Dřevěné domy

Dřevěné domy byly dlouho považovány za rekreaci na příležitostné nebo dočasné bydlení. Stále více se však setkáváme s dřevěnými domy, které jsou plně vybaveny a určeny pro celoroční bydlení. Jde o ekologické dřevostavby, které jsou stále zatím novinkou v oblasti bydlení v Čechách. Pokud si hledáte nový domov, ale nejste stále přesvědčeni o spolehlivosti nebo kvalitě dřevěných domů vězte, že dřevěné domy nabízejí řadu výhod a zajímavých variant řešení pro zdravé, bezpečné a šetrné bydlení. Příkladem mohou být i skvělé klimatické podmínky, protože dřevěné domy se v létě nepřehřívají a v zimě se mnohem snadněji vytopí a déle udržují teplo.
Svoboda bez hypotéky? Domek s vlastní elektrárnou, postavený svépomocí
Dřevěné domy

Svoboda bez hypotéky? Domek s vlastní elektrárnou, postavený svépomocí

Unavují vás minimalistické stavby s čistými interiéry a přísnými geometrickými liniemi? Stavba, kterou vám dnes představíme, na vás rozhodně zapůsobí! Už první pohled do interiéru napovídá, že se zde žije naplno.

Jak jsem si postavil chatu svépomocí
Dřevěné domy

Jak jsem si postavil chatu svépomocí

Už jako malý kluk jsem vždycky snil, že jednou budu mít chatu, kterou budu moci navštěvovat spolu se svými kamarády, a kde po práci najdu klid a odpočinek. Prvotní impuls ke stavbě chaty vznikl při bourání staré stodoly, ze které jsem získal nějaké dřevo a cihly. Jelikož nemám rád nicnedělání, pustil jsem se hned do práce.

Jak si postavit pasivní dřevostavbu
Dřevěné domy

Jak si postavit pasivní dřevostavbu

V loňském létě se v obci Budíkov u Humpolce začala stavět dřevostavba v pasivním standardu, Domesi Concept House 2. Jedná se o typový dům Futura NEO z ateliéru Prodesi. Pro konstrukci domu byla zvolena technologie masivních dřevěných panelů Novatop z křížem lepeného dřeva (CLT).

Dům jako z pohádky
Dřevěné domky

Dům jako z pohádky

Zdědili jste vesnickou chalupu po babičce a je vám líto ji zbořit? Jenže nevíte, jak z ní vytvořit domov v souladu s požadavky moderní doby? Inspirujte se naší návštěvou u Ivany a Jeremyho.

Dřevěné stavby
Dřevěné domky

Dřevěné stavby

Patřím k těm odrostlým dětem, které maminky poctivě vodily na ranní tréninky na zimní stadion. Ten náš byl celý ze dřeva. O vytápěné sportovní hale jsme mohli nechat jen zdát. Oblá nosná konstrukce z lepených půloblouků a dřevěný podhled […]