí, na šedé pohovce je přehozený bílý pletený pléd, který každý večer dokonale zahřeje, polštářky nevynikají barvami, ale strukturou. Jeden je pletený, druhý lněný, třetí je chlupatý, čtvrtý je obyčejný s černým nápisem.

U plápolajícího krbu je naskládané dřevo a všude jsou kožešiny, dokonce i na křesílkách u jídelního stolu a židlích u kuchyňské linky. Na zdi jsou obrázky, dokonce jedna zeď je jich plná. Jsou to fotky rodiny, ale i krásné obrázky, které zrovna někoho baví, všechno ale ladí, protože jsou v rámech bílé, šedé a černé barvy. Je jedno, že každý rám je jinak velký, že je jeden zdobený a jeden úplně obyčejný, důležitá je jeho barva. Domov v tomto slytu je tak jednoduchý a oblíbený právě proto, že stačí dodržet barvy a můžete míchat spoustu druhů nábytku, nádobí i doplňků. Vždycky to bude vypadat úžasně.

Moderní domov

Minimalistický styl domova

Moderní a minimalistický styl se obvykle propojuje, používají se hladké lesklé materiály, jednoduché tvary. Pokud zvolíte minimalistický styl pro váš domov, určitě nejste ten typ, který si rád vystavuje keramický zvoneček, prasátko se čtyřlístkem či pivní džbán na poličce, máte rádi uklizeno, a to kompletně. Obývací stěna ve vašem minimalistickém interiéru bude jednolitá plocha, kde dvířka otevřete jemným stlačením, úchytky vás ruší, kuchyňská linka bude čistá plocha, horní skříňky v jedné řadě, spodní ve druhé, vše schované. Na stole bude kovová mísa s pečlivě naskládaným ovocem, pohovka bude mít jednoduchý tvar, nepotrpíte si na žádné kudrlinky. Zde opravdu platí heslo „méně je více“.

Home Bydlení

Provensálsky styl

Vaše vzpomínky na jih Francie vykouzlí romantický styl zvaný Provence. Domy s okny až na zem, dřevěnou podlahou, nábytkem s patinou, který se nemění a s léty krásní. Vůně levandule zavěšené v kyticích, luční květiny ve váze, polštáře s volánky na pohovkách a lavicích, na stole karafa na víno s podnosem plným hroznů vína, jablek a citronů, porcelánový dřez v kuchyni a spousta koření. Taky čerstvé bylinky a francouzské nápisy na textiliích i obrázcích. To všechno tvoří domov v provensálském stylu. Vládne fialková, vanilková, zelenkavá, béžová a dřevo. Nábytek má kovové nebo keramické úchytky, postele kovová čela, ze všeho dýchá teplo, slunce, pole plná levandulí a vinice.

Romantický styl bydlení

Industriální styl

Industriální styl je na první pohled chladný, protože je v něm hodně kovu, černé a šedé, ale s citem pro detail je to velmi uklizený a příjemný styl, ve kterém je příjemné bydlet. Často se používá právě v loftech a různých bývalých továrních halách. Jeho kouzlo už léta uchvacuje umělce, studenty, ale i rodiny s dětmi.

Odhalené cihlové zdi, střídají ty betonové, lampy jsou kovové a velké, podlahy často z betonové stěrky. Kovová schodiště do otevřeného patra ještě více provzdušňují už tak svobodný interiér. Nábytek je jednoduchý, účelný, ale pohodlný, klidně s polštáři a plédy. Vystavit si zde můžete vše, často je přes celou zeď otevřená policová stěna, která je zajímavá už svým tvarem. Líbilo by se vám mýt takový domov?

Domov v industriálním stylu

Ať už zvolíte jakýkoliv styl, je dobré se ho držet v celém bytě nebo domě. Obývací pokoj v industriálním stylu by neměl sousedit s kuchyní v Provence stylu. S citem můžete styly jemně mixovat a dát vašemu interiéru punc osobnosti, ale není to jednoduché. Žádný styl ale není ten nejlepší, když se v něm nebudete cítit dobře.