Dřevěné domy byly dlouho považovány za rekreaci na příležitostné nebo dočasné bydlení. Stále více se však setkáváme s dřevěnými domy, které jsou plně vybaveny a určeny pro celoroční bydlení. Jde o ekologické dřevostavby, které jsou stále zatím novinkou v oblasti bydlení v Čechách. Pokud si hledáte nový domov, ale nejste stále přesvědčeni o spolehlivosti nebo kvalitě dřevěných domů vězte, že dřevěné domy nabízejí řadu výhod a zajímavých variant řešení pro zdravé, bezpečné a šetrné bydlení. Příkladem mohou být i skvělé klimatické podmínky, protože dřevěné domy se v létě nepřehřívají a v zimě se mnohem snadněji vytopí a déle udržují teplo.

Reklama
Jak jsem si postavil chatu svépomocí

Jak jsem si postavil chatu svépomocí

Už jako malý kluk jsem vždycky snil, že jednou budu mít chatu, kterou budu moci navštěvovat spolu se svými kamarády, a kde po práci najdu klid a odpočinek. Prvotní impuls ke stavbě chaty vznikl při bourání staré stodoly, ze které jsem získal nějaké dřevo a cihly. Jelikož nemám rád nicnedělání, pustil jsem se hned do práce.

Dřevěné stavby

Dřevěné stavby

Patřím k těm odrostlým dětem, které maminky poctivě vodily na ranní tréninky na zimní stadion. Ten náš byl celý ze dřeva. O vytápěné sportovní hale jsme mohli nechat jen zdát. Oblá nosná konstrukce z lepených půloblouků a dřevěný podhled příjemně klamaly hlavu a tělo. I za toho nejmrazivějšího rána jsme si namlouvali, že není vlastně tak chladno.